You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #678006 Wysłany: 30 Cze 2013, 12:19; 
 Temat postu: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Witam,
Mam problem ze światłem stopu w moim grande punto, samochód pochodzi z 2006r. 3D, podczas jazdy/postoju(zawsze czy to włączony czy wyłączone światła) migają mi światła stopu jak w dyskotece. Problem jest na tyle dużo, że w pewien sposób stwarzam niebezpieczeństwo i denerwuję tym innych uczestników ruchu dlatego muszę tą usterkę naprawić jak najszybciej. Dodam, że gdy nacisnę stop to światła stopu prawidłowo reagują czyli święcą ciągle po puszczanie hamulca stopu światło z opóźnieniem ~2 sekund się wyłącza i dalej zaczyna mrugać w cały świat. Moje pytanie brzmi czy ktoś kiedyś miał taką usterkę i drugie pytanie gdzie znajduje się czujnik stopu? z tego co wyczytałem to niby znajduje się on pod pedałem ale tam jest tylko jakaś biała plastikowa mała obudówka od której nie ma wypuszczonych żadnych kabli więc to nie może być ten czujnik. Z góry dziękuje bardzo za pomoc,
Pozdrawiam,
Konrad


Góra
 Profil  
 

 
 Post #678207 Wysłany: 01 Lip 2013, 08:39; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Ryszard
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 10 Maj 2013,
Posty: 281
Pomógł: 4
Odepnij kabel od czujnika. Jezeli bedzie migac nadal to zwarcie w lampie lub instalacji a jak nie to czujnik. Ja obstawiam czujnik.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Mocy przybywaj bo 8V to nie V8!
CzarySmaryGarage: http://www.youtube.com/channel/UC2eCgnRn_vap605t7oTFzKA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #678222 Wysłany: 01 Lip 2013, 11:02; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Rozumiem, tylko gdzie ten czujnik się znajduje? bo nie mogę go znaleźć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #678357 Wysłany: 01 Lip 2013, 21:37; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Ryszard
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 10 Maj 2013,
Posty: 281
Pomógł: 4
Inzynierowie fiata i w tym miejscu "blysneli". Wlacznik jest nad pedalem hamulca i aby sie do niego dostac bez rozbierania czegokolwiek trzeba byc magikiem. Sam element wyglada tak http://www.fiat-lancia-alfa.pl/wlacznik-swiatel-stop-fiat-punto-evo-grande-punto.html?soteshop=acd26a549d8f44bcac7bdd791cfe0213

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Mocy przybywaj bo 8V to nie V8!
CzarySmaryGarage: http://www.youtube.com/channel/UC2eCgnRn_vap605t7oTFzKA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #678602 Wysłany: 12 Lip 2013, 09:16; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Nad pedałem a w zasadzie ukryte za pedałem znalazłem coś takiego http://imageshack.us/gal.php?id=sZerkp3r3-KnzuXKmg i to nie jest to bo wygląda inaczej zresztą tam nie ma żadnych kabli. Mógłbyś dokładnie opisać albo zrobić zdjęcie gdzie się znajduje ten czujnik? będę bardzo wdzięczny. z góry dzięki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680341 Wysłany: 12 Lip 2013, 11:02; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Ryszard
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 10 Maj 2013,
Posty: 281
Pomógł: 4
Gdybym mial sie dobrac do wlacznika, to odkrecilbym cale pedaly - cztery nakretki i po klopocie. Co prawda jest jeszcze w poblizu kolumna kierownicy ale nie powinna przeszkadzac. Wystarczy ze bedzie mozna obejzec wlacznik od gory, to bedzie wiadomo jak jest umocowany. Pamietaj tylko ze po drugiej stronie (w komorze silnika) jest serwo - nie powinno mu sie nic stac, bo ma 4 szpilki ale przy montarzu przyda sie druga osoba do trzymania. Jak robisz sam to zanim rozkrecisz podwiaz pompe hamulcowa tak na wszelki wypadek.

_________________
Mocy przybywaj bo 8V to nie V8!
CzarySmaryGarage: http://www.youtube.com/channel/UC2eCgnRn_vap605t7oTFzKA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680364 Wysłany: 12 Lip 2013, 13:15; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
No tak ale pedała się nie da odkręcić bo główki śrubek są okrągłe, ani śrubokręt ani klucz taka jednorazówka. Dzięki pomocy Gigavat w końcu znalazłem czujnik.Ale niestety mam nowy problem. Nie potrafię wyjąć tego czujnika, najpierw chyba muszę wypiąć z niego kostkę? ale nie potrafię tego zrobić. Zatrzaski które są z przodu czujnika, jak jest ta czerwona część są wyjęte raczej bo mogę czujnik przesunąć do przodu tak, że światło stopu jest cały czas włączone ale nie potrafię go wyjąć. Zrobiłem kilka zdjęć czujnika i od tyłu tam gdzie znajduje się kostka http://imageshack.us/gal.php?id=qpqk0aTVnprj1NyS . Z góry dzięki za pomoc


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680467 Wysłany: 12 Lip 2013, 21:43; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
Rozwiązanie Twojego problemu znajdziesz w tym temacie --> post611159.html#p611159
Jeśli nie będziesz mógł dalej sobie z tym poradzić to pytaj, a na pewno pomożemy :) Przerabiałem ten temat w zeszłym roku i jak już będziesz wiedział jak to zrobić to sprawa okaże sie banalna :)
P.S. W tym poradniku jednym z pierwszych punktów jest napisane "Odkęcamy zaznaczoną śrubkę od doprowadzenia nawiewu dolnej części kokpitu" - ale ja tam nic nie odkręcałem i bez większego problemu sobie z tym poradziłem, więc ten krok raczej omiń, ale sam zobaczysz :)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681248 Wysłany: 17 Lip 2013, 20:26; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Wyjąłem w końcu czujnik. ale troszkę pękł ( ta czerwona część). Światło stopu świeci się gdy czujnik nie jest wciśnięty a gdy go wciskam stop przestaje świecić. Jak mam z powrotem włożyć czujnik w swoje miejsce? odkąd mam ten problem świeci się kontrolka żarówki. Czy to jest czujnik, warto w niego inwestować czy szukać przyczyny gdzie indziej?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681282 Wysłany: 17 Lip 2013, 21:17; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
Rozumiem, że na wyciągniętym czujniku światła nie mrugają, tak ? Czyli tutaj masz przyczynę - wydaje mi się, że czujnik nie wymaga wymiany skoro teraz nic nie mruga. Spróbuj przeczyścić styki, jeśli masz jakiś preparat do styków to go użyj i poskładaj to tak jak było. Możliwe, że to rozwiąże Twój problem :)

_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681304 Wysłany: 17 Lip 2013, 23:13; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Te światła odkąd zacząłem coś kombinować z tym czujnikiem przestały mrugać ale za to mam nowy problem teraz pojawia się taki, że jak czujnik nawet jak jest odpięty to światła stopu są włączone dlatego nie wiem czego to jest wina. Jeszcze mam pytanie jak mam teraz włożyć czujnik na swoje miejsce? bo próbowałem kilkoma sposobami ale nie wyszła mi ta sztuka.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681309 Wysłany: 17 Lip 2013, 23:35; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
Nie jestem teraz pewien dlaczego tak jest, bo tylko raz wyciągałem ten czujnik (potem już problemów nie miałem) ale miałem tak samo jak Ty, czyli wydawało się, że coś jest nie tak, bo działał tak jakby na odwróc, czyli wciśnięty pedał hamulca - światło nie świeci, a gdy puścisz to świeci. Ale po złożeniu na swoje miejsce to już działał tak jak powinien. Wkładasz tak samo jak wyjmowałeś tylko odwrotnie :D No i trzeba się troche znów nagimnastykować. z Tego co pamiętam to przy wciśniętym pedale hamulca wkłądasz czujnik na swoje miejsce, więc dobrze jest zablokować jakoś hamulec lub mieć drugą osobę do pomocy. Również warto zwrócić uwagę na to, że podczas wkładania czujnika na swoje miejsce czerwona końcówka powinna być również wyciągnięta, inaczej będzie nam ciężko włożyć go na swoje miejsce.

_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681367 Wysłany: 29 Lip 2013, 17:11; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Cały czas mam zapaloną kontrolkę żarówki. Światła już nie migają ale wyjąłem czujnik i nie potrafię go włożyć czy ktoś wie jak go włożyć? próbowałem od dwóch stron i nic tam jest chyba za mało miejsca, nawet jak wcisnę pedał hamulca maksymalnie to i tak nie mogę włożyć czujnika bo tam jest tak mało miejsca, że znajduje się pod dużym kątem a musi wejść równoległe żeby w ogóle wejść tak mi się wydaje. Jakieś rady sugestie?

[ Dodano: 29 Lip 2013 17: ]

Czujnik włożony, temat uważam za zamknięty.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #727292 Wysłany: 25 Kwi 2014, 21:27; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Kwi 2014,
Posty: 15
Czy możliwe jest żeby awaria czujnika świateł stop wpływała na pracę silnika ( dławienie się ) ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #727299 Wysłany: 25 Kwi 2014, 21:51; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Nie, raczej nie powinno mieć związku. Podepnij pod kompa, zobacz jakie masz błędy. Wiele się dowiesz...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #727307 Wysłany: 25 Kwi 2014, 22:24; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Kwi 2014,
Posty: 15
Pytam bo tak mi powiedzieli w serwisie ( nie ASO). Jak jadę mam dyskotekę ze świateł stopu...no i silnik się dusi jak wciskam gaz...zaskoczyła mnie taka diagnoza i połączenie tych dwóch objawów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #727312 Wysłany: 25 Kwi 2014, 22:34; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Ale podpinali pod kompa czy po prostu wyciągnęli takie wnioski po tym jak opisałeś im swój problem... Naprawdę nie ma co kombinować bo stracisz tylko pieniądze u pseudo fachowców. Podepnij auto pod kompa i zobaczysz błędy, zobaczysz z czym mogą być związane i myślę że uda się temat ogarnąć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #727322 Wysłany: 11 Gru 2015, 10:25; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Kwi 2014,
Posty: 15
Nie podpinali. Czujnik stopu i tak muszę wymienić więc żadne ryzyko...w poniedziałek jestem umówiony w warsztacie wiec dam znać...aż sam jestem ciekawy. To nie są pseudo fachowcy ale i tak jakoś mam wątpliwości, że silnik odżyje. 8)

Tu ktoś opisał podobna sytuację :
http://megane.com.pl/topic/40598-moc-si ... zaleznosc/

[ Dodano: 11 Gru 2015, 10:25 ]

Winą jest czujnik stopu! :>
Komputer rozpoznaje to jako wciskanie hamulca i nie pozwala silnikowi rozwinąć mocy...szok! :shock:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #821028 Wysłany: 19 Mar 2017, 19:52; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Forumowicz

Imię: Lesław
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 19 Mar 2017,
Posty: 2
W moim Punto Grande zaczęły migać światła hamowania na co mi zwrócił uwagę szwagier jadący za mną, nawet jak nie hamowałem a samochód podskoczył. Okazało się że na drugi dzień że światła hamowania świeca cały czas jak tylko włączę zapłon bez włączania świateł. Doszedłem do wniosku że to czujnik świateł hamowania ten pod pedałem oczywiście hamowania. Problem był wcześniej jak go wyciągnąć aby nie uszkodzić. Ponieważ to sprawa pilna ze względu na bezpieczeństwo, kupiłem czujnik za 60 zł i po oglądnięciu i przeczytaniu instrukcji zabrałem się do demontażu starego. Dostęp żaden,ale dzisiaj wiem ze dobrze jest wymontować fotel kierowcy tylko 4 śruby i rozpięcie przewodów sygnalizacji zapięcia pasów a następnie zdemontowania doprowadzenia powietrza na nogi kierowcy/jedna śruba i wyciągniecie z zaczepu po drugiej stronie/. Teraz zapalamy silnik aby zadziałało wspomaganie hamulca, naciskamy pedał hamulca i blokujemy go patykiem do obudowy kierownicy/ chodzi o uzyskanie możliwości wyciągnięcia zabezpieczenia/ kolor czerwony na czujniku/, gasimy silnik, odpinamy kostkę z napięciem od czujnika/ odginamy do tyłu plastikowy zaczep kostki i podciągamy ją do góry/można to zrobić po wyciagnieciu czujnika, ale jedna ręką trudno to zrobić jak nic nie trzyma czujnika/. Kolej na czujnik: śrubokrętem podważamy zabezpieczenie/ czerwony plastyk/ i podciągamy do przodu do oporu/ tam są dwa rowki po kacie gdzie mogą się schowa łapki obudowy czujnika przy wypychani go do tyłu. Trzeba to robić przez naciśniecie ząbków do środka a później do tyłu/ raz z prawej drugi raz z lewej strony obudowy czujnika i sam wypadnie/. Montaż nowego odwrotnie jak opisałem/ czerwone zabezpieczenie musi być wyciągnięte z czujnika do przodu bo inaczej łapki mocowania czujnika do karoserii się nie schowają i czujnika nie wciśniemy w gniazdo mocowania w karoserii pod pedałem, następnie usuwamy zabezpieczenie fabryczne końcówki czujnika i wciskamy czerwone zabezpieczenie do oporu/ zabezpiecza czujnik przed wypadnięciem i usztywnia jego mocowanie. Pozostało założenie kostki z przewodami/ od góry/, zwolnienie pedału i można jeździć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852093 Wysłany: 06 Mar 2020, 11:23; 
 Temat postu: Re: Mrugające światło sotpu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Las
Rejestracja: 12 Lis 2009,
Posty: 316
Pomógł: 2
Ja mam problem podobny, tylko nie świecą mi w ogóle światła stop. Tylko ja mam czujnik niebiesko brązowy, jest gdzieś instrukcja demontażu czujnika takiego ?

https://images.app.goo.gl/Sisv3pAFKWxvWaQb7

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1,4 8V DYNAMIC CZERWONY SKA


topic19004.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO