You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #744530 Wysłany: 23 Wrz 2014, 22:45; 
 Temat postu: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Wrz 2014,
Posty: 9
Witam serdecznie

Ponieważ dziś przywiozłem Punto II FL 1.2 8V z 2003r., to mam kilka pytań związanych z tym samochodem oraz wykrytych usterek. Mam nadzieję, ze będziecie potrafili i chcieli na nie odpowiedzieć. Ponieważ nie będę zakładał do każdego problemu osobnego wątku, to postanowiłem w "Inne" prosić Was o pomoc.

1. Na przeglądzie technicznym diagnosta powiedział, ze jest przekroczona norma spalin. Obiecałem się tym zająć. Co może być tego przyczyną i gdzie jej szukać.

2. Ręczny hamulec działa bardzo słabo. Czy samemu można coś z tym zrobić? Jeśli warsztat to jakich kosztów można się spodziewać?

3. Diagnosta powiedział, żebym jak najszybciej zakonserwował podwozie. Pokazał mi jak to wygląda z dołu i trudno było mu nie przyznać racji. Kto się tym zajmuje, mechanik czy lakiernik? Jakie są koszty. Może trochę Was dziwi, ale nigdy nie byłem zmuszony konserwować podwozia.

4. Gdy pierwszy raz oglądałem Punciaka, to sprzedawca zapalił silnik. Pracował równo. Dziś po przejechaniu kilkunastu kilometrów zauważyłem, ze obroty silnika falują na wolnych obrotach. To słychać i widać na obrotomierzu. Wskazówka idzie w dół do 700-800 obr. i znów do góry. Ktoś ma jakieś przypuszczenia co może być tego przyczyną?

5. Rozrusznik - dwukrotnie zdarzyło się już, że po przekręceniu kluczyka silnik zapalił, ale rozrusznik dalej "kręcił". Co jest?

6. Podczas jazdy od czasu do czasu słyszałem, takie bulgotanie, jakby wylewanie wody z butelki plastikowej. Coś Wam to mówi?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #744548 Wysłany: 23 Wrz 2014, 23:55; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Piątek
Rejestracja: 27 Lip 2014,
Posty: 44
Witam tez jestem właścicielem punto od niedawna, a oto odpowiedz na część twoich pytań:
2. Pewnie wystarczy go podciągnąć, pod popielniczką z tyłu po odkręceniu jej masz taka śrubę którą należny dokręcić kluczem 10
4. u mnie jest to samo to chyba norma
5.zapewne bendiks nie odbija więc rozrusznik albo do rozebrania i naprawy lub wymiana na drugi

_________________
Punto II SX 1.2 8v 2001r
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744550 Wysłany: 24 Wrz 2014, 00:23; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Marcus napisał(a):
1. Na przeglądzie technicznym diagnosta powiedział, ze jest przekroczona norma spalin. Obiecałem się tym zająć. Co może być tego przyczyną i gdzie jej szukać.

Np. sonda lambda (jedna z dwóch), katalizator, upg (spalanie oleju).

Marcus napisał(a):
2. Ręczny hamulec działa bardzo słabo. Czy samemu można coś z tym zrobić?

Sprawdź w jakim stanie są szczęki. Jeśli natomiast za wysoko łapie (patrz post wyżej).

Marcus napisał(a):
Diagnosta powiedział, żebym jak najszybciej zakonserwował podwozie.

Przejrzyj forum, a zrobisz to sam ;)
Ewentualnie w warsztatach popytaj, tylko nie masz pewności, czy rdzy nie zamalują bitexem.

Marcus napisał(a):
4. Gdy pierwszy raz oglądałem Punciaka, to sprzedawca zapalił silnik. Pracował równo. Dziś po przejechaniu kilkunastu kilometrów zauważyłem, ze obroty silnika falują na wolnych obrotach. To słychać i widać na obrotomierzu. Wskazówka idzie w dół do 700-800 obr. i znów do góry. Ktoś ma jakieś przypuszczenia co może być tego przyczyną?

Np. przepustnica do czyszczenia. Powodów można szukać też gdzieś indziej, np. świece, kable, upg, sonda.

Marcus napisał(a):
5. Rozrusznik - dwukrotnie zdarzyło się już, że po przekręceniu kluczyka silnik zapalił, ale rozrusznik dalej "kręcił". Co jest?

Oddaj do regeneracji. Ewentualnie niedrogo można dorwać używany (np. z GP). Odpowiedź post wyżej.

Marcus napisał(a):
6. Podczas jazdy od czasu do czasu słyszałem, takie bulgotanie, jakby wylewanie wody z butelki plastikowej. Coś Wam to mówi?

Najprawdopodobniej zapowietrzona nagrzewnica. Spróbuj odpowietrzyć cały układ jeszcze przed zimą.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744556 Wysłany: 24 Wrz 2014, 07:17; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Odnośnie konserwacji, jak chcesz mieć dobrze zrobione to zrób sobie sam. Prawdopodobnie będą dziury w podłodze, więc należy to załatać. Długo mam samochód i muszę stwierdzić, że żaden mechanik ani blacharz nie robi porządnie. Takie realia życiowe. Co do falowania obrotów, to należy zastanowić się, czy bulgotanie nie ma z tym coś wspólnego. Chodzi mi o UPG. U mnie również obroty falowały, tym bardziej po włączeniu świateł. Przeczyściłem cały gażnik, wymieniłem filtr powietrza i świece. Problem ustąpił.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744646 Wysłany: 24 Wrz 2014, 21:02; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Wrz 2014,
Posty: 9
Niestety nie mam możliwości wykonania samemu konserwacji podwozia. Byłem pod samochodem, bo diagnosta prosił abym zszedł do kanału. Dziur nie widziałem, natomiast sporo było rudych plam. Pisałem do firmy z Katowic - koszt od 500 do 800zł w zależności od stanu podwozia.

Orientujecie się może z jakimi kosztami trzeba się liczyć w pozostałych przypadkach tj. regeneracja rozrusznika, sonda lambda, upg, czyszczenie przepustnicy i to wszystko o czym wyżej pisaliście?

Ktoś ma jakieś foto story jak podciągnąć ten hamulec? Nie jestem orłem jeśli chodzi o zdolności manualne i łatwiej byłoby mi gdybym wiedział co i jak odkręcić (popielniczka).

na jakich oponach jeździcie tj. rozmiar? Tutaj mam 165/70 R14. Myślałem o jakiś aluskach 15 na wiosnę. Rozstaw śrub 4x98 - dobrze wyczytałem?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744830 Wysłany: 25 Wrz 2014, 22:20; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Marcus napisał(a):
Niestety nie mam możliwości wykonania samemu konserwacji podwozia. Byłem pod samochodem, bo diagnosta prosił abym zszedł do kanału. Dziur nie widziałem, natomiast sporo było rudych plam. Pisałem do firmy z Katowic - koszt od 500 do 800zł w zależności od stanu podwozia.

Orientujecie się może z jakimi kosztami trzeba się liczyć w pozostałych przypadkach tj. regeneracja rozrusznika, sonda lambda, upg, czyszczenie przepustnicy i to wszystko o czym wyżej pisaliście?

Ktoś ma jakieś foto story jak podciągnąć ten hamulec? Nie jestem orłem jeśli chodzi o zdolności manualne i łatwiej byłoby mi gdybym wiedział co i jak odkręcić (popielniczka).

na jakich oponach jeździcie tj. rozmiar? Tutaj mam 165/70 R14. Myślałem o jakiś aluskach 15 na wiosnę. Rozstaw śrub 4x98 - dobrze wyczytałem?


ostatnio konserwowałem swoje Punto, zeszło mi 5 dni roboczych, z tym że specjalnie sie nie spieszyłem bo miałem urlop 8) ale uwierz jeśli masz dużo do roboty, to 3 dni dobrej roboty na pewno zejdzie, i jeśli ktoś Ci powie że zakonserwuje Ci auto w ciagu jednego dnia to bedzie polegało to na wejściu pod auto i zamalowanie konserwacja jak leci bez jakiekolwiek przygotowania. Ogólnie konserwacja to ciężki chleb, chyba ze konserwujemy nowe auto :) trzeba wyczyścić w miare możliwości, odpowiednio zapodkładowac, odpowiednio odczekac i dopiero konserwacja. Konserwacje kładzie się na zdrową blachę bądź dobrze zabezpieczoną odpowiednimi środkami w.w. Co do opon i felg 15, rozstaw to tak jak podałeś 4x98, ET35 i najlepszy rozmiar opony to 185/55/15, jest to odpowiedni zamiennik fabrycznej opony 165/70/14. Co do reszty napraw, zobacz sobie w sieci ile kosztują części i dodaj do tego robocizne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744972 Wysłany: 27 Wrz 2014, 17:57; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Wrz 2014,
Posty: 9
Ja niestety nie mam możliwości przeprowadzenia konserwacji samemu. Nie mam gdzie, nie mam kanału i sprzętu.

Czy zbyt mocne dokręcenie śruby o której pisaliście może spowodować zaciągniecie hamulca? Przekręciłem ją czterokrotnie zgodnie ze wskazówkami zegara, ale nie przyniosło to rezultatu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744986 Wysłany: 27 Wrz 2014, 19:44; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Oczywiście. Jeśli zbyt mocno wyregulujesz, to hamulec będzie cały czas hamował. Na którym ząbku teraz łapie?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745072 Wysłany: 28 Wrz 2014, 13:42; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Wrz 2014,
Posty: 9
domin45670 napisał(a):
Oczywiście. Jeśli zbyt mocno wyregulujesz, to hamulec będzie cały czas hamował. Na którym ząbku teraz łapie?


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale w tej chwili zaciągając dźwignię ręcznego słychać cztery "pyknięcia".


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745461 Wysłany: 30 Wrz 2014, 20:24; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Ręczny reguluje w taki sposób, że podnoszę koło, podkręcam ręczny na tyle, aby na 3 ząbku zaczynało blokować. Następnie podnoszę drugą stronę, jak nie blokuje, to tak zostawiam. Z kolei jak blokuje, to trochę luzuje ręczny.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745493 Wysłany: 30 Wrz 2014, 22:46; 
 Temat postu: Re: Kilka pytań po zakupie Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Wrz 2014,
Posty: 9
Umówiłem się wstępnie z mechanikiem. Mówiąc mu o przekroczonej normie spalin powiedział, ze zacznie od sprawdzenia świec. Olej też już kupiony, bo przy okazji chcę wymienić.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO