You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 04:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #690628 Wysłany: 13 Wrz 2013, 20:03; 
 Temat postu: trzęsie silnikiem podczas przyspieszania automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 11 Wrz 2013,
Posty: 7
Witam
Mam problem z moim kropkiem, jakiś czas po kupnie zauważyłem że podczas przyspieszania, takiego bardziej dynamicznego zaczyna mi trząść całą karoserią jak odpuszcze trochę gazu to trzęsie mniej. Podczas bardzo spokojniego przyspieszania wogóle nie czuć trzęsienia. czy to może być wina poduszek silnika czy skrzyni biegów? Owe trzęsienie zaczyna się dopiero ok 50-60 km\h. Zawieszenie nie ma żadnych luzów, wymieniane były wahacze i tuleje przez poprzedniego właściciela mam na to faktury. Podczas hamowania nie czuć żadnego bicia na kierownicy, co by eliminowało raczej krzywe tarcze.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #690690 Wysłany: 13 Wrz 2013, 23:24; 
 Temat postu: Re: trzęsie silnikiem podczas przyspieszania automat
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Jeśli dobrze zrozumiałem z tematu to masz automatyczną skrzynię biegów, możliwe że jest to skrzynia bezstopniowa. Jesli ją masz mogło dojść do zużycia sprzęgła skrzyni biegów i coś się ślizga lub do zużycia lub przepalenia paska wariatora.

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691020 Wysłany: 15 Wrz 2013, 21:56; 
 Temat postu: Re: trzęsie silnikiem podczas przyspieszania automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 11 Wrz 2013,
Posty: 7
Tak, dkładnie, mam automatyczną skrzynię biegów, podobno wymienianą rok temy ale to pewnie jet tak jak z bezwypadkowością 100% pojazdów na alledrogo. Jest to bezstopniowa skrzynie CVT z możliwoąsią wirtualnej zmiany sekwencyjnej. Orientujesz się może jakie są koszty wymiany paska wariatora lub sprzęgla? Mama nadzieje że nie odechce mi się tej skrzyni tak szybko po zakupie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691123 Wysłany: 16 Wrz 2013, 18:37; 
 Temat postu: Re: trzęsie silnikiem podczas przyspieszania automat
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
To masz dokładnie tą samą skrzynie co ja:) Sprawa z naszą skrzynią wygląda tak że bardzo mało zakładów w ogóle podejmuje się napraw, ja by usunąć niewielki wyciek obdzwoniłem cały Poznań i wszędzie mi mówili że Fiatowski automatów nie robią, jedynie gdzie wzięli się za to bez zawahania było ASO Fiata, akurat tu mnie zaskoczyli bo za oczyszczenie skrzyni, lokalizacje usterki oraz wymianę uszkodzonej obejmy wzięli 100 zł. Podobno skrzynia jest tak skonstruowana by było bardzo trudno ją serwisować. Wymiana paska wariatora wiąże się z wymiana oleju, tu koszt nie jest aż tak duzy aczkowiek Fiat wlewa oryginalną Tutelę, do skrzyni wchodzi niecałe 2 litry, trzeba wymienić filtr oleju, jest on trudno dostepny, jakby co mam gdzieś zapisany nr katalogowy, kosztuje ok 200 zł i nie warto dawać zamienników, do tego dochodzi cała naprawa także nie chcę Cię martwić ale może nie być tanio. Słyszałem że tą skrzynię można zastąpić manualem, w tym poście topic43743.html właściciel Punto I będzie wymieniał swój automat na manual. W naszym przypadku podobno pasuje 6 biegowa skrzynia ze Stilo.

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691137 Wysłany: 16 Wrz 2013, 20:28; 
 Temat postu: Re: trzęsie silnikiem podczas przyspieszania automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 11 Wrz 2013,
Posty: 7
No mam nadzieje że to nie będzie jednak skrzynka albo że nie popsuje się za szybko. Odnośnie wymiany skrzyni, to szczerze mówiąc nie po to kupowałem automat żeby teraz na manual zmieniać. A możesz mi jeszcze zdradzić ile Ci to pali tak po mnieście?
dodam kilka spostrzerzeń odnośnie tego poszarpywania czy bardzie drżenia samochodu całego mianowicie
przyspieszam na D i w okolicach 60 km\h zaczyna się trząść i jak zmienie na sekwencyjne i pobawię się biegami góra/dół to trzęsienie jest takie samo mimo zmiany prędkości obrotowej silnika. Więc mam jeszcze nadzieje że to może być jakaś opona albo może krzywa półoś bo zawieszenie jest sztywne


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691156 Wysłany: 16 Wrz 2013, 21:51; 
 Temat postu: Re: trzęsie silnikiem podczas przyspieszania automat
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Po mieście spalanie nie różni się znacząco od zwykłego auta bo czy w korku stoi auto z manualem czy automatem wychodzi na to samo:) jak miasto jest dość przejezdne pali ok 7. gdy miasto jest puste pali troche ponad 5l/100km, w trasie osiagnałem magiczne spalanie według komputera 21,6km/l czyli 4,62l/100km:)

Co do szarpania to u mnie nic z tego nie zwystępuje, zacząłem sie zastanawiać czy faktycznie nie masz krzywej jakieś półosi, tarczy hamulcowej trącej stale o klocek lub porpstu wypadania zapłonów związanego z usterką układu zapłonowego? Szkoda ze nie jesteś z Poznania to byśmy powalczyli...

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691165 Wysłany: 16 Wrz 2013, 22:08; 
 Temat postu: Re: trzęsie silnikiem podczas przyspieszania automat
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
szamot666 napisał(a):
trzeba wymienić filtr oleju, jest on trudno dostepny, jakby co mam gdzieś zapisany nr katalogowy (...)
Pewnie masz na myśli filtr oleju o numerze 9948806 - http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?PART ... INDOW_ID=1

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO