You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 05:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #65184 Wysłany: 18 Lis 2007, 19:38; 
 Temat postu: Wentylator nawiewu wnętrza
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Pobiedziska
Rejestracja: 16 Lis 2007,
Posty: 79
Witam mam problem z wentylatorem układu klimatyzacji. Wentylator w moim aucie raz działa a raz nie,spalony raczej nie jest,bezpieczniki ok(bo chyba są dwa odpowiedzialne za to).Ostatnio nie działał ale po chwili manipulowania pokrętłem ruszył,przerywał.Wydaje mi się że gdzieś coś nie łączy. Pomocy


Góra
 Profil  
 

 
 Post #65512 Wysłany: 19 Lis 2007, 21:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Wrz 2007,
Posty: 1844
Pomógł: 2
Ja mam inny problem a mianowicie wentylator nawiewu powietrza (bez klimy), jak przełącze na anawiew czołowy lub nogi to dość mono wieje,a jak przełączena szybe przednią to coś tal leci ale bez reweacji. Szyby mają ciężko odparować musze na maxa kręcić wiatrakiem, czy to możłiwe ze pokrętło źle kieruje powietrze kanałami cośsie zacina nie domyka odpowiedniego kanału, a może coś go blokuje, np radio bo chyba jest w tym kanale powietrznym, nie pamiętam dokładnie jak montowałem radio. Czy może to kolejna przypadłość kkropka słaby nawiew na przednią szybe? Szczerze to jak patrzyłem jak b sie dostać do wentylatorato chyba zdejmowanie całej deski nie jest dla mnie optymistyczną rzeczą :/ a co do niego to teżzaczął mi dziwnie brzeczeć, nie chodzi tak płynnie, raczej tak jak gdyby w wirujące łopatki wunął np słomke. To chyba tyle czekam na odp dotyczące tej przepustowości kanału.

_________________
Było...PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D ARANCIO CALIPSO VR.
Jest... Hyundai i30FL (2010) 1.4 16V CVVT 109KM
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65591 Wysłany: 20 Lis 2007, 00:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Paź 2007,
Posty: 965
niedziu napisał(a):
teżzaczął mi dziwnie brzeczeć, nie chodzi tak płynnie, raczej tak jak gdyby w wirujące łopatki wunął np słomke.


też tak mam, więc razem czekamy na rady! ;)

_________________
Tomaszowe, żółte Punto!

Pwr 138,7 KM @ 6319,0 rpm Tq 169,8 Nm @ 4826,0 rpm

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65593 Wysłany: 20 Lis 2007, 01:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Bielsko-Biala
Rejestracja: 29 Wrz 2007,
Posty: 144
sebaszczepanowi: Najprawdopodobniej potrzebna będzie wymiana wyłącznika elektrowentylatora nawiewu. Koszt dla wersji z klimatyzacją 68 zł + 21,50 - robocizna (ASO Fiat w Bielsku-Białej). Miałem tę nieprzyjemność i musiałem wymienić. Objawy dokładnie były takie same.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65715 Wysłany: 20 Lis 2007, 18:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Pobiedziska
Rejestracja: 16 Lis 2007,
Posty: 79
Już rozwiązałem problem,walnął oczywiście przekaźnik od sterowania. To już piąty przekaźnik w tym aucie w przeciągu 1.5 roku.

[ Dodano: 20 Lis 2007 17:40 ]
Niedziu twój problem może być ciężki do zgryzienia gdyż mogło się coś urwać i blokuje kanały. Jest też taka możliwość że się coś zabrudziło. U mnie powietrze na szybę jak i w jednym tak i w drugim kropku śmiga bez problemu nawet na najniższych biegach wentylatora. Naprawa może wymagać zdjęcia deski rozdzielczej,wiem że wentylator można wyciągnąć bez zdejmowania deski(jest nad nogami pasażera)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65724 Wysłany: 20 Lis 2007, 19:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Wrz 2007,
Posty: 1844
Pomógł: 2
Myśle że problem leży w strowaniu przepustnicą w jakim kierunku ma biegnąć powietrze. A mianowicie pokrętło chodzi płynnie od położenia prawego do przed ostatniego lewego. Ostatnia pozycja nawiewu (max obrót pokrętłem w lewo - nie pamiętam co w jakim położeniu jest ale chyba nawiew czołowy - mi wyskakuje. Być może ktoś już to rpzedemnąrozbierał i coś źle poskładał ze nie zawsze idzie wbićnawiew czołowy a klapka przymykająca poszczególne kanały może źle kierować strumień powietrza. Chyba konieczny będzie demontaż całej deski żęby sprawdzić co tak naprawde jest.


A jeszcze jedo pytanie jak ustawiacie nawiew, żeby szybko odparowała szyba przednia, wiem że trzeba dać nawiew na szybe a co z tym suwakiem, mam rozumieć że należy go przestawić w pozycje taką sama jak na pokrętle?

_________________
Było...PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D ARANCIO CALIPSO VR.
Jest... Hyundai i30FL (2010) 1.4 16V CVVT 109KM
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65760 Wysłany: 20 Lis 2007, 20:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Pobiedziska
Rejestracja: 16 Lis 2007,
Posty: 79
Ten suwak jest od obiegu tzn albo bierze powietrze z zewnątrz albo nie,lepiej gdy nie bierze jak auto jest jeszcze nie rozgrzane to wtedy szybciej Ci się szyba odparuje bo nie leci na nią zimne nie ogrzane powietrze z zewnątrz.Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65807 Wysłany: 20 Lis 2007, 21:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Wrz 2007,
Posty: 1844
Pomógł: 2
A jest taka możliwość że kable od radia zatykają przewody nawiewu? bo wydaj mi się że przedtem zanim zmianiłem radio na swoje to lepiej ten nawiew dmuchał, A może jakieś wskazówki co do wyontowania wentylatora? bo boje się ze kieds (odpukać) zarzyma się :/

_________________
Było...PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D ARANCIO CALIPSO VR.
Jest... Hyundai i30FL (2010) 1.4 16V CVVT 109KM
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65910 Wysłany: 21 Lis 2007, 11:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Pobiedziska
Rejestracja: 16 Lis 2007,
Posty: 79
Mam taką książkę obsługi z WKŁ i tam piszą że wentylator wykręca się z pod kokpitu po uprzednim odłączeniu kabli. Radze poszukać tej książki na w pdf-ie
bo ona kosztuje 50zł a nie jest warta swej ceny. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO