You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 11:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #62433 Wysłany: 10 Lis 2007, 12:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 08 Sty 2007,
Posty: 56
maciejd napisał(a):
kumpel w bravo jest w fazie zakupu tej dźwigienki do tempomatu na allegro. do bravo pasuje też ta od stilo. koszty ok 100-150 pln a wiązki są fabrycznie podprowadzone. jak mu to zadziała to może i ja do grandka dołożę :-)

Pilotuj tą sprawę bo to bardzo ciekawe jest.

_________________
Grande Punto 3D 1.4/8V Energy+Comfort, Szary Chemical


Góra
 Profil  
 

 
 Post #62948 Wysłany: 12 Lis 2007, 00:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 28 Cze 2007,
Posty: 61
Milaz napisał(a):
filip76 napisał(a):
krowka napisał(a):
filip76 Do tempomatu jest oddzielna dźwigienka...


jesteś pewny? a ten bliźniaczy przycisk czemu służy?


a wersja angielska?? (przycisk od kompa) .pozdr.


a czemu niby wersja angielska ma mieć przycisk od kompa w dźwigience kierunkowskazów i świateł?
układ dźwigienek jest taki sam jak w wersji kontynentalnej.

_________________
lichy :clown: Gliwice
Fiat Seicento 1.1 MPI Premius '2004 (Grigio Steel) 57 kkm
Mitsubishi Lancer 1.6 Sedan '2010 (Dune Beige) 2 kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #75119 Wysłany: 27 Gru 2007, 15:36; 
 Temat postu: tempomat
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 99
mam pytanie do posiadaczy tempomatu w grande - jak wyglada ekonamia jazdy z tempo? czy spala wtedy dość ekonomicznie? teretycznie układ powinien dostarcac minimum mocy potrzebnej do utrzymania predkosci.

Czy ktoś montował tempomat do posiadanego już autka? ja niestety nie zamówiłem tej opcji i załuje.

slyszalem, że w niektórych wersjach wystarczy podpiąć kostkę i "wajchę"...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #75121 Wysłany: 27 Gru 2007, 15:40; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
W Auto Bild byl niedawno tes czterech modeli aut i okazalo sie, ze jazda z wlaczonym tempomatem wbrew pozora obniza spalanie zarowno na autosradzie jak i na no rmalnych drogach (wyjatkiem byl chyba tylko Land Criuser)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #75146 Wysłany: 27 Gru 2007, 16:30; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
no właśnie ja słyszałem, że nie jest to super ekonomiczne urządzenie, ale też nie sprawia, że auto pali dużo więcej ;) fajna sprawa na autostrady i dobre drogi, a tych u nas za mało :(

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #75153 Wysłany: 27 Gru 2007, 17:31; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Póki co wynalazek nie na nasze drogi :?

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76314 Wysłany: 31 Gru 2007, 12:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 99
krowka, juz 4 lata temu doskonale mi sie sprawdzal - wtedy co prawda nie zwracalem uwagi na spalanie ale jezdzilo sie wygodnie.


chetnie zamontował bym sobie tempomat - teraz na autostradzie pompuje i pompuje az w koncu okazuje sie ze jade srednio 200 i grande dosc duzo pali :D

tempomatu ani nie porwie wyobraznia, ani sie nie zapomni... było by taniej. a szczególnie przy 140-150 jest ekonomiczny.

z drugiej strony elektronika przyspiesza do zadanej predkosci w sposob wykorzystujacy mozliwosci silnika - delikana różnica w położeniu pedału gazu to nawet różnica 1,5-2 l. - przy wcale nie dużo większej dynamice...

to jak? mamy tutaj jakiegoś specjalistę który wie czy można dołożyć tempomat do sporta?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76346 Wysłany: 31 Gru 2007, 14:35; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
ppawel, 1/3 przebiegu jeżdżę w mieście, pozostałe drogi krajowe i wojewódzkie. Na tych drogach tempomat zdecydowanie się nie sprawdzi. Co chwila wyprzedzanie, 60km/h za rozklekotanym autobusem przez 10 km, bo nie da rady wyprzedzić...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #81425 Wysłany: 13 Sty 2008, 12:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 59
ppawel napisał(a):
slyszalem, że w niektórych wersjach wystarczy podpiąć kostkę i "wajchę"...

W których wersjach? Z rozszerzonym komputerem? Zdobyłeś więcej info na ten temat?

_________________
GP Estiva Blue&Me. 1.4/77


Góra
 Profil  
 
 
 Post #266279 Wysłany: 19 Cze 2009, 22:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
Aveo napisał(a):
ppawel napisał(a):
slyszalem, że w niektórych wersjach wystarczy podpiąć kostkę i "wajchę"...

W których wersjach? Z rozszerzonym komputerem? Zdobyłeś więcej info na ten temat?


W GP do wymiany jest cały przełącznik zespolony. W Bravo tak jak w Stilo dokładało się manetkę.

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 
 
 Post #266415 Wysłany: 20 Cze 2009, 13:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 59
bravoemotionmjet napisał(a):
do wymiany jest cały przełącznik zespolony.

Ale chyba powinna być także jakaś kostka do podłączenia? Gdzie i w którym miejscu ewentualnie jej szukać? Z chęcią też bym założył tempomat w swoim GP.

_________________
GP Estiva Blue&Me. 1.4/77


Góra
 Profil  
 
 
 Post #270195 Wysłany: 06 Lip 2009, 09:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
Aveo napisał(a):
bravoemotionmjet napisał(a):
do wymiany jest cały przełącznik zespolony.

Ale chyba powinna być także jakaś kostka do podłączenia? Gdzie i w którym miejscu ewentualnie jej szukać? Z chęcią też bym założył tempomat w swoim GP.


Instalacja idzie w każdym GP, piny 8 i 10 na kostce wchodzącej do kierownicy. Tak więc wymiana przełącznika i ... body komputera, gdyż w Polsce nikt nie potrafi włączyć opcji odpowiedzialnej za cruise. Dzwoniłem do magika w Tychach, do jakiegoś zakładziku co się zajmuje body do Fiatów i całej grupy. Z body miał niby robić rzeczy niemożliwe. Gość w szczerości powiedział, że się nie bawił, ale może i godzina zabawy kosztuje 1000 zł (tysiąc). Powiedziałem, że za 1100 zł w ASO mam oryginalny, nowy body z włączonymi fabrycznie funkcjami, łącznie z czujnikiem wycieraczek i ciśnienia w oponach. Pisałem do firm zajmujących się programowaniem, ale jak widać za trudne to dla nich. Pogrzebałem na włoskim forum i tam to zrobili, udało się włączyć tempomat. Z tego co się dowiedziałem potrzeba coś na wzór Examinera pt. Leonardo i tam po prostu tę opcję się włącza. Ale w naszej wsi zwanej Polską nikt o czymś takim nie słyszał. A po Włoszech jeździ ze 30 GP z tak założonym tempomatem...

W sobotę zrobiłem Bravo prawie 1000 km od rana do wieczora. Bez tempomatu nie dałbym rady, noga by odpadła. 90% trasy pokonałem na tempomacie. Nigdy więcej auta bez tego urządzenia.

[ Dodano: 06 Lip 2009 08:35 ]
ppawel napisał(a):
to jak? mamy tutaj jakiegoś specjalistę który wie czy można dołożyć tempomat do sporta?


Drążę temat od prawie miesiąca i wszyscy wielkie zdziwienie jak im mówię to co wiem i co należy zrobić. A założyć da się nawet w wersji Fresh.

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279552 Wysłany: 14 Sie 2009, 17:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: GDAŃSK
Rejestracja: 30 Paź 2008,
Posty: 63
Pomógł: 2
bravoemotionmjet i co z uruchomieniem tempomatu :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279586 Wysłany: 14 Sie 2009, 21:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Aveo napisał(a):
ppawel napisał(a):
slyszalem, że w niektórych wersjach wystarczy podpiąć kostkę i "wajchę"...

W których wersjach? Z rozszerzonym komputerem? Zdobyłeś więcej info na ten temat?


Rozpoznalem sytuacje. Nie jest to takie proste. Rzeczywiscie zewnetrznie wystarczy podpiac tylko drabinke rezystancyjna (nawet juz wiem jakie wartosci :) ) kodujaca stany przelacznikow, ale... Fiat zaoszczedzil na dwoch rezystorach w body komputerze w wersji bez tempomatu i to jest problem. Body jest zrobione jako kanapka z dwoch plytek PCB polaczonych konektorami press fit, dodatkowo pokryte coatingiem. Nie da sie bezinwazyjnie dostac do samego srodka zeby dodac te rezystory :) Nawet jesli to pozostaje sprawa softu i odblokowania opcji tempomatu. Fiat tego nie potrafi zrobic, bo opcje zablokowal producent (Delphi) jesli za ta opcje, w tym egzemplarzu klient nie zaplacil. Pewno jakis Mietek w garazu sie nauczyl cos takiego juz robic :) Ostatnia sprawa, ktorej nie rozeznalem to to czy ECM (sterownik silnika) zechce odebrac ramki idace od body po CANie, a dotyczace tempomatu, bo to on jest odpowiedzialny za ustawienie predkosci. Z ECMem problem jest mniejszy bo tutaj roznego rodzaju Mietki na pewno sobie dadza rade :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279629 Wysłany: 15 Sie 2009, 10:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
KICIUŚ napisał(a):
bravoemotionmjet i co z uruchomieniem tempomatu :?:


A już ręce opadają. Byłem w Oplu, gdzie kombinowaliśmy z examinerem tej firmy. Wszak Corsa D to to samo co GP. Nawet centralki identycznie wyglądają. Tester nie podłączył się do komputera. I co dziwne, w Oplu wszystko jest możliwe to uaktywnienia w body poprzez tester, tj. klimatyzacja, tempomat, itd. Coś za bardzo nie chce mi się wierzyć, aby we Fiacie były aż takie oszczędności i nie montowali części hardware do body komputera. Z tego co wiem to body są Magneti Marelli, a nie Delphi i są one programowane we Fiacie lub MM, a nie u producenta. Tym bardziej, że instalacja pod tempomat jest położona, kontrolka działa bo jest sprawdzona za pomocą examinera. Wszak we Włoszech w ok. 30 autach uaktywniono tempomaty za pomocą testera Leonardo. Wysłałem zapytanie do FAP odnośnie włączenia tempomatu w serwisie i czekam. Może trafi na kogoś mądrego, jak nie to będę upierdliwy i będę dzwonił po całym Fiacie, bo do wafla jest to niepodobne aby nie można w nowym aucie włączyć tego, co w Oplach czy innych paździerzach VW jest dostępne od połowy lat 90-tych.

Tu jest początek przygody z CC w GP
http://www.grandepuntoclub.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=5811&start=255&st=0&sk=t&sd=a&sid=f846fb70926a4fc531da3946ea11db5b&view=print

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279637 Wysłany: 15 Sie 2009, 10:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
bravoemotionmjet napisał(a):
KICIUŚ napisał(a):
bravoemotionmjet i co z uruchomieniem tempomatu :?:


A już ręce opadają. Byłem w Oplu, gdzie kombinowaliśmy z examinerem tej firmy. Wszak Corsa D to to samo co GP. Nawet centralki identycznie wyglądają. Tester nie podłączył się do komputera. I co dziwne, w Oplu wszystko jest możliwe to uaktywnienia w body poprzez tester, tj. klimatyzacja, tempomat, itd. Coś za bardzo nie chce mi się wierzyć, aby we Fiacie były aż takie oszczędności i nie montowali części hardware do body komputera. Z tego co wiem to body są Magneti Marelli, a nie Delphi i są one programowane we Fiacie lub MM, a nie u producenta. Tym bardziej, że instalacja pod tempomat jest położona, kontrolka działa bo jest sprawdzona za pomocą examinera. Wszak we Włoszech w ok. 30 autach uaktywniono tempomaty za pomocą testera Leonardo. Wysłałem zapytanie do FAP odnośnie włączenia tempomatu w serwisie i czekam. Może trafi na kogoś mądrego, jak nie to będę upierdliwy i będę dzwonił po całym Fiacie, bo do wafla jest to niepodobne aby nie można w nowym aucie włączyć tego, co w Oplach czy innych paździerzach VW jest dostępne od połowy lat 90-tych.

Tu jest początek przygody z CC w GP
http://www.grandepuntoclub.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=5811&start=255&st=0&sk=t&sd=a&sid=f846fb70926a4fc531da3946ea11db5b&view=print


Tak jest. Delphi robi body do punto, nawiasem mowiac koledzy z Niemiec robili hardware do tego. Sam pracuje w Delphi w Krakowie i sprawdzalem cala dokumentacje do tego komputera. GM kladzie komponenty pod tempomat zawsze, Fiat nie. Nigdy w zyciu nie polaczy sie tester GMa do Fiata chocby dlatego ze cala Message Mapa Cana jest inna.


Ostatnio edytowany przez Czarny, 15 Sie 2009, 10:26, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #279639 Wysłany: 15 Sie 2009, 10:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
Czarny napisał(a):

Tak jest. Delphi robi body do punto, nawiasem mowiac koledzy z Niemiec robili hardware do tego. Sam pracuje w Delphi w Krakowie i sprawdzalem cala dokumentacje do tego komputera. GM kladzie komponenty pod tempomat zawsze, Fiat nie. Nigdy w zyciu nie polaczy sie tester GMa do Fiata chocby dlatego ze cala Message Mapa Cana jest inna.


Możliwe, że produkuje Delphi. Co do testera Opla po prostu pojechałem i sprawdziliśmy z elektronikami, aby być pewnym że nie pójdzie :)

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279642 Wysłany: 15 Sie 2009, 10:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
bravoemotionmjet napisał(a):
Czarny napisał(a):

Tak jest. Delphi robi body do punto, nawiasem mowiac koledzy z Niemiec robili hardware do tego. Sam pracuje w Delphi w Krakowie i sprawdzalem cala dokumentacje do tego komputera. GM kladzie komponenty pod tempomat zawsze, Fiat nie. Nigdy w zyciu nie polaczy sie tester GMa do Fiata chocby dlatego ze cala Message Mapa Cana jest inna.


Możliwe, że produkuje Delphi. Co do testera Opla po prostu pojechałem i sprawdziliśmy z elektronikami, aby być pewnym że nie pójdzie :)


Podaj mi numer swoj numer znajdujacy sie na body, a zaczynajace sie od 28.... a powiem Ci w przyszly poniedzialek czy masz hardware pod tempomat, czy nie. Jesli nie to lepiej olej sprawe :)

[ Dodano: 15 Sie 2009 09:32 ]
Czarny napisał(a):
bravoemotionmjet napisał(a):
Czarny napisał(a):

Tak jest. Delphi robi body do punto, nawiasem mowiac koledzy z Niemiec robili hardware do tego. Sam pracuje w Delphi w Krakowie i sprawdzalem cala dokumentacje do tego komputera. GM kladzie komponenty pod tempomat zawsze, Fiat nie. Nigdy w zyciu nie polaczy sie tester GMa do Fiata chocby dlatego ze cala Message Mapa Cana jest inna.


Możliwe, że produkuje Delphi. Co do testera Opla po prostu pojechałem i sprawdziliśmy z elektronikami, aby być pewnym że nie pójdzie :)


Podaj mi numer swoj numer znajdujacy sie na body, a zaczynajace sie od 28.... a powiem Ci w przyszly poniedzialek czy masz hardware pod tempomat, czy nie. Jesli nie to lepiej olej sprawe :)


Nawiazem mowiac koledzy testujacy soft w Krakowie maja troche najpelniejszych wersji komputera i zgodzili sie na podmiane. Ja im daje moj z samochodu na podmiane. Mozemy potestowac na Twoim Grande, a jak nam sie uda to ja tez sobie podepne :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279692 Wysłany: 15 Sie 2009, 14:33; 
 Temat postu:
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
czarny a mógł bys tez mi sprawdzic czy mam tzw rozbudowany komputer??

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279697 Wysłany: 15 Sie 2009, 15:18; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Sie 2009,
Posty: 41
ppawel napisał(a):
mam pytanie do posiadaczy tempomatu w grande - jak wyglada ekonamia jazdy z tempo? czy spala wtedy dość ekonomicznie? teretycznie układ powinien dostarcac minimum mocy potrzebnej do utrzymania predkosci.

Czy ktoś montował tempomat do posiadanego już autka? ja niestety nie zamówiłem tej opcji i załuje.

slyszalem, że w niektórych wersjach wystarczy podpiąć kostkę i "wajchę"...


Mam tempomat w GP t-jet i sobie cenię taki wynalazek. Dobra rzecz do spokojnej ekonomicznej jazdy -wrzucam 5-tke i pomykam prawym pasem.

Inna sprawa, to to, że silnik zachęca mnie do ciągłego wyprzedzania, więc jazda z tempomatem to naprawdę trening silnej woli :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279702 Wysłany: 15 Sie 2009, 16:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
Jacenty napisał(a):

Mam tempomat w GP t-jet i sobie cenię taki wynalazek. Dobra rzecz do spokojnej ekonomicznej jazdy -wrzucam 5-tke i pomykam prawym pasem.

Inna sprawa, to to, że silnik zachęca mnie do ciągłego wyprzedzania, więc jazda z tempomatem to naprawdę trening silnej woli :)



Jak chcesz jechać spokojnie, jesteś normalnym kierowcą a nie warszawiakiem, to tempomat jest w sam raz. Jednego dnia przejechałem trasę 1000 km, większość po trasie katowickiej, potem A4 i znowu katowicka. Nie czułem żadnego zmęczenia, a spalanie w Bravo 1.9 120 KM miałem na poziomie 5.0 l przy jeździe 110 km/h. Jak raz się zakosztuje tempomatu, to potem nie chce się bez tego jeździć. Jak ktoś chce montować to jako gadżet to odradzam w tym aucie, bo za dużo zachodu. Ja będę wytrwały do samego końca :) Najwyżej samochód zmienię :)

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279735 Wysłany: 15 Sie 2009, 21:31; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Sie 2009,
Posty: 41
bravoemotionmjet, staram się nie rozrabiać na drodze, no powiedzmy :roll: , ale zgadzam się z Tobą, że taka jednostajna jazda i mniej męczy i mniej benzyny kosztuje.
Czasami sobie przycisnę, zeby posłuchać jak silnik mruczy, ale zwykle za miastem właczam tempomat. Tylko to tak kusi, żeby nie jechać po amerykańsku . Nie wiem, może bierze sie to stąd, ze kursuje po Warszawie ;] i nabieram złych nawyków...
Pozdrawiam, J.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279763 Wysłany: 16 Sie 2009, 08:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
Jacenty napisał(a):
bravoemotionmjet, staram się nie rozrabiać na drodze, no powiedzmy :roll: , ale zgadzam się z Tobą, że taka jednostajna jazda i mniej męczy i mniej benzyny kosztuje.
Czasami sobie przycisnę, zeby posłuchać jak silnik mruczy, ale zwykle za miastem właczam tempomat. Tylko to tak kusi, żeby nie jechać po amerykańsku . Nie wiem, może bierze sie to stąd, ze kursuje po Warszawie ;] i nabieram złych nawyków...
Pozdrawiam, J.


Wymieniając nazwę miejscowości nie miałem na myśli, aby kogokolwiek obrażać :) W tym mieście pracowałem przez kilka lat, a sam przymiotnik oznacza po prostu wiadomy wszystkim dookoła styl jazdy :) Do nikogo personalnie w tej sytuacji się nie odnosiłem i nikogo nawet nie miałem na myśli ;)

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO