You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #674652 Wysłany: 13 Cze 2013, 08:10; 
 Temat postu: 7jx15 ET 37 Opona 195/50 - Problem:/
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 31 Paź 2011,
Posty: 4
Witam, proszę o fachowe porady, ponieważ mam problem i muszę go rozwiązać szybko. Otóż:
Jak w temacie, mam taki zestawik, problem pojawił się przy tyle. Opona z jednej strony ociera mocno o śrube amortyzatora, wsadziłem dystanse 5mm, problem rozwiązany ale: rozwiazany jesli auto puste. Jak wrzuce troche bagażu do bagaznika, siada i sruba dalej obciera. Teraz pytanie, co byscie zrobili na moim miejscu?

-Odesłać zestaw i stracic na przesyłkach 200pln?
-wymienic fifty-fifty opony na 185/55 najwyzej z dopłatą?
-pakować wiekszy dystans-(głupi pomysł:) bo łozyska mi zejda migiem)

Nie wiem, czytam na forum ze ludziska jezdza na takich z dystansami 5 mm i jest ok. Moze sportingi nizej siedzą, moze maja inne amory, a moze moje amory sa juz wyje**** wytłuczone:)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #674679 Wysłany: 13 Cze 2013, 11:17; 
 Temat postu: Re: 7jx15 ET 37 Opona 195/50 - Problem:/
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 11 Lis 2008,
Posty: 123
Pomógł: 4
Jak Ci sie wzór felg podoba..
To był był za opcją b i c...
Ja mam u siebie z taką samą oponą 195/50 felge 15x6,5 z ET 33
Z kalkulatora wychodzi mi ze jest 1cm róznicy między twoją a moją felga...a jak masz jeszcze dystans 5mm to róznicy jest juz tylko 5mm.
U mnie nic nie obciera niezależnie ile w aucie nawalone.
Węższa opona powinna załatwić ten problem..albo wiekszy dystans-1cm nie spowoduje jakiegoś dramatycznego wzrostu zużycia łozysk.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #674763 Wysłany: 13 Cze 2013, 19:32; 
 Temat postu: Re: 7jx15 ET 37 Opona 195/50 - Problem:/
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 31 Paź 2011,
Posty: 4
Oczywiście jeśli masz 6,5 z ET 33, to pewnie nie masz problemu. U mnie to juz jest 7 z ET 37, wiec w drugą strone jaką podaje fiat(35ET) jesli wyszło Ci 1cm różnicy, to fakt, dystans 1cm mogłby rozwiązać problem, natomiast pytanie czy jest ryzyko, słyszałem juz wiele historii, nie wiem na ile prawdziwych, że poprzez dystanse, przy wypadku ubezpieczyciel wzbraniał się od płacenia odszkodowania. Jesli oczywiscie są dystanse nakręcane, z wpustami, to jest wszystko ok, przepisowo, tyle że takie dystanse 1cm kosztuje około 250zł sztuka. Jesli mowimy o dystansach za 20zł, czyli nakładane tylko, wlasnie z takimi ponoc ktos miał problem przy wypadku.

Kolejna historia, to przy dystansach 1,5cm moze trosze wiecej, koleś wpadł w porzadną dziure i zerwało śruby a kolo wbiło sie w auto:) jakos mnie ta perspektywa nie przekonuje.

Zamówiłem już opony 185/55, mam nadzieje ze nie strace duzo na wyglądzie, aczkolwiek jak zalozylem 195/50 przy 7calowej feli, to robi robote trzeba przyznac:)

buczek21, Ty masz HGT, 130KM wiec dla Ciebie 195 opona to nie opór, wiesz, u mnie przy 1.2 16V przy 195 bedzie pewnie odczuwalny spadek mocy, bedzie sie meczyc troche bardziej zeby utargać tą gume.

Postawiłem na kompromis, ciutke węższa guma, i powinno byc dobrze.

Aha, jeszcze jedno, dziwna sytuacja, z jednej strony mam 4mm luzu miedzy sruba a z drugiej sruba sie wbija w opone? dlaczego? moze to byc amortyzator wyje**** bo autko lekko stoi krzywo


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO