You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 01:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #67858 Wysłany: 28 Lis 2007, 11:57; 
 Temat postu: dziwne dzwieki z tylnego zawieszenia
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Cze 2007,
Posty: 23
Od jakiegos czasu (poczatek zimy) slysze dobiegajace z tylnego zawieszenia dziwne dzwieki, cos jakby "podskakujacy lekko ciezkawy ping-pong"... :) naprawde takie wrazenie... objawia sie ono przy powolnym przejezdzaniu przez np kocie lby... zeby bylo smieszniej jak przejezdza sie przez belki zwalniajace czy wpada do studzienki w jezdni to (specjalnie nasluchujac) wydaje sie ze tylne elementy pracuja w normie - zadnych ponadnormatywnych odglosow, kolo cicho wpada w studzienke i z niej wyjezdza... mam wrazenie ze ten "ping-pong" odrobine cichnie po przejechaniu paru kilometrow... ale ewidentnie go slychac przy wolnym przejezdzaniu przez delikatne nierownosci (np kocie lby)...

koledzy ktos ma jakis pomysl co to moze byc? - pzdrawiam i dziekuje za wskazowki


Góra
 Profil  
 

 
 Post #67898 Wysłany: 28 Lis 2007, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
a może to nie z zawieszenia pochodza te dźwięki ... :roll: troche absudralne ale też miałem podobne i co się namęczyłem żeby zlokalizowac ten dziwny dźwięk i wkońcu znalazłem - środkowy pas bezpieczeństwa został wciśnięty pod tylna kanapę i ta metalowa częśc co się ją zpina z druga częścią pasa obijala sie o blache pod kanapą ... :? :? :? ale co się nagłowiłem to moje ... :P :P :P

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67922 Wysłany: 28 Lis 2007, 15:59; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Cze 2007,
Posty: 23
EDi napisał(a):
a może to nie z zawieszenia pochodza te dźwięki ... :roll: troche absudralne ale też miałem podobne i co się namęczyłem żeby zlokalizowac ten dziwny dźwięk i wkońcu znalazłem - środkowy pas bezpieczeństwa został wciśnięty pod tylna kanapę i ta metalowa częśc co się ją zpina z druga częścią pasa obijala sie o blache pod kanapą ... :? :? :? ale co się nagłowiłem to moje ... :P :P :P


hmmm wydaje mi sie ze przetrzasnalem tyl(bagaznik) w poszukiwaniu zrodla tego wkurw... dzwieku - do cna :) - ale rzeczywiscie w kanape nie patrzylem... kiedys podobne dzwieki okazalo sie ze wydaje bateryjka (paluszek) ktora spadla do srodka kola zapasowego... ale teraz jest tam wszedzie "czysto"... - przyznaje ze ten dzwiek mnie rozwala do immentu... :) - pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68020 Wysłany: 28 Lis 2007, 23:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 28
jeżeli masz w bagażniku gaśnicę to ją dobrze pooglądaj ,kiedyś też tak miałem i okazało sie że to gaśnica sobie stuka o swoje mocowanie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68266 Wysłany: 29 Lis 2007, 22:23; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Zgorzelec
Rejestracja: 19 Lis 2007,
Posty: 20
U mnie też tak coś tłukło,okazało się że to kabel od głośnika tylnego prawego,klekotał sobie.

_________________
Punto2005 1.2 8v 60KM Actual


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68894 Wysłany: 02 Gru 2007, 14:26; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Cze 2007,
Posty: 23
witam - mam nowe newsy - otoz poszly amortyzatory, a konkretnie jakies gumowe obejmy czy tuleje czy nie wiadomo co... w kazdym badz razie w czwartek kropek wedruje do fachury, ktory postara sie temu zaradzic... ponoc sa mozliwosci... a moze sami slyszeliscie o sprawdzonych sposobach na te przypadlosc? - pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #69644 Wysłany: 04 Gru 2007, 21:08; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 04 Lis 2007,
Posty: 6
Też tak miałem... trzeba wymienić amory i już... u mnie wybiły się tuleje w górnym mocowaniu amortyzatorów. Rzeczywiście było słychać to zwłaszcza rano jak było chłodniej. Dobrze że to punto i amory są tanie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #73646 Wysłany: 21 Gru 2007, 16:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Cze 2007,
Posty: 23
janek75 napisał(a):
Też tak miałem... trzeba wymienić amory i już... u mnie wybiły się tuleje w górnym mocowaniu amortyzatorów. Rzeczywiście było słychać to zwłaszcza rano jak było chłodniej. Dobrze że to punto i amory są tanie.


kolego dokladnie to o czym mowisz i teraz uwaga: magicy z ASO twierdzili ze w IIFL konstrukcja amortyzatorow nie pozwala na jakiekolwiek naprawy -TYLKO WYMIANA... znajomy fachura ktory na niejednym aucie "polamal zeby" - dopasowal tuleje z forda (nie pytaj jakiego, bo nie wiem)... - calosc 5 dych (komplet) - kropek chodzi bezszelestnie... pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74053 Wysłany: 23 Gru 2007, 10:38; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
u fachowców w ASO nigdy nic sie na nadaje do naprawy, zawsze do wymiany :? :? :?

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88676 Wysłany: 05 Lut 2008, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 30 Sie 2007,
Posty: 34
z drugiej strony trudno żeby ASO fiata zakładało dorabiane tuleje od forda??? skoro FIAT jako firma nie przewidziała zestawu naprawczego trudno aby ASO postąpiło inaczej i odprawiało druciarstwo.
Oczywiście nie bronię tutaj ASO w żaden sposób, bo swoja drogą większość ASO to bagno jakich mało i nie oddał bym im do naprawy nawet 20 letniego malusznika.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO