You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 17:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #699601 Wysłany: 07 Lis 2013, 11:41; 
 Temat postu: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 07 Lis 2013,
Posty: 3
Witam
Przymierzam się do zakupu kropki i mam w związku z tym parę pytań. Interesują mnie dwa silniki 1.2 8v i 1.4 8v, czytałem gdzieś chyba na tym forum że między silnikami praktycznie różnica nie jest odczuwalna a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać . Więc mam pytanie do tych którzy mieli możliwość jeździć oboma silnikami czy widzicie jakieś różnice? Jak jest w przypadku jazdy z włączoną klimatyzacją albo z pełnym kompletem pasażerów na pokładzie może wtedy 1.4 pokazuje po co został wyprodukowany? Czy w ogóle da się tymi silnikami jeździć z włączoną klimatyzacją?
Czy orientujecie się kiedy najlepiej kupować fiata, kiedy są największe promocje? W salonie mówili mi że już są wyprzedaże rocznika 2013 i najlepiej to teraz brać bo potem będzie coraz mniejszy wybór modeli w promocji. A może w 2014 będzie im bardziej zależeć na sprzedaniu i będzie taniej? W tej chwili podstawowy model 5D można kupić za 35500zł. Kupował ktoś w pierwszej połowie roku punciaka? Jakie wtedy mają ceny?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #699603 Wysłany: 07 Lis 2013, 11:57; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 06 Lis 2013,
Posty: 40
Mowa o Punto III (model 199) tak? bo Evo mają inne motorki...

z tego co wiem - najlepsze promocje trafiają się latem gdy zalega sporo samochodów z ubiegłego rocznika. Muszą się ich pozbyć ponieważ miną wakacje, przyjdzie jesień no i nikt a nikt tego nie kupi w normalnej cenie. Wyjedziesz z salonu - pocieszysz się kwartał i masz rocznikowo już trzy letnie auto. Polowałem na VW Caddy do firmy. Taki schemat tam właśnie był. Pamiętam - pod koniec roku cena była jedynie o 5% niższa jak w połowie roku. Odczekaliśmy 7miesięcy i praktycznie to samo Caddy udało się kupić za 17000zł mniej a to już coś.

Jeśli chodzi o silniki. Hmm.. Tak naprawdę różnicy będzie mało ale będzie. 1.4 ma 115Nm przy 3000rpm.
1.2 natomiast 102Nm przy tych samych obrotach. Moc 1.2 to 65KM a 1.4 77KM. Niby nie wiele ale...
Jeśli już miał bym chęć na różnicę - wybrał bym 1.4 16V (StarJet). Tam masz 125Nm i 95KM.
Z doświadczenia (własnego) i jest to tylko moja prywatna opinia nie podlegająca komentarzom - praca silnika 16 zaworowego jest całkiem inna jak 8V z plusem dla 16V ale to tylko moja opinia.

_________________
Nie obniżaj swoich oczekiwań, by dorównały rezultatom Twojego działania. Podnieś poziom działania, by wyrównać do poziomu Twoich oczekiwań.
Ralph Marston


Wall Street to jedyne miejsce, dokąd ludzie przyjeżdżają w rolls-royce'ach, aby zasięgnąć rady ludzi jeżdżących metrem.
Warren Buffett


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699636 Wysłany: 07 Lis 2013, 15:46; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
ja mam 1.4 8v, a wcześniej miałem 1.2 tyle że w budzie PII. Jeździłem obydwoma na wakacje w pełni załadowany (4+1 z bagażem) więc wiem, że różnica jest. Fakt, że PII lżejsze, ale z dłuższą skrzynią i krótkim wałkiem, a seria 199 cięższa, za to krótsza skrzynia i silnik żwawszy na wyższych obrotach, więc pow. 3000 obr/min lepiej kręci. Puste będą podobne, zwłaszcza w mieście gdzie i tak silnika wysoko nie kręcisz, natomiast przy obciążeniu już będzie lepiej z 1.4. Niby tylko 8 km, ale raczej korzystasz z momentu obrotowego i tego w 1.4 jest więcej, o jakieś 12% więcej. Dlatego też ja celowo szukałem 1.4 i to właśnie 8v bo 16v w Evo, które posiadam, nie było, tylko multiair, a ze względu na cenę zakupu i serwisu wolałem do jazdy po mieście kupić tańsze 8v.

Z klimą czuć spadek mocy, ale jechać się da, no zależy jeszcze jak i gdzie będziesz jechał, ale ogólnie da się.

Jak szukasz auta tylko do miasta, i raczej do jazdy we dwójkę, to 1.2 styknie. Inna sprawa że teoretycznie 1.2 mniej spali, choć PII brało mi w mieście 9l a Evo pali 10, to w trasie różnica jest do 0,5 l.

Co do wyprzedaży, to tak jak kolega wyżej napisał, na koniec roku to za mało zejdą. Jak już to szukać na wiosnę, ale na pewno w nowym roku, bo teraz to sprzedają nadal bieżący rocznik, a w styczniu to już rok w plecy. Ja rok temu mogłem kupić w salonie nówkę evo 1.4 dynamic w metaliku, 5D, za 37tyś. Już zarejestrowane z przebiegiem 0km. Punto 2012 easy 1.4 5d było droższe w tym czasie o około 1000zł, i takiej ceny szukaj.

A patrząc jeszcze na stronę Fiata, to jest różnica między punto 2012 z 2012 a z 2013r. Ten nowsze przy tej samej cenie (no +90zł droższe 2012r) nie maja fabrycznego radia z mp3 i niby elektrycznych lusterek, natomiast te starsze mają.

A cena i tak jest 37500 za wersję easy z 1.4, i raczej wiele niżej już nie będzie. Wersje z 1.2 może jeszcze trochę stanieją.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699674 Wysłany: 07 Lis 2013, 18:27; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 07 Lis 2013,
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedzi, jeśli ktoś jeszcze jeździł oboma silnikami najlepiej w tej samej budzie to bardzo proszę o wypowiedz. Chyba masz rację bonku że 1.4 w trasie i z kompletem pasażerów może być przyjemniejszy. Czyli dalej mam dylemat, między oboma silnikami jest około 2000zł różnicy, niby nie dużo ale dorzucając jeszcze 1000 mam instalację gazową. Byłem dziś w drugim salonie mają wersje 1.2 za 34 500 tylko białą i 1.4 za 36 600 granatowy. Ceny jak widać atrakcyjne. Sprzedawca mówi że w nowym roku nie wiadomo co zostanie może będzie taniej ale może być słaby wybór wersji jak im teraz tańsze modele zejdą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699680 Wysłany: 07 Lis 2013, 18:50; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
a jakiej Ty wersji szukasz, albo co musi być na wyposażeniu, bo 36600 za 1.4 to chyba nie wersja easy. Ja bym szukał wersji easy ale najlepiej gdyby była z 20012r, bo na 2013r były dwie wersje easy i easy+ (ta druga to to samo co easy z 2012r). No i pytanie gdzie i w ilu będziesz jeździł. Bo moje PII na autostradzie mi starczało, a na zwykłej drodze już nie.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699688 Wysłany: 07 Lis 2013, 19:51; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 07 Lis 2013,
Posty: 3
Też się zdziwiłem tą ceną ale to jest 1.4 easy z 2013 - ma klimę której wymagam, dokładnie ta wersja która w cenniku jest za 37500 http://cenniki.fiat.pl/katalogi/fiat/Pu ... seria7.pdf bez żadnych dodatków a nawet Pan powiedział że mi radio zamontują :). 80% mojej jazdy będzie po mieście - dojazdy do pracy (sam) plus jakieś zakupy z całą familją teraz 3 osoby, niedługo 4 :). 20% czyli jakieś wakacje i inne wyjazdy to rasa w 4 osoby z bagażnikiem na dachu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699784 Wysłany: 08 Lis 2013, 09:32; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
Pytanie tylko jakie radio. Ogólnie model na 2012r, produkcja jeszcze 2013, był wyposażony dodatkowo w audio z mp3 i sterowaniem z kierownicy, skórzana kierownica i gałka zmiany biegów, dzielona tylna kanapa - rzeczy za które w serii 7 trzeba dać dodatkowo 3700zł w pakiecie easy + (fakt są w nim też kurtyny). Ja bym więc szukał tej starszej wersji, bo dzielona kanapa, w takim "małym" rodzinnym samochodzie to mus. Z resztą u mnie to był jeden z warunków, i dlatego szukałem wersji nie mniej niż dynamic, bo ta miała to w serii.

Co do silnika, to pytanie jeszcze ile i jakie odcinki dziennie przejeżdżasz, bo na tą chwile, to masz sytuację jak u mnie. Ale ja dodatkowo jeżdżę krótkie odcinki, tzn. rano 2km do szkoły + 1 km do pracy, po południu to samo. Zastanawiałem się kiedyś nad dołożeniem gazu, ale wychodziło na to, że 1/3 takiej trasy latem, a zimą może i cała będzie na benzynie, więc gaz będzie się długo zwracał. Ty może więcej dziennie będziesz jeździł, wiec może opcja 1.4 + gaz będzie najlepsza. Zawsze to coś więcej, a przy gazie to co było na "-" dla 1.4 po prostu zniknie.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742868 Wysłany: 09 Wrz 2014, 23:54; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 07 Wrz 2014,
Posty: 5
A przyznacie się ile wam spala 1.2 w trasie jadąc przepisowo? Da rady zejść poniżej 5l?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742968 Wysłany: 11 Wrz 2014, 10:32; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto - pytania o silnik
Offline
Puntomaniak

Imię: Rafal
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 29 Sty 2012,
Posty: 53
Pomógł: 1
Raz mi sie udało zejsc do 4,9 ale 1/3 drogi byla jechana max 70 km/h, a tak mi spala jadac 90 5-5,2 z wyprzedzaniem skoczy do 5,5 ;-) miasto od 6,5 do 7 :-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO