You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 06:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #745176 Wysłany: 29 Wrz 2014, 09:34; 
 Temat postu: Problem z wypadaniem zapłonów - migająca kontrolka silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 29 Wrz 2014,
Posty: 1
Witam serdecznie!
Jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałośc. Problem dotyczy mojego GP z 2006 r (140 tysięcy przebiegu - auto od nowości u mnie). Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu miga kontrolka silnika. Nie ma żadnych objawów, auto nie traci mocy, nie szarpie ani nic. Świece wymienione, przewody wymienione, cewka również, nowy akumulator oraz wgrane było nowe oprogramowanie do sterownika. Po podłączeniu pod komputer wyskakuje błąd "wypadanie zapłonów cylinder 2 i 3". Co zauważyłem, że jeżeli w aucie jest mało paliwa tj blisko rezerwy lub już na rezerwie to problemu nie ma tzn nie miga kontrolka. Problem pojawia się gdy w baku jest więcej paliwa, wtedy od razu po odpaleniu i przejechaniu około 500m kontrolka zaczyna migac, po paru sekundach gaśnie i potem do ponownego zgaszenia i odpalenia auta problemu nie ma. Zawsze po "przekreceniu" kluczyka problem występuję. Pompa paliwa i bak były wyjmowane w celu zobaczenia czy nie ma jakiegoś zanieczyszczenia i wszystko czyściutkie jest. Co może byc przyczyną ? Gdzie jeszcze szukac przyczyn ? Proszę o pomoc, gdyż czeka mnie trasa tym autem około 1500km i trochę mam strach, niby nic się nie dzieję z autem, ale jednak coś jest skoro tak się dzieję. Pozdrawiam Patryk
PS Dzieję się tak niezależnie od obrotów silnika, czasami na wolnych obrotach, czasami na większych, a czasami przy normalniej jeździe, zawsze po odpaleniu auta tylko.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO