You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 21:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #716760 Wysłany: 17 Lut 2014, 00:50; 
 Temat postu: popiskiwanie w tylnych kołach
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Kołobrzeg
Rejestracja: 17 Cze 2011,
Posty: 35
Od jakiegoś czasu pojawił mi się pisk (niezbyt głośny ale denerwujący)w tylnej części auta,występuje on wyłącznie w czasie jazdy przy małej prędkości na ciasnym łuku (zazwyczaj przy skręcie na skrzyżowaniu lub przy skręcie np. na przydomowy parking).W czasie tego popiskiwania hamulec oczywiście nie jest wciśnięty.Podobny dźwięk wydają często szczęki lub klocki.Pisk natychmiast cichnie przy jeździe na wprost.Pomyślałem że to tarcie szczęk o bębny,bębny zdjąłem-okładziny ok,bębny miały niewielką krawędź którą spiłowałem przed ponownym montażem,całość przedmuchałem i oczyściłem z pyłu (szczęk nie demontowałem).Pisk nadal występuje (może rzadziej i trochę cichszy) ale nie zawsze ,przed demontażem też nie zawsze występował.Łożyska moim zdaniem ok- nic nie huczy czy szumi (po podniesieniu auta sprawdzałem przy zalożonych kołach ewentualne luzy -też jest ok)Wydaje mi się że ten dźwięk pojawia się po przejechaniu pewnego odcinka drogi ponieważ nigdy nie słychać go gdy rano po nocy wyjeżdża sie autem i zawsze muszę w którąś stronę skręcić.Koła się nie grzeją ,hamulce OK,co to może być?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #716953 Wysłany: 18 Lut 2014, 17:16; 
 Temat postu: Re: popiskiwanie w tylnych kołach
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Lut 2012,
Posty: 8
Sprawdź czy czasem przewód od ręcznego nie pozbył się gumy na haku i nie trze o blachę. Ja też kupe czasu zastanawiałem się co tak piszczy. Z tyłu auta idą te przewodu i są na takich hakach. Przewód w miejscu w którym jest na haku ma gumę i u mnie ta guma zjechała i goły przewód był na haku, co tarło o się i piszczało.. Przypatrz tam może to.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #718613 Wysłany: 27 Lut 2014, 17:18; 
 Temat postu: Re: popiskiwanie w tylnych kołach
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Kołobrzeg
Rejestracja: 17 Cze 2011,
Posty: 35
Sprawdziłem te mocowania,wszystko z nimi OK.Zastanawiam się czy nie jest to wina samoregulatora szczęk w bębnie,gdy poluzowałem go i później po złożeniu wszyskiego do kupy nacisnąłem hamulec usłyszałem taki charakterystczny trzask (samoregulator ustawił się automatycznie) hamulce oczywiście działały od razu prawidłowo ale pedał był troszkę miększy jak należy i pisk o który piszę nie występował.Na następny dzień pedał już odzyskał właściwą twardość (pewnie samoregulator dokonał jeszcze korekcji) i popiskiwanie na zakrętach ponownie się zdarza i wydaje mi się że tylko gdy skręcam w prawo (samoregulator wyciągałem własnie z prawej strony i jego stan też jest raczej w porządku-zębatka swobodnie się obraca) w załączniku poglądowa fotka mojego samoregulatora.Czy możliwym jest że szczęki są akurat tak zużyte że ta pozycja zębatki jest nie do końca dla nich dobra i szczęki muszą jeszcze trochę się dotrzeć?


Załączniki:
images.jpg
images.jpg [ 6.32 KiB | Obejrzany 4564 razy ]
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO