You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 04:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #706770 Wysłany: 22 Gru 2013, 18:19; 
 Temat postu: Kilka problemów po zakupie - Punto 2 1.2 8v
Offline
Forumowicz

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Gru 2013,
Posty: 2
Witam!

Jako nowy oczywiście nie ogarnięty za dobrze w forum jak i Puntach proszę o wyrozumiałość :P.

Nie zauważyłem działu powitań więc tutaj mówię Witam, jestem Qki, związany z włoską motoryzacją już sporo czasu, domyślnie przychodzę z Forum Alfaholików bo posiadam też Alfę, a druga Alfa została zamieniona na Punto II.

Mam w nim kilka problemów, zagadek, z którymi bym pewnie sobie sam poradził też, ale po co mam szukać, kombinować sam jak pewnie mi doradzicie lepiej.

1. Urwany wlew paliwa - latający na lewo i prawo ten kołnierz po otwarciu klapki, wyłamany po prostu oraz przy okazji w tym punkcie napiszę o przetartych lekko tych przewodach niebieskich, wzdłuż rury pod błotnikiem. Wiem na 100% że muszę nadkola pokupić, nie wiem czy uda mi się w Zamościu je dorwać bo chętni bym to zrobił przed wigilią jeszcze. W każdym bądź razie co poradzić? Całą rurę - wlew muszę kupić używany? Do czego służą te przewody niebieskie? Tam został już dosłownie skórka delikatna i będzie przetarcie.

2. Mokro pod tylną kanapą, lewą jak i prawą - podejrzewam że leje się przez śrubę pasa - mocowania, bo tak jak by od tamtego miejsca jest mokro w dół. Nie mam nadkoli to też pewnie bije woda z pod kół i tam się dostaje - jakieś inne pomysły? Punciak naprawdę bardzo zdrowy podwoziowo progowo itd:). Także dziur większych mniejszych raczej nie ma.

3. Opadające lusterko prawe - szkło opada w dół po regulacji. Wymiana na nowe, czy da się je rozebrać, naprawić?

4. Osłony silnika brak - jak kupię na Allegro to bez problemu da radę ją zamontować?

5. Parująca lampa prawa, z tego co czytałem normalka, ale jak to naprawić skutecznie bez szkód? :)

6. Brak korka oleju - wsadzony jest jakiś z butelki. Powiem szczerze ciężko dostać na aukcjach do 8V. Ma ktoś coś?

Naprawdę lubie wertować fora i sporo tematów przeszukałem i nie powiem, odpowiedzi po części już znam, ale jeszcze nie w 100% :).

Pozdrawiam!

Qki


Góra
 Profil  
 

 
 Post #706852 Wysłany: 23 Gru 2013, 11:54; 
 Temat postu: Re: Kilka problemów po zakupie - Punto 2 1.2 8v
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Ad. 2 :arrow: post206462.html
Ad. 3 :arrow: post434591.html
Ad. 4 - jak kupisz właściwą, to tak :arrow: topic38157.html
Ad. 5 :arrow: topic2695.html
Ad. 6 :arrow: http://tablica.pl/oferta/korek-oleju-fi ... d0cc2e0248

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #706875 Wysłany: 23 Gru 2013, 13:08; 
 Temat postu: Re: Kilka problemów po zakupie - Punto 2 1.2 8v
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13044
Pomógł: 54
Qki007 napisał(a):
6. Brak korka oleju

Wpisz na allegro korek oleju fiat i wyskakuje bardzo dużo :> ceny od 10 do 15zł.

[ Dodano: 23 Gru 2013 12:08 ]

Qki007 napisał(a):
5. Parująca lampa prawa


Jak będą upały to pojeździć bez klapek z tyłu reflektorów ;) Po wymianie na nowe tak miałem, "wysuszyłem" :E i później było ok 4 lata i sprzedałem :P

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709580 Wysłany: 07 Sty 2014, 19:32; 
 Temat postu: Re: Kilka problemów po zakupie - Punto 2 1.2 8v
Offline
Forumowicz

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Gru 2013,
Posty: 2
Dzięki BogdanK i ipIV !

Przez ten czas jak się nie odzywałem sporo porobiłem w samochodzie.

1. Urwany wlew paliwa - jeszcze nie ruszone, zrobię na wiosnę.

2. Mokro pod tylną kanapą, lewą jak i prawą - zajrzałem pod spód i z góry i wydało się, brak tylnych nadkoli zrobił dziurę "naprzeciwko" tylnych kół, przez co woda napierdzielała "pod" tylną kanapę. Pod nogami tylnych pasażerów również nie jest wesoło, ogólnie tył zżarty bardzo mocno. Póki co nałożyłem tylne nadkola - pełne jak Bóg przykazał na to co jest i czeka do wiosny. Na wiosnę rozbieram w drobny mak i spawanie.

3. Opadające lusterko prawe - jeszcze nie zrobione, niedługo zamówię nówkę i zamontuję.

4. Osłony silnika brak - założona wg. instrukcji, wszystkie otwory idealnie spasowane, nitonakrętki ciężko było dostać ale przy okazji znalazłem świetną hurtownię bardzo dobrze wyposażoną :).

5. Parująca lampa prawa - zaślepka ma zrobione dziury na dole, nic to nie daje bo paruje, więc może jednak powinienem je zakleić?

6. Brak korka oleju - już też wiem czemu korka nie ma - bo bije powietrzem trochę ponad przeciętnie i korek ewidentnie wywaliło - jakie wnioski? Kapitalka się szykuje? Przejechane 180k.

Z rzeczy dodatkowych to wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów - w końcu nic się nie leje, kupiłem nówki zimówki a zimy nie ma dalej (na szczęście :) ).

Powoli do przodu z tym Punciakiem, na wiosnę chcę go porządnie odrdzewić bo przód jest ok, jest co ratować, tylko tył lipa, jak by poprzedni właściciel założył nadkola albo by nie było problemu albo by był dużo mniejszy.


PS. Rzęźi też łożysko oporowe także Valeo niedługo zawita... ehh :)

Pozdrawiam!

Qki


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO