You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 01:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #686917 Wysłany: 22 Sie 2013, 17:45; 
 Temat postu: Samoczynnie bezobjawowo gaśnie Pilne!
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 10 Kwi 2012,
Posty: 3
Witam Wszystkich i Prosiłbym bardzo was, o jakieś wskazówki i pomoc w namierzeniu przyczyny problemów z moim kropkiem

Posiadam Punto II gen. 5d z 2000r i silnikiem 1.2 8v, przebieg obecnie to 164.000km

W ostatnim czasie silnik zaczął mi samoczynnie bezobjawowo gasnąć, gaśnie tylko i wyłącznie kiedy jest silnik ciepły i na biegu jałowym, nie gaśnie co chwile tylko kiedy mu się uwidzi, jest to bardzo problematyczne, gdyż zdarzyło mi się już tak w oczekiwaniu na zielone światło, po zgaśnięciu przeważnie muszę kilka razy zakręcić silnikiem by odpalił, z owym problemem wybrałem się około tydzień temu, do kolegi mechanika, podpiął pod komputer kropka, jak się okazało, komputer nie odnotował żadnych błędów podczas tego samoczynnego gaśnięcia silnika, jedynie co koledze się nie podobało i komputer pokazywał, to od czasu do czasu samoczynnie skaczą kropkowi obroty z 750 na 785 lub 835 i wracają po jakimś czasie na 750 itp itd. Kolega stwierdził że szwankuje silnik krokowy i zalecił kupić, przepustnicę z silniczkiem krokowym, kupiłem używany niby sprawny w 100%, dziś przywiózł go kurier, po podpięciu nie nastąpiła żadna poprawa i problem nadal występuje, dodam ze przed kupieniem innej przepustnicy z silnikiem krokowym, wyczyściłem przepustnicę tą co była według tutka tego tu z forum topic10725.html , również to nie pomogło i problem nadal występował, może miał ktoś taki problem ? lub podpowie co jeszcze sprawdzić ?

Dodam że pod koniec czerwca, przygotowywałem kropka do dalszego wyjazdu tygodniowego, założyłem mu dwie nowe cewki zapłonowe i wymieniłem przewody zapłonowe na nówki, tylko raz podczas tego wyjazdu mi zgasł ale nie było problemu z ponownym uruchomieniem, a tak to bezproblemowo zrobiłem nim w tydzień około 2100km

Pomocy gdyż chciałbym jeszcze tym kropkiem pojeździć do kolejnej wiosny.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO