You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 13 Maj 2024, 21:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #69779 Wysłany: 05 Gru 2007, 13:27; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
bbanditoss napisał(a):
mi niech wsadzą silnik z Imprezy Sti

Takiego muła :?: :E

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 

 
 Post #69780 Wysłany: 05 Gru 2007, 13:28; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11760
Pomógł: 13
dobra koniec już tego OT 8)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #69786 Wysłany: 05 Gru 2007, 14:08; 
 Temat postu:
Kuba DST napisał(a):
Pożyjemy zobaczymy. Ale mi tu śmierdzi akcją serwisową. Podejrzewam że w naszych kropkach są jakieś wadliwe podzespoły które muszą wymienić a nie chcą o tym głośno mówić. Wiadomo prasa itp. Dlatego ściągają auta na 2 dni pod pretekstem jakiś doglądów. Już sam nei wiem.


Jasne, że jest to akcja serwisowa!!! Mnie też babka próbowała tam coś gadać o poprawie dynamiki, ale powiedziałem jej żeby mi tu nie ściemniała i przeszedłem do konkretów. Pytania z jej strony nastawione były przede wszystkim na stuki z przodu. Jak jej powiedziałem że u mnie wszystko ok to bardzo drążyła temat. Więc chodzi na pewno o przekładnie. Pytała też o stuki z tyłu, więc powiedziałem że czasem klapa się odzywa ale to nie jakiś duży problem na co ona: "To wpisuje tylne zawieszenie" hehehehehe, więc wiecie panowie już o co chodzi. Zgłoszę im oczywiście przednie lampy. Niech się wypowiedzą.


Góra
  
 
 
 Post #69991 Wysłany: 06 Gru 2007, 07:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 30
Do mnie tez dodzwoniła się jakaś "konsultantka". Dzwoniła jednego dnia dwa razy, gdy jej powiedziałem że rozmawiałm z nią pół godziny temu , to przepraszała że komputer nie zapisał moich danych i mylnie jeszcze raz zadzwoniła. po wymianie akumulatora zadzwoniła już inna konsultantka. Na pytanie jaki zakres obejmuje przegląd, to nie umiała udzielić żadnej konkretnej odpowiedzi. Dałem 7/10. Gdy zapodałem temat trzeszczenia prawdopodobnie w okolicy zaczepó tylnej kanapy, lub zamków drzwi to natychmiast pojawił się wątek "a może są to odgłosy z przodu".
Sądzę że jeżeli jest to standardowa usługa przeglądowa to do jej wykonania całkowicie wystarczą 2h. Tym bardziej że umawiana wizyta jest na konkretny termin. Można spokojnie poczekać, dlaczego więc proponują samochód zastępczy?
Dlaczego są tak odległe terminy - w moim potencjalnym serwisie najbliższy wolny termin to 28.12 (rozmowa w ubiegłym tygodniu). Gdyby pojawiła się potrzeba normalnego serwisowania, to sądzę że najpózniej za dwa dni miałbym wjazd. Poza tym nie wszystkie ASO mają prawo wykonywać ten przegląd. Na pytanie czy jest możliwość zastanowić się odnośnie wskazanego terminu i ewentualnie w późniejszym okresie oddzwonić, uzyskałem odpowiedź że NIE. Dlatego podziękowałem, chociaż wcześniej byłem na tak. Miesiąc wcześniej miałem przeprogramowany komputer, gdy szukano przyczyny błędu - komunikatu o wysokiej temperaturze płynu chłodzącego.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #70048 Wysłany: 06 Gru 2007, 12:57; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
Marek napisał(a):
to do jej wykonania całkowicie wystarczą 2h

Ale auto zabierają na 2 dni :> I dobrze że dają auto zastępcze.
Marek napisał(a):
Można spokojnie poczekać

Będziesz namiot rozbijał przy ASO czy w Bravo w salonie sie prześpisz? :E

[

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #70054 Wysłany: 06 Gru 2007, 13:06; 
 Temat postu:
Kuba DST napisał(a):
Ale auto zabierają na 2 dni I dobrze że dają auto zastępcze.


Mnie powiedzieli że na 1 dzień. Rano zabierają wieczorem oddają. :?


Góra
  
 
 
 Post #70056 Wysłany: 06 Gru 2007, 13:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Grzegorz1976 napisał(a):
Mnie powiedzieli że na 1 dzień. Rano zabierają wieczorem oddają. :?


Tu nie chodzi o to na ile komu biorą tylko jak ASO ma wolnych ludzi itd.

Najważniejsze chyba, żeby było zrobione dobrze.

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #70069 Wysłany: 06 Gru 2007, 13:31; 
 Temat postu:
Święte słowa. Ale mnie na czasie wykonania roboty też zależy bo jestem umówiony na 28.12, a to jest piątek. Jakby robota trwała rzeczywiście 2 dni to kropek stałby w serwisie przez weekend. A to jest kropek żony, więc przez weekend miałbym marudzenie w domu. Ja daję im czas do wieczora i tyle. Uważam, że to wystarczająco długo. Jak się chce to się potrafi zrobić i szybko i pożądnie.


Góra
  
 
 
 Post #70086 Wysłany: 06 Gru 2007, 14:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 30
Kuba chyba nie zajarzyłeś o co mi chodziło.
Jeżeli jest to ogólny przegląd to dlaczego potrzebują na to aż dwa dni. Przy akcjach przeglądowych zdążysz wypić kawkę, przymierzyć się w nowym samochodzie i autko jest do odbioru. Jak wspomniałem wcześniej, dlaczego to są tak odległe terminy?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #70158 Wysłany: 28 Gru 2007, 23:23; 
 Temat postu:
Cytuj:
Jeżeli jest to ogólny przegląd to dlaczego potrzebują na to aż dwa dni. Przy akcjach przeglądowych zdążysz wypić kawkę, przymierzyć się w nowym samochodzie i autko jest do odbioru. Jak wspomniałem wcześniej, dlaczego to są tak odległe terminy?


Wypłaty swojej nie postawię, ale stawiam swoją premię, że wymieniają przekładnie kierownicze wszystkim z 2006 roku i z początku 2007 roku jak leci. :wink: a z tym jest trochę roboty.

[ Dodano: 28 Gru 2007 22:23 ]
Dzisiaj właśnie jest ten dzień kiedy szary kropas pojechał o 8.00 na akcję serwisową. Kropka poleciłem do roboty mojej głównej ASO czyli Fiat "Partner" w Katowicach. Zawiozłem go rano, dostałem zastępczego seja (ten sej to osobna historia, miałem super ubaw jeżdżąc nim po katowicach) i umówiłem się na odbiór jutro rano. Na kartce wypisałem rzeczy na które chciałem żeby zwrócono również uwagę, m.innymi przednie światła, czyli znan historia z matowieniem odbłyśników. Teraz niedawno zadzwoniłem jak sprawy się mają i już wiem z grubsza co robią.
1. Sprawdzają przekładnie kierownicze (mają numer wadliwej serii i te wymieniają). Moja jest z dobej serii i rzeczywiście od nowości nie miałem z tym zadnych problemów w przeciwieństwie do wielu użytkowników
2. Wymieniają mechanizm podnoszenia i opuszczania szyb. U mnie działa od początku bezbłędnie, ale zgodnie z zaleceniami centrali wymieniają
3. Modyfikują tylne klamki. Coś tam jeszcze dopiłowują, żeby już na pewno było ok i dają jakąś podkładkę. Nie drążyłem tematu dalej.
4. Przeprogramowują komputer, ale tu już kompletnie nie wiem o co kaman
To w ramach akcji serwisowej
A ze zgłoszonych przezemnie dolegliwości UWAGA UWAGA! Tu muszę "Partnera" pochwalić. Bez żadnych nacisków czy jęczenia z mojej strony, sami zdecydowali się wymienić mi przednie lampy!!! Byłem i jestem nadal w szoku!!! Pozytywnym oczywiście. Więc jutro odbieram grandzie z nowymi oczkami. Na mój koszt poprosiłem o wymianę obu piór wycieraczek. Koszt w ASO ok 130 zł, ale pewnie coś tam dostanę rabaciku jako stały klient. Tak że bravo Partner, tak trzymać.


Góra
  
 
 
 Post #75751 Wysłany: 28 Gru 2007, 23:35; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Mnie też niedawno zaprosiła miła pani na "przeglądzik". Wymienili przekładnie, wałek i podnośnik lewej szyby, a także przeprogramowali kompa. Jaja... :E Jeszcze niech mi te lampy wymienią. :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #75922 Wysłany: 29 Gru 2007, 17:24; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
Grzegorz1976 napisał(a):
. Przeprogramowują komputer, ale tu już kompletnie nie wiem o co kaman

To chyba żeby był szybszy, jak powiedziałą miła pani :E

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #75931 Wysłany: 29 Gru 2007, 17:47; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Ta, szybszy... :lol:

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76034 Wysłany: 30 Gru 2007, 10:03; 
 Temat postu:
Kuba DST napisał(a):
To chyba żeby był szybszy, jak powiedziałą miła pani


No stary, teraz to mam 7 sek do setki, strach się bać jakby tak przeprogramowali sporta hahhahahahaha


Góra
  
 
 
 Post #76286 Wysłany: 31 Gru 2007, 10:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
W takim razie ja też spróbuję z reflektorami. Grzegorz1976 a nie robią nic ze spryskiwaczami przedniej szyby? Coraz bardziej mnie denerwują :evil:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76288 Wysłany: 31 Gru 2007, 10:42; 
 Temat postu:
Tomo napisał(a):
W takim razie ja też spróbuję z reflektorami. Grzegorz1976 a nie robią nic ze spryskiwaczami przedniej szyby? Coraz bardziej mnie denerwują :evil:


Nie wiem, ja im tego nie zgłaszałem bo moje psikają tak jak mają psikać. Ale zgłoś im i tyle.


Góra
  
 
 
 Post #76844 Wysłany: 02 Sty 2008, 18:32; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
Mój jedzie jutro na 8:30. Proawdopodobnie dostane Czarną Grandzie 3d 1.7 77KM Energy, bo takie mają auto zastępcze ;D

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #80606 Wysłany: 10 Sty 2008, 23:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Lis 2007,
Posty: 11
Grzegorz1976 napisał(a):

Wypłaty swojej nie postawię, ale stawiam swoją premię, że wymieniają przekładnie kierownicze wszystkim z 2006 roku i z początku 2007 roku jak leci. :wink: a z tym jest trochę roboty.



Ja mam autko z maja 2006 roku i jak narazie nie dzwonili do mnie. Kto Ci powiedział zę z tych roczników wymieniają te przekładnie????
Zobacze - sam się od siebie przejade do serwisu i niech mi sprawdza co i jak z ta przekładnią. A luzy już mam odczuwalne - ze już o stukach nie wspomne. Dam znac jak mi poszło.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #80902 Wysłany: 11 Sty 2008, 23:20; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Dzisiaj do mnie Pani zadzwoniła w ramach akcji "Fiat bliżej klienta"

Na pytanie jak oceniam jakość wykonania GP w skali od 1 do 10 poprosiłem Panią o wpisanie 0. Po małych negocjacjach zgodziłem się na wpisanie 1. :-)
Tak czy inaczej. Pani ta zaprosiła mnie do ASO celem przegladu samochodu. W poniedziałek ma przedzwonić z konkretnym terminem.
Co najważnijesze - obiecała mi, że maja zostać naprawione na gwarancji pierdołki, o które w normalnych warunkach musiałbym zawalczyć...światła przeciwmgielne przednie (jeden reflektor jest ciut przybrudzony od srodka od nowosci w porównaniu od drugiego), mam zaciek na szybce liczników po stronie wewnetrznej, kanapa plastiki trzeszczą w kierownicy coś delikatnie trzeszczy (ale nie ma odgłosu obijania ani tez luzów) itp drobnostki.
Jak Fiat chce to moze sie pobawić :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #80918 Wysłany: 12 Sty 2008, 00:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Co zrobiles, ze dzwonili?? Ja tez tak chce!! Rozumiem ze skala od -1 do -10 :twisted:

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #80923 Wysłany: 12 Sty 2008, 00:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
adrian To jest właśnie w ramach akcjii serwisowej topic5263.html
Naprawią kolumne kierowniczą, przeprogramują wtrysk itp.... Poczytaj topic a sie wszstkiego dowiesz

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #80951 Wysłany: 12 Sty 2008, 01:05; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
adrian napisał(a):
Co zrobiles, ze dzwonili?? Ja tez tak chce!! Rozumiem ze skala od -1 do -10 :twisted:


Kupiłem Fiata Grande Punto w maju 2006 r. :( :( Nic więcej ...oni sami z siebie do mnie zadzwonili :(

[ Dodano: Sob Sty 12, 2008 12:05 am ]
Kuba DST napisał(a):
adrian To jest właśnie w ramach akcjii serwisowej topic5263.html
Naprawią kolumne kierowniczą, przeprogramują wtrysk itp.... Poczytaj topic a sie wszstkiego dowiesz



Kubuś ...i tu jest rzecz dziwna. Mój GP nie łapie się na żadną akcje serwisową gdyż ....na gwarancji wszelkie rzeczy miał już wymienione z tych co były tutaj (odnośnie tej akcji) opisywane...łacznie z ostatnia wymianą softa.....chyba ze nie wgrali mi jeszcze jakiegoś programiku...bo pani mówiła mi w trakcie rozmowy, że dokonane zostaną modyfikacje samochodu tak aby "upgradeować" moje GP poprzez zastosowanie rozwiazań konstrukcyjnych wprowadzonych w ostatnim roku do GP Z moich obserwacji wynika jednak ze wszelkie "nowe rozwiazania konstrukcyjne" dla GP ja juz mam (nie na darmo jeżdze raz na miesiac do ASO) i FIAT w swoich bazach powinien mieć info o moim GP i przebiegu jego upgradowania :D ...no chyba ze jest cos o czym nie wiem a co powinno znaleźć sie w moim GP :D :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #81008 Wysłany: 12 Sty 2008, 12:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Yoka napisał(a):
Mój GP nie łapie się na żadną akcje serwisową

Moj jest z sierpnia '06 i tez sie nie lapie - wnisek z tego prosty - te z poczatku produkcji sa wrecz idealne :twisted: . Jestem raz na 2 tyg. w ASO z roznymi niedociagnieciami fabryki, wiec chyba tez mi go reguluja na bierzaco :roll:
aaaa golf III z 94r jak nam jezdzil tak nam jezdzi... no lozyska trzeba wymienic w nim :wink:

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #81106 Wysłany: 12 Sty 2008, 16:48; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Tematu Golfa w tym wątku nie poruszajmy - jak jeździł tak jeździ, jak wyglądał tak wygląda. ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #81110 Wysłany: 12 Sty 2008, 16:51; 
 Temat postu:
golab napisał(a):
Tematu Golfa w tym wątku nie poruszajmy - jak jeździł tak jeździ, jak wyglądał tak wygląda. ;)


Wlasnie bo wątek ten czytają też fiatowscy ekstremiści i modzeratorzy znowu będą zmuszeni studzić emocje :wink: . Golf ma na pewno swoje forum :rambo:


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO