You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 10:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #726169 Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:24; 
 Temat postu: Amortyzoatory KYB tył - problem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 16 Kwi 2014,
Posty: 6
Witam serdecznie kolegów i koleżanki :>
Mam mały problem. Otóż musiałem wymienić w moim Punto II FL 3d 2004 (80 tys. przebiegu) tylne amortyzatory.
Wybór padł na Kayaba o nr kat. 343329. Po wymianie amorków słyszę teraz stuki i hałasy dochodzący z tylnego zawieszenia. Wiem, że część z Was zaraz powie: "sprawdź tuleje na wahaczu" :wink: ale cały problem polega na tym, iż na starych amorkach była absolutna cisza :-o .
Ponadto, w ramach eksperymentu podmieniłem amorki w ojca Punto i u niego było dokładnie tak samo. U mnie z kolei, po założeniu Monroe z Punto ojca absolutna cisza i zero hałasów...

W czym może tkwić problem ? W ich mocowaniu ? W tym, że są o wiele twardsze w porównaniu ze starymi ?
Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi i sugestie. Może ktoś sie z czymś takim spotkał...

P.S. Dodam, że to już drugi taki "wyjątkowy" komplet amorków Kayaba jaki mi się trafił. Pierwszy odesłałem do sprzedawcy w ramach gwarancji bo sytuacja była dokładnie taka sama. Po rozpatrzeniu reklamacji przez producenta okazało się, że amorki byłby sprawne ale sprzedawca mimo wszystko wysłał mi drugi, zupełnie nowy komplet.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #726170 Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:37; 
 Temat postu: Re: Amortyzoatory KYB tył - problem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 185KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 01 Mar 2011,
Posty: 3413
Pomógł: 17
Raz(czepialstwo) Z tyłu nie ma wahaczy :E Dwa-doszedłeś do tej prawdy sam-wadliwe amortyzatory. Bo skoro przykręciłeś monroe i ni nie stukało, wykluczam błąd w montażu. Acz ciekawa sprawa, że tyle bubli z kayaby wynajdujesz, jakąś felerną serie wypuścili, czy co :cyclopsani:
PS Wątpie, żeby ich większa twardość miała wpływ na ujawnianie luzów w tulejach belki w takim stopniu...jakby było coś nie tak, to czasem nawet na starych amorach powinno stuknąć.

_________________
"Kiedyś wyrwe się z tego 1.2 padołu, i was wszystkich objade..." Paul Coelho
No i na chwile sie wyrwałem :
1.2 8vT 2000r 5d S+ [*]
a brat jego: Punto Evo Mylife 2011 1.2 69km
A teraz ewolucja pod tyłkiem:
Bravo 1.4 T-jet Sport TDP 230+KM 295+Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726172 Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:52; 
 Temat postu: Re: Amortyzoatory KYB tył - problem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 16 Kwi 2014,
Posty: 6
tak, wiem że nie ma wahaczy - jest belka skrętna :wink: Po prostu użyłem skrótu myślowego z Seicento (6 lat się nim bujałem :wink: )
A wracając do tematu.
Dziwnym jest, że takie coś występuje na drugim, zupełnie nowym, oryginalnie zapakowanym komplecie amortyzatorów...
Aż nie chce mi się wierzyć, że mam takie "szczęście" i dwa razy z rzędu dostałem wadliwy towar a a cała reszta użytkowników forum jeżdżących na Kayabach nigdy czegoś takiego nie doświadczyła...

Jakby ktoś przerabiał coś podobnego to proszę o informację - będę wdzięczny i zobowiązany :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726494 Wysłany: 19 Kwi 2014, 10:30; 
 Temat postu: Re: Amortyzoatory KYB tył - problem
Offline
Puntomaniak

Imię: jacek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 15 Wrz 2013,
Posty: 55
Pomógł: 1
Ja po wymianie mialem jakis zgrzyt z jednej strony.Tez KYB.Wymienialem sam.Przeczytalem dokladnie manual haynessa a tam jest zalecane dokrecenie gory momentem 55Nm a dolu 100Nm ale na postawionym na kolach samochodzie.Popuscilem mocowania,postawilem auto na kolach,dokrecilem zalecanymi momentami-i cicho jak makiem zasial.

_________________
Stado baranow prowadzone przez lwa jest silniejsze niz stado lwow prowadzonych przez barana


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO