You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #56458 Wysłany: 21 Paź 2007, 21:31; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 29 Wrz 2007,
Posty: 16
Załączam zdlęcia bagażnika
Image
Image
Image

_________________
PUNTO G


Góra
 Profil  
 

 
 Post #105075 Wysłany: 20 Mar 2008, 19:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
ma ktos moze bagaznik na rowery thule mocowany na tylna klape bo interesuje mnie taki gdyz cena 340 pln jest wmiare do zaakceptowania tylko ma obawy co do tego czy mi sie klapa niepoluzuje na zawiasach lub cos nieuszkodzi np szyba?

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #126314 Wysłany: 18 Maj 2008, 02:05; 
 Temat postu:
Odświeżam nieco temat. Zastanawiam się nad zakupem bagażnika na dach. Widzę, że raczej odradzacie oryginał fiatowski. A czy polecacie coś oprócz thule? Na razie thule chodzi mi po głowie, ale niestety koszt jest wysoki. Więc moze ktoś ma doświadczenia z jakimiś innymi firmami czy rozwiązaniami? Na klapę nie chcę, bo się boję. To jednak dość duzy dodatkowy ciężar ciagnący za zawiasy :]


Góra
  
 
 
 Post #243705 Wysłany: 20 Kwi 2009, 21:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
czy cos w sprawie bagażników się ruszyło? Ma ktoś taki na klape? macie fotki jak wygląda "załadowany"? moze ktos ma cos fajnego do sprzedania do GP?

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #243924 Wysłany: 21 Kwi 2009, 10:14; 
 Temat postu:
kox napisał(a):
Ma ktoś taki na klape?

Wystrzegaj się bagaznika na klapę - na naszych dziurach to niemal pwene że moga być kłopoty!


Góra
  
 
 
 Post #244032 Wysłany: 21 Kwi 2009, 17:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
no własnie ten na klape mnie najbardziej przekonuje ale mocowanie na pasach mnie przeraża własnie z tego powodu.Haka nie mam zeby kupowac bagażnik na hak,a taki dachowy to znow spory wydatek

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244045 Wysłany: 21 Kwi 2009, 17:51; 
 Temat postu:
kox miałem taki na klapę. Jego zalety: 1. cena - tani, 2. niski szum przy transporcie... i na tym koniec.
wady: 1. montaż - dość czasochłonny, 2. zawieszanie rowerów - jeszcze bardziej czasochłonne, a poza tym nieźle trzeba się narzeźbić żeby rowery trzymały się dobrze, nie poobijały lakieru na samochodzie, nie poobijały się na wzajem. 3. Bardzo realna możliwośc uszkodzenia zawiasów klapy. 4. Realna mozliwośc uszkodzenia lakieru tylnej klapy lub zderzaka przez rower lub te naciagi. 4. Nawet jak zrobisz wszystko super to i tak jedziesz jak z jajkami bo ja pewności nadal nie miałem i bałem się o klapę. 5. Jak dojedziesz na miejsce i wybierasz się na wycieczkę to musisz bagażnik zdemontować i schować, żeby nie zmienił właściciela (czyli potem znowu zakładanie) 6. Rowery zasłaniaja tylne lampy. 7 Rowery poszerzają obrys samochodu. 8. Niemożność skorzystania z bagażnika jak jest toto zamontowane
Z mojego doswiadczenia taki bagaznik to kicha.

Bagażnik na hak dobry ale trzeba mieć hak

Bagażnik na dach to wg mnie jedyne sensowne rozwiązanie chociaż drogie (zawsze zakupy można rozbić - w jednym miesiącu baza, w drugim uchwyty lub po jednym uchwycie co miesiąc), ale to jedyne w co wg. mnie warto zainwestować.


Góra
  
 
 
 Post #244049 Wysłany: 21 Kwi 2009, 17:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
bede musiał sie nad tym poważnie zastanowić,a ty sie zdecydowałeś na Thule? masz jakieś foto jak to na samochodzie wygląda? nie rysuje się dach w miejscach montowania?

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244054 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:00; 
 Temat postu:
Tu masz link do zdjęcia i opisu mojego bagażnika.

http://fiatpunto.com.pl/post163903.html#163903


Góra
  
 
 
 Post #244058 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Wlasnie tez teraz jestem na etapie kupowania bagaznika. Z tego co widze na forum to poza oczywistem, ze THULE jest najlepszy i najdrozszy, nie polecacie nic innego, tanszego :?:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244060 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:13; 
 Temat postu:
olos47 trudno mi coś innego polecić bo mam thule i jestem bardzo zadowolony i raczej mnie samego byłoby trudno przekonać do czegoś innego. Wiem że są bazy FAPA, też dosyć chwalone (ale te topowe modele, bo z budżetową fapa to od razu sobie daj spokój). Ale cena takiej fapy niewiele nizsza niz thule. Natomiast wiem że było dużo skarg na fiatowski dedykowany do GP (ponoć bardzo szumi).


Góra
  
 
 
 Post #244064 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
No wlasnie, wiem, ze Thule nie ma konkurencji. Tylko, ze cena tez jest odpowiednia. A czy ktos ma moze Thule z klasycznymi belkami i Aero?? Chcialem sie dowiedziec czy te aero faktycznie duzo mniej szumia :?:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244065 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:21; 
 Temat postu:
olos47 ja mam z aero. Nie mam porównania ze zwykłymi ale bagażnik w mojej konfiguracji jest na prawdę cichutki (w rozsądnych prędkościach oczywiście). No chyba ze porównujemy z paściarskim który miałem w seicento - ale o tamtym chciałbym jak najszybciej zapomnieć.


Góra
  
 
 
 Post #244071 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
no to chyba nie ma co szukac wiecej tylko brac Thule z belkami Aero... :wink:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244077 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
http://www.allegro.pl/item613052075_bag_fapa_fiat_ford_renault_seat_toyta_vw_inne.html
jestem po rozmowie telefonicznej ze sprzedawca,chyba sie na niego zdecyduje,wiem ze bagaznik nie bedzie jakos szczegolnie czesto wykorzystywany i chyba na niego sie zdecyduje,szkoda mi kasy na jakiś super model

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244081 Wysłany: 21 Kwi 2009, 18:45; 
 Temat postu:
olos47 napisał(a):
no to chyba nie ma co szukac wiecej tylko brac Thule z belkami Aero... Wink

Tutaj z całą pewnością mogę ci go polecić. Poszukaj dobrze w necie bo czasem zdarzają się fajne okazje. Tylko uważaj - jak kupisz thule to później nie będziesz chciał pomyśleć o osprzęcie innej firmy do tej bazy - to uzależnia ;) ;) :E


Góra
  
 
 
 Post #244310 Wysłany: 22 Kwi 2009, 08:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzef
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Sędziszów, Świętokrzyskie
Rejestracja: 03 Lip 2008,
Posty: 72
Więc co do belek na dach to może ja coś dorzucę:
1. Najpierw link jakie ja kupiłem rok temu:
http://moto.allegro.pl/item605141555_ba ... drzwi.html
2. A teraz link jak to wygląda na GP:
http://fiatpunto.com.pl/topic9000.html
Więc są to tość tanie belki, ale mogę je z czystym sumieniem polecić, obiechałem z tymi belkami i box na na dachu pół polski i jestem zadowolony. Jedna rzecz o której trzeba pamiętać przed montarzem, trzeba dobrze rozmieścić uchwyty na belce, żeby było równo na dachu rozmieszczone. belki są dość mocne, nie zauwarzyłem żeby się podwpływem ciężaru uginały, ale oczywiście nie możan przesadzać z kilogramami.
Jeden minus to jednak jak się pomyka z szybko to słychać szum i wtedy się belki przypominają o sobie. Pozatym polecam...

_________________
GP 1.4 8v 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244511 Wysłany: 22 Kwi 2009, 18:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
Grzefo napisał(a):
Więc co do belek na dach to może ja coś dorzucę:
1. Najpierw link jakie ja kupiłem rok temu:
http://moto.allegro.pl/item605141555_ba ... drzwi.html
2. A teraz link jak to wygląda na GP:
http://fiatpunto.com.pl/topic9000.html
Więc są to tość tanie belki, ale mogę je z czystym sumieniem polecić, obiechałem z tymi belkami i box na na dachu pół polski i jestem zadowolony. Jedna rzecz o której trzeba pamiętać przed montarzem, trzeba dobrze rozmieścić uchwyty na belce, żeby było równo na dachu rozmieszczone. belki są dość mocne, nie zauwarzyłem żeby się podwpływem ciężaru uginały, ale oczywiście nie możan przesadzać z kilogramami.
Jeden minus to jednak jak się pomyka z szybko to słychać szum i wtedy się belki przypominają o sobie. Pozatym polecam...

szybko to znaczy ile? :roll:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244703 Wysłany: 22 Kwi 2009, 23:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzef
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Sędziszów, Świętokrzyskie
Rejestracja: 03 Lip 2008,
Posty: 72
Szybko? Hmmm... Jak dla mnie na autostradzie powyżej 100, a nawet i 160 km/h. Tak powyżej setki niestety słychać świst tych belek... Ale decyzja zakupu belek oczywiście kolegów...

_________________
GP 1.4 8v 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244913 Wysłany: 23 Kwi 2009, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
co do belek to juz wiadomo. A czy ktos moze wie jaki najdluzszy box mozna wsadzic do GP 5D?? Taki zeby nie wystawal zabardzo i zeby z tylu nie trzeba bylo odkrecac anteny i dalo sie otworzyc bagaznik. Myslalem o THULE PACIFIC 200 - jest pojemny (450L) i napewno miesci sie na GP. Problem w tym, ze jest na tyle krotki, ze nie da sie nim nart przewiezc. Myslalem tez o PACIFIC 600 lub 700. Doradzcie cos. Moze ktos ma i moglby sie wypowiedziec i moze wrzucic jakies fotki :?:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244931 Wysłany: 23 Kwi 2009, 13:40; 
 Temat postu:
olos47 ja myslałem o Atlantic 600. Ma 190 cm i myslę, że spokojnie wejdzie na dach bez kolizj z klapą.


Góra
  
 
 
 Post #244934 Wysłany: 23 Kwi 2009, 13:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Grzegorz1976 ale te sa juz ciezsze niz seria pacific i maja ladownosc 75 kg, pacific 50 kg. Na GP mozna zalozyc max 75 kg razem z boxem i belkami. Pacific wazy od 12-14 kg w zaleznbosci od wersji. Athlantici waza juz 17-26kg. Daltego mysle ze ich nosnosci nie da sie wykorzystac na GP, a sa drozsze.

[ Dodano: 23 Kwi 2009 11:52 ]
chcialbym sie dowiedziec jaki najdluzszy mozna zalozyc. Pacific 700 reklamuja na Passacie - jest dlugi (232 cm), na GP pewnie duzo za duzy. 600 ma 190 cm, ale w srodku 185 cm z uchwytami na narty mozna wlozyc do niego nie dluzsze niz 180 cm

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244950 Wysłany: 23 Kwi 2009, 15:08; 
 Temat postu:
olos47 jeśli chodzi o Atlantica to chodziło mi o dizajn. Po prostu bardziej mi sie podoba :D. Raczej nigdy nie wykorzystasz pełnej ładowności ani pacifica ani atlantica bo musiałbyś upakować ten boks cegłami :E :E :E. Ja myslałem jeszcze o spiricie ale niestety jest za niski. Na narty ok, ale już zapakować jakieś torby mógłby być problem.
Na stronie thula jest konfigurator boksów. Nie ma niestety GP więc wykorzystywałem alfę 147 która bryłą i wymiarami jest zblizona do Grande. Orientacyjnie można cos dopasować :D


Góra
  
 
 
 Post #244951 Wysłany: 23 Kwi 2009, 15:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Grzegorz1976 napisał(a):
olos47 jeśli chodzi o Atlantisa to chodziło mi o dizajn. Po prostu bardziej mi sie podoba :D. Raczej nigdy nie wykorzystasz pełnej ładowności ani pacifica ani atlantica bo musiałbyś upakować ten boks cegłami :E :E :E. Ja myslałem jeszcze o spiricie ale niestety jest za niski. Na narty ok, ale już zapakować jakieś torby mógłby być problem.
Na stronie thula jest konfigurator boksów. Nie ma niestety GP więc wykorzystywałem alfę 147 która bryłą i wymiarami jest zblizona do Grande. Orientacyjnie można cos dopasować :D

Poprostu seria Atlantis jest do samochodow z fabrycznymi relingami-takich ktore maja nosnosc dachu przynajmniej te 100 kg
A tak wogole to mam dylemat - PACIFIC 200 (450L), ale o nartach moge zapomniec.
Lub PACIFIC 600 (340L) mniejszy, ale da sie juz narty wlozyc do 180 cm dlugosci. Do 200tki wlozylbym tez wozek jak bede musial, a do 600 to juz chyba niebardzo. :E :?:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244953 Wysłany: 23 Kwi 2009, 15:17; 
 Temat postu:
olos47 wg mnie jak jeździsz na nartach to kup taki boks żebyś zapakował narty więc wg mnie pacific 600.

[ Dodano: 23 Kwi 2009 14:17 ]
olos47 napisał(a):
Poprostu seria Atlantis jest do samochodow z fabrycznymi relingami-takich ktore maja nosnosc dachu przynajmniej te 100 kg

Eeeee jakoś nigdzie tego nie wyczytałem.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO