You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #726085 Wysłany: 20 Kwi 2014, 08:51; 
 Temat postu: Podmiana sond dziwne objawy 1.2 8v
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Radek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Krotoszyn
Rejestracja: 13 Lis 2010,
Posty: 520
Witam
Byłem dwa razy w Krakowie 1600km zrobiłem :) pierwsze 700km bez problemu,spalanie 5,7l/100km na A4,w pewnym momencie zapalił się check,do domu miałem 100km więc tak wróciłem.Po podłączeniu do kompa okazało się że był to błąd 1 katalizatora.Wykasowałem jeździłem dwa dni wszystko było ok,no i znowu do Krakowa z tym że dystans pokonany z przerwą 10min,a tak to cały czas silnik chodził.W drodze powrotnej znowu check,no i stopniowo zaczęło wzrastać spalanie na początku było 17.4km pod koniec trasy 16.8.
Punciak od dwóch dni zaczął świrować,spalanie wzrosło drastycznie :(
Wcześniej tą samą trasę pokonywałem za 30zł,wczoraj jechałem i z ledwością za 50zł wróciłem do domu :shock:
Wcześniejsze wskazania na kompie 16.4 teraz 10.4 :shock:
Dziś znowu zrobiłem test,zatankowałem za 20zł,po 23km w baku pustka.Obstawiam na sondę.
Wykręciłem obie,na tej pierwszej nagar był straszny masakra cała czarna,ta na dole w trochę lepszym stanie.Wyczyściłem je obie benzyną ekstracyjną,podmieniłem miejscami.
Przed chwilą byłem na jeździe próbnej pierwsze 2km było super,spalanie wróciło do normy >14 (miasto),po 2,5km od podmianki auto strasznie się dusi,i pyrka z wydechu.Jadąc np na 2ce gaz w podłodze zamula,i przy ok 3,7k dostaje kopa jak się należy.
Dodam że często np jak w korku ruszam na 1"ce delikatnie to obroty spadną do 600 i za chwilę wrócą do normy,albo muszę przygazować (auto nie zgaśnie),od czasu do czas w środku czuć dragnia jakby silnik zaczynał nierówno pracować.
Auto było kupione od handlarza,w planach mam czyszczenie baku i pompki,bo wydaje mi się że dosyć głośno chodzi.
Nie wiem rzeczywiście mam wymienić tą sondę i będzie spokój,czy szukać w innym miejscu przyczyny.

[ Dodano: 20 Kwi 2014 08:51 ]

Auto podłączyłem po kompa,pierwsze testy sond no i się okazało że ta za katalizatorem jest trafiona.
Założona nowa,autko ożyło o wiele ładniej pracuje,no i spalanie w mieście komp pokazuje >15 na trasie >16 :wink:

_________________
topic27118.html


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO