You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 03:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #744188 Wysłany: 21 Wrz 2014, 20:34; 
 Temat postu: Problem ze swiatłami / kierunkowskazami
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 21 Wrz 2014,
Posty: 14
Witam serdecznie! :) Nazywam się Piotr, 24 lata, mieszkam obecnie w Gdyni.

Panowie i Panie, mam problem... Przeszukałem cały internet i między innymi to forum i nie mogę znaleźć przyczyny mojego problemu.

Otóż... Kupiłem parę dni temu fiata punto I 1.1 55 KM 94 r. ładny, zadbany, silniczek ma przejechane 145 tysięcy, nie cofany, wszystko udokumentowane w książce serwisowej... Kupiłem od dziadka co miał go od nowości.

Wszystko było by super, gdyby nie to, że dziś w południe odpaliłem auto, dojechałem do skrzyżowania i przestały działać mi kierunkowskazy, gdzie dzień wcześniej działały...

Dokładnie wyglądało to tak, że wrzucając kierunek, zaczęła mi migać kontrolka od "światła przeciwmgłowego", a z tyłu zrobiła się "choinka". Światło pozycyjne z tyłu z kierunkiem na przemian migało jak głupie, albo zapalały się oba kierunki na raz - nie migając.

Naciskając hamulec, kierunkowskazy w ogóle nie działają, a jak puszczę hamulec - choinka. Wrzucając wsteczny, też nie działają... Więc pogrzebałem trochę w bezpiecznikach, odkręciłem tylne lampy, wszystko wydaje się ok. Wyciągnąłem bezpiecznik od światła przeciwmgłowego... Dzieki temu znikło mi miganie na przemian z pozycją z tyłu. Myślałem że wszystko ok, wsiadłem w auto, zapaliłem światła mijania i pojechałem kawałek...

I...

Z tyłu znów zrobiła się choinka... Zgaszę światła mijania to działają normalnie... Nie działają w ogóle jak wrzucam wsteczny bądź nacisnę hamulec...

Panowie i Panie, być może gdzieś ktoś coś takiego opisał, ale nie mogę znaleźć... Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc...

... Pomóżcie nowemu kierowcy fiata :-)

Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #744192 Wysłany: 21 Wrz 2014, 20:44; 
 Temat postu: Re: Problem ze swiatłami / kierunkowskazami
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Proponuję zacząć od sprawdzenia stanu „masy” tylnych lamp. Przyda się miernik uniwersalny i sprawdzenie obecności pełnego napięcia akumulatora na oprawkach ( blaszkach stykowych żarówek). Ważne jest, by była tam obecna również pełna „ masa”, można sprawdzić, czy dochodzi do wtyczki. To tak na początek. Trzeba dobrze przyjrzeć się również, wtyczkom lamp i ewentualnie potraktować je środkiem poprawiającym kontakt połączeń elektrycznych.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744197 Wysłany: 21 Wrz 2014, 20:50; 
 Temat postu: Re: Problem ze swiatłami / kierunkowskazami
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Leszek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Maj 2013,
Posty: 69
Pomógł: 2
U mnie w Punto II było identycznie, a przyczynę usunąłem całkowicie czyszcząc wąskim paskiem papieru ściernego styki w kostce - podginając je jednocześnie lekko, może i u Ciebie pomoże?:) sprawdź też czy nie masz wilgoci/wody w lampie+stan kabli:) powodzenia :)

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744210 Wysłany: 21 Wrz 2014, 21:14; 
 Temat postu: Re: Problem ze swiatłami / kierunkowskazami
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 21 Wrz 2014,
Posty: 14
No właśnie dziś te lampy z tyłu odkręciłem i wygląda na to, że nie ma tam żadnej wilgoci, nie ma śladu po wodzie, ale... Z tymi kostkami jak rozłączałem lampy, te blaszki były dość czyste pomijając że był na nich taki bardzo bardzo delikatny brudek (czarny), ale czy to by mogło być przyczyną? Szczególnie że wczoraj wszystko działało. Tak czy inaczej, na pewno Twoja rada Lemigo jest dla mnie pomocna i profilaktycznie można coś takiego zrobić :-)

AndyPol, też właśnie zastanawiałem się nad tą "masą" i podpowiadał mi to mój kolega, ale może to i głupie pytanie... Ale gdzie szukać tej "masy"? Przyznam szczerze, że ten samochód jest dla mnie jeszcze zagadką, pierwszy raz mam z nim do czynienia...

Jutro będę miał chwilę wolnego czasu w pracy, to sobie wyczyszczę te styki, może coś pomoże...

Póki co, muszę się jutro jakoś stoczyć do pracy z tą awarią... Mam nadzieję że mi nikt dupci nie skasuje :-O


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744221 Wysłany: 21 Wrz 2014, 21:43; 
 Temat postu: Re: Problem ze swiatłami / kierunkowskazami
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Punkty połączenia z masą Masz na tylnym pasie pod tapicerką. Sprawdź, czy połączenia nie są skorodowane, bądź luźne. Tak samo sprawdź połączenia na samej lampie. Masa musi być pewna i solidnie łączyć się z lampą. Brud trzeba usunąć z wtyczek. Tak, by połączenia były czyste i pewne. Całość można później zabezpieczyć środkiem poprawiającym kontakt połączeń elektrycznych.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744337 Wysłany: 22 Wrz 2014, 19:27; 
 Temat postu: Re: Problem ze swiatłami / kierunkowskazami
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 21 Wrz 2014,
Posty: 14
Witam!

Dzis pogrzebałem trochę przy punciaczku... Kupiłem środek CX-80 i dzięki AndyPol znalazłem połączania z "masą". Popuściłem lekko śruby, spryskałem wszystko, dokręciłem z powrotem. Potem odkręciłem dwie tylne lampy, odpiąłem kostki, przeczyściłem i spryskałem te blaszki i całą kostkę. Wszystko potem spiąłem i skręciłem.

Odpaliłem samochód, zapaliłem światła i... Wszystko zaczęło działać! :-)

Dzięki AndyPol i Lemigo za podpowiedzi, jestem wam bardzo wdzięczny :-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO