You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 05:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #78963 Wysłany: 07 Sty 2008, 01:18; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
Bronx napisał(a):
Tak kolego i pewnie uslyszysz ta roznice na seryjnym audio punciaka :D:D:D:D Dyskusja z toba jest bezcelowa 128 czy 192 birate to mozna uslyszec kolego w warunkach powiedzmy mocno pokojowych(cisza albo sluchawki na uszach) a nie jadac w punciaku na seryjnym audio...prosze nie osmieszaj sie dalej i nie wyskakuj ze swoimi wywodami o stratnej kompresji w mp3 bo o tym raczej kazdy wie,i nie odkryles tu Ameryki. A ta teoria do praktyki czysto urzytkowej ma sie bardzo daleko...wiem tez ,ze masz swietne radio ciesz sie nim bedzie dobrze :alien:

Co do przyznawania racji to tez prosze o cytat :D bo poprostu wydaje mi sie ze z podniecenia nie jestes w stanie zrozumiec co czlowiek do ciebie pisze :D Racji ci kolego nie przyznam nigdy bo poprostu pleciesz bzdury.
Z mojej strony koniec off-topa jak chcesz to sobie pisz zeby miec ostatnie slowo w tej pasjonujacej dyskusjii :lol: :lol: :lol:


O podnieceniu i stanie twojego umysłu świadczy raczej ilosć głupawych emotikonów które uzywasz, Ta dyskusja przypomina dyskusje miedzy człowiekiem inteligentnym i imbecylem. Imbecyl nie zrozumie co normalny człowiek do niego mówi bo nie jest w stanie, tak jak głuchy nie usłyszy co sie do niego mówi. A ty własnie nie jestes w stanie i nie mozesz ugryźć wiec szczekasz jak kundel.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #78971 Wysłany: 07 Sty 2008, 01:29; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 05 Sty 2008,
Posty: 9
Cytuj:
Ta dyskusja przypomina dyskusje miedzy człowiekiem inteligentnym i imbecylem. Imbecyl nie zrozumie co normalny człowiek do niego mówi bo nie jest w stanie, tak jak głuchy nie usłyszy co sie do niego mówi.


ale jestes skromny :wink: ynterlygencie ty :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78974 Wysłany: 07 Sty 2008, 01:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
uważam ze tatarstan posuwa sie juz do chamskich docinek, koleżeko zwolnij bo zaraz ci sie limit darmowych minut na ostrzeżenia skończy:D, na forum ma byc jak u hipisów peace:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78980 Wysłany: 07 Sty 2008, 01:40; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
Miałbym prosbe do moderatora zeby przesledził watek i dostrzegł kto tu jako pierwszy zaczał posuwac sie za daleko, podobnie jak było w dyskusji z sadoo, a ostrzezenie otrzymałem tylko ja, a tresc tej ostatniej uwagi lepiej pokryjmy smiechem. Zabolało mnie to ostrzezenie ale cóż nie ma sprawiedliwosci, a ten kolega prowokował prowokował i sprowokował widocznie to lubi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78994 Wysłany: 07 Sty 2008, 08:21; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
KONIEC !! Ta rozmowa do niczego nie prowadzi ! Kolejne tego typu posty będą kasowane a jeśli to nie pomoże to polecą ostrzeżenia !!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79182 Wysłany: 07 Sty 2008, 20:38; 
 Temat postu:
Właśnie byłem w MediaMarkt i z ciekawości zaszedłem na Car Audio. Moje spostrzeżenia są takie: Między 300 a 400 zł jest dużo modeli które ja osobiście bym wybrał. Szczególnie w oczy rzucił mi sie blaupunkt London 37 fajna maszynka ze zmiennym podświetleniem. Sam dla siebie bym ja wybrał. Cena 369, potem były ciut droższe alpiny z pomarańczowymi klawiszami. Fajne ale mniej w moim stylu. No i 50 ziko droższe. Dla chcących kupić radio tańsze był całkiem fajnie wyglądający Grundig Delphi, ale numeru nie pamiętam cena 270 ziko. Wszystkie te modele były z MP3 i podświetleniem pomarańczowym pasującym do grandzi. A dodatkowo blaupunkt i grundig miały przyjemny "prosty" dizajn, czym pewnie spasowałyby do dechy i mojego gustu. Mój typ to Blaupunkt London 37 :)


Góra
  
 
 
 Post #79311 Wysłany: 08 Sty 2008, 01:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Za 300 ziko kupiłem naprawdę nieźle grającego Kenwooda. Co prawda nie do GP, ale... :P

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79353 Wysłany: 08 Sty 2008, 10:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
Mi sie desing Alpine podoba ;D

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #200268 Wysłany: 18 Gru 2008, 16:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Jaworzno
Rejestracja: 20 Kwi 2008,
Posty: 5
Witam moze wroce do tego tematu chcialbym sobie kupic radyjko Alpine ida-x300 co wy na ten egzemplarz jakies porady wzglendem tego zakupu moze doradzicie mi inne ,przeznaczam na nie troche wiecej jak w temacie okolo 450 acha i jeszcze prosba doradzcie co do glosnikow oczywiscie w zdrowo rozsadkowej cenie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #200280 Wysłany: 18 Gru 2008, 17:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Alpine wmiare dobry wybór chociaz stylistyka tego modelu mi sie nie podoba, może jeszcze za jakimś clarionem sie rozglądnij a głośniki helixy są w dobrych cenach i przyzwoicie grają :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #200304 Wysłany: 18 Gru 2008, 19:02; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 09 Lis 2008,
Posty: 11
Polecam Clariona DB 189RMP(z wejsciem aux) c. około 250 zł bądź Clarion DXZ389(aux,usb) c. około 450. Ja osobiście zakupiłem to pierwsze radyjko i jestem naprawde mega zadowolony. Na fabrycznej instalacji gra miodzio, jestem naprawde mile zaskoczony, do tego idealnie komponuje się z podświetleniem GP(ten sam odcień pomarańczu), może się wydawać wręcz ze to fabryczne. Model wyższy posiada USB, na początku rozważałem jego zakup, odpuściłem ze względu na cenę. Na pewno dużą zaletą jest dosyć rozbudowany korektor. Postaram się wrzucić jakieś zdjęcie aby wiadomo było jak się prezentuje. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #209312 Wysłany: 17 Sty 2009, 20:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 12 Paź 2008,
Posty: 3002
Pomógł: 1
Ja kupiłem radio za 800zł Pioneer Deh P6000UB i daje bass pod fabryczne
jak sie ustawi na Powerful,SPR Bass,Custom EQ i inne

[ Dodano: 17 Sty 2009 20:33 ]
http://www.allegro.pl/item521632886_ken ... ratis.html
Kuzyn ma Kenwood'a KDC W707 i mu to dobrze Gra w MK1 pod Dwa suby
http://www.allegro.pl/item524812132_pio ... sklep.html

[ Dodano: 17 Sty 2009 20:36 ]
Image
Tego mialem w Seju i gral naprawde Piknie pod HS

[ Dodano: 17 Sty 2009 20:37 ]
DEH P6700MP

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v - Fake Sport :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #209857 Wysłany: 18 Sty 2009, 20:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: z łodzi
Rejestracja: 16 Lis 2008,
Posty: 108
nie ma jak fabryczne, miałem zwykłe pionierka, a teraz zamontowałem fabryczne oczywiscie bez blokady can i kodu rewelacja!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216347 Wysłany: 06 Lut 2009, 19:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: ze Śląska ;)
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 354
Witam!

Mam pytanie:

Posiadam Grande Punto z przystosowaniem do montażu radia...
Interesuje mnie fabryczne: czy jeśli kupię na allegro fabryczne radio CD/MP3 (np: Blaupunkt) z kodem to jest pewność, że na 100% zadziała? Oczywiście zakładamy, że radio jest sprawne...

_________________
"Benzyna jest do osobówek, ropa do ciężarówek a gaz do kuchenek"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216355 Wysłany: 06 Lut 2009, 19:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
Xylometazolin! napisał(a):
Witam!

Mam pytanie:

Posiadam Grande Punto z przystosowaniem do montażu radia...
Interesuje mnie fabryczne: czy jeśli kupię na allegro fabryczne radio CD/MP3 (np: Blaupunkt) z kodem to jest pewność, że na 100% zadziała? Oczywiście zakładamy, że radio jest sprawne...


Zależy czy masz magistralę CAN podpiętą czy nie :D jeśli nie , to oryginalne radio nie będzie działało tak jak zamontowane oryginalnie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216380 Wysłany: 06 Lut 2009, 21:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: ze Śląska ;)
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 354
Michal_0603 napisał(a):
Xylometazolin! napisał(a):
Witam!

Mam pytanie:

Posiadam Grande Punto z przystosowaniem do montażu radia...
Interesuje mnie fabryczne: czy jeśli kupię na allegro fabryczne radio CD/MP3 (np: Blaupunkt) z kodem to jest pewność, że na 100% zadziała? Oczywiście zakładamy, że radio jest sprawne...


Zależy czy masz magistralę CAN podpiętą czy nie :D jeśli nie , to oryginalne radio nie będzie działało tak jak zamontowane oryginalnie


A jak to sprawdzić?
A jeśli NIE, to w jaki sposób będzie działało?

_________________
"Benzyna jest do osobówek, ropa do ciężarówek a gaz do kuchenek"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216381 Wysłany: 06 Lut 2009, 21:15; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
tzn (ta mi się wydaje) kolega ma na myśli :czy masz "auto przystosowane do montażu radia'....
była taka opcja podczas zakupu auta....
a piszesz że masz... więc jeden tel. do ASO .... i masz wszystko jasne :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216385 Wysłany: 06 Lut 2009, 21:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Cytuj:
A jak to sprawdzić?
A jeśli NIE, to w jaki sposób będzie działało?

wyjmując kostkę iso z samochodu. Jeśli masz podłączenie can w kostce to na pinie nr 1 powinien być podłączony przewód rózowo-czarny tzw canB, natomiast na pinie nr 3 różowo-biały tzw canA. Jeśli tego nie masz radio po podłączeniu wyświetli cancheck, czyli brak lini can. Jedynym wyjściem jest programowe zdjęcie wykrywania linii can. Wtedy oryginał będzie pracować jak zwykłe radio nie oryginalne.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216395 Wysłany: 06 Lut 2009, 21:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: ze Śląska ;)
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 354
Yacek napisał(a):
Cytuj:
A jak to sprawdzić?
A jeśli NIE, to w jaki sposób będzie działało?

wyjmując kostkę iso z samochodu. Jeśli masz podłączenie can w kostce to na pinie nr 1 powinien być podłączony przewód rózowo-czarny tzw canB, natomiast na pinie nr 3 różowo-biały tzw canA. Jeśli tego nie masz radio po podłączeniu wyświetli cancheck, czyli brak lini can. Jedynym wyjściem jest programowe zdjęcie wykrywania linii can. Wtedy oryginał będzie pracować jak zwykłe radio nie oryginalne.


OK, dzięki za odpowiedź, jutro sprawdzę.

P.S.
Czyli jeśli jest linia CAN to radio będzie współpracowało z wyświetlaczem na liczniku zwanym komputerem?

_________________
"Benzyna jest do osobówek, ropa do ciężarówek a gaz do kuchenek"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216403 Wysłany: 06 Lut 2009, 22:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Nie będzie. podłączenie radia z linią can do samochodu nie jest takie proste ponieważ jeśli już radio "znajdzie" linię can to na początku sprawdzi czy jest ono od Twojego samochodu. Jesli stwierdzi że nie jest to nadal się nie uruchomi. Radio podczas pierwszego montażu jest przypisane do konkretmego samochodu tj body compa. Po wykryciu lini can radio sprawdza bowiem kod immo twojego samochodu. Jedyna radą na zamontowanie radia fabrycznego po kupnie samochodu jest tzw zdjęcie wykrywania linii can w radiu. Poza tym są pewne niedogodności. Radio nie wyświetla informacji na wyświetlaczu, nie chodzi sterowanie z kierownicy, nie można ustawić aby samo "podgłaszało" ze wzrostem prędkości. Nie chodza wszystkie funkcje które realizuje body comp po lini can.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216722 Wysłany: 07 Lut 2009, 22:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
Xylometazolin! Tak naprawdę jeśli nie miałeś przystosowania pod radio w swoim GP , to lepiej kup sobie ramkę i jakieś fajne radyjko np. Sony albo JVC ....
Chyba , że chesz się bawić w robienie i programowanie CAN'a , da się , ale jest to kosztowne i trochę nerwów też Ci zje :) , ponieważ nie w każdym serwisie to robia , a jak mówią , że zrobią tzn. ,że będe próbować na twoim autku robić to pierwszy raz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216748 Wysłany: 08 Lut 2009, 00:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Michal_0603 napisał(a):
Chyba , że chesz się bawić w robienie i programowanie CAN'a , da się , ale jest to kosztowne i trochę nerwów też Ci zje , ponieważ nie w każdym serwisie to robia , a jak mówią , że zrobią tzn. ,że będe próbować na twoim autku robić to pierwszy raz

Do body compa który nie jest przystosowany do obsługi radia nie można tak sobie doprogramować. Należy wymienić body comp na taki który po podpięciu egzaminera pokaże w aktywnych centralkach radio. Wtedy tak. Obecnie jest 5 wersji body comp. Sa to komputery do odpowiednich wersji. Poza tym radio się nie doprogramowuje, ponieważ radio występuje jako aktywna centralka i silnie integruje się z body comp. Np oprogramowanie radia poprzez procesor motorolli odczytuje numer immo samochodu i zapisuje w swojej pamięci. Potem radio "wie" czy jest zamontowane w "swoim" samochodzie. Tak że nie jest to takie proste.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216885 Wysłany: 08 Lut 2009, 14:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
Yacek
To dziwne ,w AutoKrak doprogramowywują :) , sam dzwoniłem i się pytałem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216902 Wysłany: 08 Lut 2009, 15:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
W moim serwisie też powiedzieli że to zrobią. Owszem jak zamówią i zamienią body compa, to tak.Mało tego musiał bym zakupić nowy odbiornik jeszcze nigdy nie używany. Wtedy przy pierwszym podłączeniu radio samoczynnie dogaduje się z body comp samochodu. Koszt prawie dwa razy więcej jak przy pierwszym montażu. Jeszcze raz mówię że w samochodach fiat ,alfa romeo, lancia nie ma takiej opcji jak doprogramowywanie radia. Tak możesz zrobić w toyocie, fordzie, oplu, samochodach. Właściwie można wszystko chodzi tylko o koszty. Jęli by tak było jak piszesz to nikt o zdrowych zmysłach nie dopłacał by kupę kasy do fabrycznego radia przy pierwszym montażu tylko kupował używane z rozbitka i za parę groszy doprogramowywał by. Na to co mówią w ASO trzeba zawsze brać poprawkę. Poczytaj trochę o konfiguracji linii can, jak to działa. Po tym sam sobie odpowiesz na pytanie: czy mogę doprogramować centralkę do komputera który jej nie obsługuje? . Jeśli nie wierzysz to postaraj się podłączyć swoje radio które masz do kogoś innego kto też ma podłączone radio przy pierwszym montażu. Na 100% pojawi się napis cancheck, ponieważ numer immo zapisany w procesorze twojego radia nie będzie zgadzał się z numerem imo samochodu kolegi. Dlatego własnie takie radia omijaja złodzieje. Oni wiedzą o co chodzi.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #216905 Wysłany: 08 Lut 2009, 15:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
a czy twoim zdaniem można doprogramować reflektory przeciwmgielne , blue&me czy tempomat ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO