You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #712370 Wysłany: 23 Sty 2014, 11:54; 
 Temat postu: Obiążenie bagażnika
Offline
Forumowicz

Imię: Ewa
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 15 Gru 2013,
Posty: 2
Witam

Od lipca jestem szczęśliwą posiadaczką kropka II FL z 2004r., 1.2 8V, 60 km, jak również czytelnikiem tego forum :D Jestem bardzo zadowolona z zakupu, na razie odpukać, poza eksploatacyjną wymianą płynów i filtrów , rozrządem oraz zrobioną konserwacją podwozia i montażem tylnich nadkoli, nic w nim nie było ruszane. Ponieważ do tej pory na południu ( okolice Wieliczki, Krakowa) mieliśmy piękną wiosnę tej zimy, nie wiedziałam co to jazda kropkiem po śniegu i lodzie. Niestety nic co piękne nie trwa wiecznie i niestety i do nas dotarła ta ..... zima :evil: , i się okazało, że kropek na zaśnieżonej oblodzonej drodze zachowuje się jak "latający holender ", tj. jadąc wczoraj z górki, czułam jakbym prowadziła tylko połowę auta, tj. przód samochodu ładnie się trzyma drogi, wchodzi w zakręt, a tył żyje własnym życiem :) . to już nie pierwsza moja zima jako kierowcy, i wcześniej nie miałam takich wrażeń. Podjechałam wczoraj do znajomego na stacje diagnostyczna, żeby sprawdził zawieszenie i geometrię kół, czy wszystko jest w porządku, ale wszystko było ok, stwierdził tylko, że muszę się do niego przyzwyczaić, i ewentualnie wrzucić coś do bagażnika, żeby dociążyć mu tyłek. czy wy też wrzucacie coś do bagażnika na zimę?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #712400 Wysłany: 23 Sty 2014, 15:30; 
 Temat postu: Re: Obiążenie bagażnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Porada rodem z PrL i czasów wożenia płytki hodnikowej w kanciaku.

Jak dociążysz tył to rzucać będzie jeszcze bardziej. Jedź na jakąś stację diagnostyczną z prawdziwego zdarzenia, niech sprawdzą rozdział siły hamowania, amorki etc możesz go wziąć na ramę żeby laserowo sprawdzić i ustawić geometrię i zbieżność. W norauto ostatnio za 39zł było ostawianie na groupon.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #712407 Wysłany: 23 Sty 2014, 16:16; 
 Temat postu: Re: Obiążenie bagażnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
EwaZ, Jedyne co można zrobić, to zmniejszyć ciśnienie w oponach, żeby się rozłożyły. Dociążanie nic nie da, bo to auto FWD, tylko większa masa, którą może targać na boki będzie, jeśli dociążysz tył.
No i kwestia opon... jak masz zimówki poniżej np. 4-5mm, sparciałe to też szału nie zrobisz. Co nie znaczy, że zimówką na lodzie nie będzie targać - będzie.

Ja w swoim byłym Kropku nic takiego nie doświadczyłem przez 2 zimy, auto jak auto.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #712414 Wysłany: 23 Sty 2014, 16:52; 
 Temat postu: Re: Obiążenie bagażnika
Offline
Forumowicz

Imię: Ewa
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 15 Gru 2013,
Posty: 2
Opony mam nowe, Dunlopy. Moim poprzednim autem był seat Ibiza z 96 r, tyle tylko, że był cięższy do kropka i miał instalacje lpg, więc po zatankowaniu gazu dochodziło coś ok. 30 kg + koło dojazdowe, więc może to robiło różnicę, że tyłek mu nie latał. Nic trza się będzie przyzwyczaić, albo zapaść w sen zimowy :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #712415 Wysłany: 23 Sty 2014, 16:55; 
 Temat postu: Re: Obiążenie bagażnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.7 70KM TD
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Dźwierzuty
Rejestracja: 23 Lut 2013,
Posty: 254
Pomógł: 1
U mnie właśnie tył jest jak przyklejony. Przód słabiej, ale to ze względu na dość zużyte opony. :E Z tyłu są lepsze. :mrgreen:

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic42301.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO