You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #709198 Wysłany: 05 Sty 2014, 23:45; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
michu0802 napisał(a):
No tak jak pisalem wczesniej, w aucie uzywanym ZAWSZE bedzie cos do zrobienia. Jeszcze nie poznałem osoby, ktora sprzedawałaby samochod w ktorym nie ma KOMPLETNIE nic do zrobienia.


Jasne, to jest zrozumiałe i nie ma co polemizować, oby tych "kilka rzeczy do zrobienia" nie stało się nagle generalnym remontem całości :)

Największym problemem związanym z autami nie jest nawet stan auta...a znalezienie dobrego fachowca, by później ew. naprawić dany problem. Zgodzisz się, że z tym jest niesamowity problem? Prosty przykład - dobry gazownik do instalacji gazowej w aucie. Pamiętam nawet jeden temat z tego forum, gdzie chłopak na gazie zrobił ledwo 10.000, po czym wypaliło mu gniazda zaworowe. Majster źle wyregulował mu, zakładaną chyba też przez siebie, instalację.




Przy okazji, taka dobra rada przed zakupem auta. Sprawdzić dokładnie, o ile jest to możliwe, czy czasem ktoś nie majstrował przy kontrolkach. Częstym patentem bardziej uczciwych jest np. wykręcenie żarówek z kontrolki ciśnienia oleju, czy ładowania akumulatora, a jeszcze lepsi potrafią tak elektrycznie to połączyć, że wsadzając kluczyk wszystko zapala się tak, jak w sprawnym aucie, a po chwili gasi.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #709320 Wysłany: 06 Sty 2014, 16:15; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 03 Sty 2014,
Posty: 5
dzieki panowie za wszystkie rady szukam dalej nie spieszy mi sie szczegolnie ,wiem ze z takim budrzetem co mam to za duzego wyboru nie mam ale szukam dalej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #718411 Wysłany: 26 Lut 2014, 15:08; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Lut 2014,
Posty: 18
Jedną z niewielu słabych stron Punto I - jest podłoga i , częściowo - progi .
Całość blach w Punto I - jest obustronnie cynkowana fabrycznie i jeżeli auto jest bezwypadkowe , oraz było choc raz , dwa razy zabezpieczane antykorozyjnie ( profile zamkniete ) - to nie ma z nim żadnych klopotów . Wyjatkiem jest podłoga . Procent auta jakby zapomniał o niej . Wymaga ona dbałości ( od zewnątrz i od wewnątrz ) . Wielu użytkowników dowiaduje się o niej dopiero , gdy są już w niej dziury , a pod dywanikami mokro . Wtedy już tylko blacharz ratuje , ale to droga zabawa - minium to kilkaset zł. , a często ok. półtora tysiąca zł. lub więcej . . . W niewielkich uszkodzeniach można sie ratować żywicą i matą szklaną , ale to wszystko zależy od skali uszkodzeń korozyjnych .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #718562 Wysłany: 27 Lut 2014, 07:58; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: krzysztof
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 12 Lut 2014,
Posty: 188
Pomógł: 10
Zgodzę się że jedynym głównym problemem z Punto to progi i głównie podłoga . Niestety w kraju panuje odwieczne przekonanie że to jakiś ogromny remont no i warsztaty na tym korzystają . Ja także miałem problem z podłogą , lecz sam wszystko przygotowałem (wyjęcie siedzeń i wykładzin ) , spawacz " cyknął " odpowiednio dociętę elementy blachy i to cała jego robota. Kosztowało mnie to mniej niż dwie opony .

_________________
Najlepszy tuning to brak tuningu !


Góra
 Profil  
 
 
 Post #719271 Wysłany: 03 Mar 2014, 13:45; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Lut 2014,
Posty: 18
Myślę , że każdy egzemplarz Punto I - coś tam ma . Nie ma mocnych . Ja kupiłem Punto ( auto koniec 99 r. ) od I własciciela , takiego mocno starszego pana - auto miało 102 tys. przebiegu i było garażowane - zewnętrznie bardzo ładne ( ciemno zielony metaik z oryginalnym lakierem , instrukcja obsługi , książka serwisowa , kluczyki , karta kodowa , faktura zakupu , itp. ) - i wnętrze też . Silnik pracował bardzo cicho , brak wycieków . Bardzo szybko się okazało , że wymiany na już wymaga tłumik końcowy ( był oryginalny ) - a sprzedawane są w zestawie 2 - końcowy i środkowy . Do wymiany było też kompletne sprzęgło ( standart - żywotność sprzęgła w Punto - to góra 80-100 tys. km. ) . Wymiany też wymagały 4 opony , 2 tarcze ham. , klocki , szczęki z tyły , cylinderki i bębny - przetoczone zostały w kończu , świece i filtry ) . I oczywiście zestaw naprawczy tylnego zawieszenia plus amortyzatory tył. i linki hamulca ręcznego . Auto zabezpieczyłem też antykorozyjnie , głównie profile zamkniete , progi i tyla klapa . No i olej w skrzyni biegów ( pełen syntetyk 75W/90 , ale może być też włoska oryginalna Tutella ) . Koszt łączny - to ok. 3, 5 tys. zł.
Za samo auto zapłaciłem 6 tys. zł.
Ale teraz ( Punto kupowałem w końcu 2010 r. ) - do dziś auto jeździ absolutnie bezawaryjnie , przejechane ponad 40 tys. km.
Od ponad 2 lat nie dołożyłem nawet złotówki . Pali tyle , co nic , w ogóle nie zużywa oleju ( jeżdże na pełnym syntetyku 5W/40 , ale silniki w Punto nie są specjalnie wymagające dobrego oleju , może być też 10W/40 dobrej marki ) .
Punto jest niezawodne , zawsze i wszędzie , w każdych warunkach .
Warto .
I jeszcze - kolega ma tu rację - podłoga w Punto I - to słaba strona . Niezadbana - rdzewieje - i robią się dziury . Reszta blach - bardzo dobra ( obustronny ocynk ) .

[ Dodano: 03 Mar 2014, 12:45 ]

bunczu napisał(a):
michu0802 napisał(a):
No tak jak pisalem wczesniej, w aucie uzywanym ZAWSZE bedzie cos do zrobienia. Jeszcze nie poznałem osoby, ktora sprzedawałaby samochod w ktorym nie ma KOMPLETNIE nic do zrobienia.


Jasne, to jest zrozumiałe i nie ma co polemizować, oby tych "kilka rzeczy do zrobienia" nie stało się nagle generalnym remontem całości :)

Największym problemem związanym z autami nie jest nawet stan auta...a znalezienie dobrego fachowca, by później ew. naprawić dany problem. Zgodzisz się, że z tym jest niesamowity problem? Prosty przykład - dobry gazownik do instalacji gazowej w aucie. Pamiętam nawet jeden temat z tego forum, gdzie chłopak na gazie zrobił ledwo 10.000, po czym wypaliło mu gniazda zaworowe. Majster źle wyregulował mu, zakładaną chyba też przez siebie, instalację.




Przy okazji, taka dobra rada przed zakupem auta. Sprawdzić dokładnie, o ile jest to możliwe, czy czasem ktoś nie majstrował przy kontrolkach. Częstym patentem bardziej uczciwych jest np. wykręcenie żarówek z kontrolki ciśnienia oleju, czy ładowania akumulatora, a jeszcze lepsi potrafią tak elektrycznie to połączyć, że wsadzając kluczyk wszystko zapala się tak, jak w sprawnym aucie, a po chwili gasi.


Trochę dziwię się - po co gaz z Punto I ?
Jaki to ma sens ?
Moje Punto pali w mieście ok. 6.5-7 l. Poza miastem 5-5.5 litra .
Warto więc zakladać gaz ?

[ Dodano: 03 Mar 2014, 12:45 ]

bunczu napisał(a):
michu0802 napisał(a):
No tak jak pisalem wczesniej, w aucie uzywanym ZAWSZE bedzie cos do zrobienia. Jeszcze nie poznałem osoby, ktora sprzedawałaby samochod w ktorym nie ma KOMPLETNIE nic do zrobienia.


Jasne, to jest zrozumiałe i nie ma co polemizować, oby tych "kilka rzeczy do zrobienia" nie stało się nagle generalnym remontem całości :)

Największym problemem związanym z autami nie jest nawet stan auta...a znalezienie dobrego fachowca, by później ew. naprawić dany problem. Zgodzisz się, że z tym jest niesamowity problem? Prosty przykład - dobry gazownik do instalacji gazowej w aucie. Pamiętam nawet jeden temat z tego forum, gdzie chłopak na gazie zrobił ledwo 10.000, po czym wypaliło mu gniazda zaworowe. Majster źle wyregulował mu, zakładaną chyba też przez siebie, instalację.




Przy okazji, taka dobra rada przed zakupem auta. Sprawdzić dokładnie, o ile jest to możliwe, czy czasem ktoś nie majstrował przy kontrolkach. Częstym patentem bardziej uczciwych jest np. wykręcenie żarówek z kontrolki ciśnienia oleju, czy ładowania akumulatora, a jeszcze lepsi potrafią tak elektrycznie to połączyć, że wsadzając kluczyk wszystko zapala się tak, jak w sprawnym aucie, a po chwili gasi.


Trochę dziwię się - po co gaz z Punto I ?
Jaki to ma sens ?
Moje Punto pali w mieście ok. 6.5-7 l. Poza miastem 5-5.5 litra .
Warto więc zakladać gaz ?

[ Dodano: 03 Mar 2014, 12:45 ]

bunczu napisał(a):
michu0802 napisał(a):
No tak jak pisalem wczesniej, w aucie uzywanym ZAWSZE bedzie cos do zrobienia. Jeszcze nie poznałem osoby, ktora sprzedawałaby samochod w ktorym nie ma KOMPLETNIE nic do zrobienia.


Jasne, to jest zrozumiałe i nie ma co polemizować, oby tych "kilka rzeczy do zrobienia" nie stało się nagle generalnym remontem całości :)

Największym problemem związanym z autami nie jest nawet stan auta...a znalezienie dobrego fachowca, by później ew. naprawić dany problem. Zgodzisz się, że z tym jest niesamowity problem? Prosty przykład - dobry gazownik do instalacji gazowej w aucie. Pamiętam nawet jeden temat z tego forum, gdzie chłopak na gazie zrobił ledwo 10.000, po czym wypaliło mu gniazda zaworowe. Majster źle wyregulował mu, zakładaną chyba też przez siebie, instalację.




Przy okazji, taka dobra rada przed zakupem auta. Sprawdzić dokładnie, o ile jest to możliwe, czy czasem ktoś nie majstrował przy kontrolkach. Częstym patentem bardziej uczciwych jest np. wykręcenie żarówek z kontrolki ciśnienia oleju, czy ładowania akumulatora, a jeszcze lepsi potrafią tak elektrycznie to połączyć, że wsadzając kluczyk wszystko zapala się tak, jak w sprawnym aucie, a po chwili gasi.


Trochę dziwię się - po co gaz z Punto I ?
Jaki to ma sens ?
Moje Punto pali w mieście ok. 6.5-7 l. Poza miastem 5-5.5 litra .
Warto więc zakladać gaz ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #725067 Wysłany: 07 Kwi 2014, 23:22; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntomaniak

Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.6 16V 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 04 Paź 2011,
Posty: 70
Jaki sens?
A taki:
W mieście 9,5-10l /100km LPG
w trasie 6-6,5 l/100km LPG
Różnicę w cenie paliwa policz sobie sam :)

A tak na marginesie, to sprzedaję mojego Puntosa:
http://tablica.pl/oferta/fiat-punto-CID ... bed0098ca5

_________________
PuntoS 55 był teraz Multipla 1.6 :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #725812 Wysłany: 13 Kwi 2014, 16:54; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Lut 2014,
Posty: 18
9.5-10l/100km gazu w miescie w Punto ?
Moje Punto w miescie pali ok. 6.5-7 l/100km . Poza miastem ok. 5 - 5.5 l /100km.
Jest tu jakiś sens ?
Gaz jest tańszy od bezyny - to fakt , ale auto pali gazu wiecej niż benzyny ,benzyna zaś jest droższa tylko pozornie - bo przecież odpada nam na początku dużyprzecież koszt intalacji gazowej , koszt częstej wymiany przewodów zaplonowych , swiec zapłonowych , koszt częstszej wyraźnie wymiany wydechu , koszt regulacji i naprawy instalacji gazowej np. parownika i w końcu koszt naprawy silnika ( gniazda zaworowe itp. itd. ) .
Nie ma nic za darmo .
Nikt też nie kupi chętnie auta używanego z gazem - bo wiadomo , że własciciel oszczędzał na wszystkim - jak tylko sie dało i auto na 100% ma duzy przebieg . . .
Nawet przysłowie takie jest - chytry dwa razy traci .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #725953 Wysłany: 14 Kwi 2014, 16:29; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntomaniak

Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.6 16V 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 04 Paź 2011,
Posty: 70
wiesz, 9,5-10, zależy od stylu jazdy (czasami 3-ki nie używam, 1-2-4) nie lubię "ecodrivingu" :P
10x2,6=26 PLN
7x5,2=36,4 PLN

ach, te koszty dodatkowe... regulacje, no i ta straszna ilość benzyny potrzebna do uruchomienia, szczególnie latem przy temp. zewnętrznej ok. 20 stopni :hahaha:
Jakoś jeszcze, mimo, że jeżdżę na LPG od jakichś 10-ciu lat, to nigdy nie miałem potrzeby naprawiać zaworów, ani głowicy, czy też tej wrednej uszczelki pod głowicą :E . Nigdy nie używałem "specjalnych do LPG" świec, kabli, czy też oleju.
A dodatkowe koszty, to przegląd rejestracyjny raz do roku 160 zł. i filterek od gazu za 7 zł. świece/przewody,nie tak znowu częściej, trzeba tylko kontrolować regularnie. Regulacji przez 3 lata nie było potrzeby przeprowadzać, równa praca silnika, różnicy w zużyciu paliwa, ani w mocy brak, więc po co? Byłem raz, podpięli pod komputer, wszystko OK, straszna kwota 20 zł. Z autem tylko benzynowym jeździsz co chwilę na regulację/diagnostykę?.
Mówisz, że ciężko sprzedać, że auto zaniedbane... Ogłoszenie wstawiłem, po 22-giej, na drugi dzień o 10 już punta nie miałem :mrgreen: .
Zresztą, każdy jeździ, na czym chce.

_________________
PuntoS 55 był teraz Multipla 1.6 :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #768653 Wysłany: 22 Mar 2015, 20:56; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Dawid
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Mar 2015,
Posty: 8
Punto mimo tego że są jakieś wycieki zabrudzony odpala bez problemu i jeździ też .. Ja niestety zakupiłem punto w stanie niezbyt ciekawym. od razu wymieniłem rozrząd pasek CONTINENTAL, pompa HEPU, rolka napinająca SKF.. teraz niedawno podłoga była robiona fachowo, za takie spawanie "fachowcy" życzą sobie 3-4 tys zł i od razu wiadomo że to gra nie warta świeczki, jednakże lepiej mieć solidnie zrobiony, zakonserwowany niż później jeździc jak jaskiniowcy :) głównie trzeba zwrócić uwagę na podłużnice no i w wersjach 3 drzwiowych te miejsca gdzie się wchodzi do auta tam zazwyczaj lubi być jakaś dziurka ;) Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO