You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 17:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #63248 Wysłany: 19 Lis 2007, 21:35; 
 Temat postu: kontrolka silnika
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Wałbrzych
Rejestracja: 12 Lis 2007,
Posty: 46
Witam
Jestem tutaj nowy i potrzebuję małej porady odnośnie Fiata Punto II 1,2 8V 2000 rok 68 tyś.przebieg.
Jadąc rano do pracy zapaliła mi się kontrolka od układu wtryskowego a po chwili kontrolka od temperatury.Kontrolka temperatury zgasła po kilkunastu sekundach lecz została kontrolka wtrysku.
Stanąłem zgasiłem silnik odczekałem chwilę ,zapaliłem i jadę jednak po chwili ten sam numer i tak dojechałem do pracy.Na miejscu zgasiłem silnik i kluczyk przełączyłem w poz.MAR i te kontrolki nie zgasły.
Dotykałem chłodnicę i była ciepła lecz nie gorąca.
Po około godzinie podszedłem do auta i już się kontrolki nie paliły i tak jest do teraz ,z pracy wróciłem i nic się nie zapaliło.
Co to może być ,czy czujnik temperatury podał jakiś błędny odczyt do komputera i stąd takie zachowanie.
Nie wydaje mi się że to termostat bo chłodnica była ciepła ,czy ktoś miał podobny przypadek.

[ Dodano: 19 Lis 2007 20:35 ]
Już wyjaśniłem ten dziwny przypadek ,kosztowało mnie to 50zł bo tyle zawołał fachowiec za podłączenie komputerka.Za to dziwne zjawisko odpowiada czujnik temp.silnika błąd 115.
W tym modelu silnika nie ma czyjnika płynu w chłodnicy tylko jest ten czyjnik obok termostatu(taki zielony)który podaje dane do komputerka a ten włącza wentylator.Mój przy większej temp.zaczyna wariować i podaje dziwne odczyty.
Niestety czujnik jest nietypowy i cena też bo aż 156zł nie wiem ile w serwisie ale napewno dużo więcej.
W innych modelach Punto za taki czujnik wołają od 30-60 zł ale jak się ma model przejściowy to tak jest.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #65528 Wysłany: 19 Lis 2007, 21:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Szukaj na Allegro :). Wiem co to za Czujnik. Jest po prawej stronie silnika patrząc od przodu autka :mrgreen:

Co do Cen w Aso, to jednym słowem.. Tragedia. Za Dwie Sondy Lamby zażądali 1/10 wartości mojego kropka :P. Nie Dam :mrgreen:

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO