You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 15:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #72078 Wysłany: 14 Gru 2007, 01:33; 
 Temat postu:
Ja myślę, że rozwiązanie z sezonowym włączaniem świateł było optymalne. Ciągłą jazdę na światłach uważam już za przesadną. I tak pomimo nakazu jazdy cały rok na światłach bardzo często widzę takich co nie włączają ich wcale, nawet w deszczu czy przy złej widoczności.


Góra
  
 

 
 Post #72080 Wysłany: 14 Gru 2007, 01:38; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
bbanditoss napisał(a):
zoon napisał(a):
U mnie jest kilka przejazdów kolejowych :?

wiem :/ bo co jadę do brata to zawsze trafie na zamknięty :/ tylko jak jadę przez Piasek to mi się udaje przejechać bez stania przed szlabanem :mrgreen:


Szlaban jest zamknięty chyba tak samo długo. To raczej specyfika skrzyżowania DK1 z Bieruńską powoduje, że od czasu zamknięcia dla tirów wiaduktu na Bielskiej dzieją się tam bardzo różne rzeczy i przez Piasek może być czasem szybciej. A będzie jeszcze gorzej gdy wiadukt wyłączą całkowicie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72084 Wysłany: 14 Gru 2007, 01:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: 125
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: Elektryczny
Wersja: Go!
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Kociuchowice
Rejestracja: 05 Wrz 2007,
Posty: 296
STax,
nie napisałem ze oślepiają,
męczą ... mnie męczą i to bardzo,
szczególnie gdy jest ładna pogoda ...
takie mam zdanie, ze dla mnie to paranoja ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72095 Wysłany: 14 Gru 2007, 06:43; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Candy
Hmm... No może i męczą, choć nie do końca rozumiem w jaki sposób, ale mogę przyjąć, że tak jest w twoim wypadku.
Pomyśl jednak, tak jak już mówiłem, o tych co widzą gorzej. Im się twoje światła przydadzą choćby po to by w ciebie nie wjechać.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72113 Wysłany: 14 Gru 2007, 09:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Ja też nie jestem zwolennikiem jazdy na światłach mijania przez całą dobę.
Jeśli już to powinniśmy jeździć na niskowatowych światłach do jazdy dziennej. W innym przypadku powinna być pozostawiona sezonowość obowiązkowego używania świateł w dzień - jak było jeszcze niedawno.
Nie rozumiem też jak mogą oślepiać przednie przeciwmgłowe? Przecież świecą nisko, parę metrów przed samochodem.
Z dwojga: wolałbym mieć włączone w dzień właśnie te przeciwmgłówki. Są znacznie mniej uciążliwe dla nadjeżdżających z przeciwka a zadanie uwidocznienia pojazdu w dzień doskonale spełniają.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72131 Wysłany: 14 Gru 2007, 12:41; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
daras napisał(a):
Z dwojga: wolałbym mieć włączone w dzień właśnie te przeciwmgłówki. Są znacznie mniej uciążliwe dla nadjeżdżających z przeciwka ...


owszem pod warunkiem że jezdnia jest sucha, bo jak jest mokra to to nisko świecące światło odbija sie i razi niemiłosiernie

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72132 Wysłany: 14 Gru 2007, 12:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2007,
Posty: 115
a najciekawsze jest to, ze w takich cywilizowanych krajach jak Niemcy czy Holandia, ktore sa stawiane za wzor europejski, jazda "na swiatlach" jest tylko ZALECANA. :shock:
i co wy na to?

_________________
>>>Wielka Ruda Kropa <<<GP 1.4 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72136 Wysłany: 14 Gru 2007, 13:01; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
i tak samo powinno byc u nas, bo jazda na światłach przez cała dobe jest troche ... na wyrost, osobiście jestsm za powotem do poprzedniego stanu: jazda na światłach tylko w okresie zimowym

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72141 Wysłany: 14 Gru 2007, 13:41; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Zdecydowanie światła przez cały rok. Jestem lepiej widziany i szybciej zauważam innych nie tylko w zachmurzone dni. Zwłaszcza w kraju, w którym inaczej niż w Niemczech czy Holandii, mało kto przestrzega ograniczeń prędkości a infrastruktura drogowa jest po prostu niebezpieczna.

Często wyjeżdżający z drogi podporządkowanej mają ograniczoną widoczność. Świetny macie pomysł by wyłączyć światła tym na uprzywilejowanej.

Przez moje miasto przebiega droga krajowa nr 1 i krzyżuje się z nią wiele dróg w okolicy. Masa ludzi już zginęła bo nie zauważyli na czas aut pędzących 150 km/h w terenie gdzie obowiązuje 80 km/h.

A dla mnie jadącego DK1 korzystnie jest świecić, bo ci z bocznych dróg widzą mnie wcześniej i wyraźniej i nie wskakują przede mną na prawy pas, albo jeszcze lepiej - na lewy.

Tak to jest z tym świeceniem na wyrost.


Ostatnio edytowany przez zoon 14 Gru 2007, 14:24, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
 
 Post #72144 Wysłany: 14 Gru 2007, 13:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
zoon dokladnie tak, niemcy sa stawiane za wzór ale ile tam jest kilometrów dróg na najwyzszym poziemie tam nawet jak jest łata na łacie to i tak sie nie czuje łaczenia tego, a poza tym tak jak zoon pisze jak niemiec na napisane 30 to jedzie 30 jak ma napisane 100 to jedzie 100, a nie tak jak w Polsce jak ma napisane 30 to jedzie 60 a jak 100 to 150, u nich tez jest inna mentalnosc tam sie normalnie donosi na innych kierowców złamał przepis wywalił niedopałek przez okno, dzwonisz na policje podajesz numery i samochód na którym kilometrze i już Panowie na "gnojka" czekają, na kolejnych kilometrach z wypisanym mandatem, za to w Norwegii za dwukrotne przekroczenie prędkości traci sie prawo jazdy i idzie sie do aresztu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72145 Wysłany: 14 Gru 2007, 14:06; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Sadoo, uzupełniłem mój post a Ty czytasz czasem priva? :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72168 Wysłany: 14 Gru 2007, 17:00; 
 Temat postu:
Ja jestem za zdroworozsądkowym podejściem do sprawy i chciałbym powrotu sezonowego obowiązku jazdy na światłach i ew.tylko ZALECENIA jazdy na światłach w lecie.


Góra
  
 
 
 Post #72169 Wysłany: 14 Gru 2007, 17:09; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
kociniak napisał(a):
a najciekawsze jest to, ze w takich cywilizowanych krajach jak Niemcy czy Holandia, ktore sa stawiane za wzor europejski, jazda "na swiatlach" jest tylko ZALECANA. :shock:
i co wy na to?



Dokladnie, a "nasi" (politycy) uznali ze jak szalec to szalec i przywalili polskim kierowcom całoroczny obowiązek :roll: Durrrrrny przepis moim zdaniem, niepotrzebny. Nie zamierzam sie wykłocac bo w momencie wprowadzenia tego przepisu przeprowadzilem wielką wojnę ja vs. reszta forum w 126WLKP i juz mi sie nie chce :mrgreen:

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72173 Wysłany: 14 Gru 2007, 17:22; 
 Temat postu:
Jak przeważnie moje zdanie różni się z Adim, to jednak teraz przyznam mu rację. Nasi politycy chcą być bardziej papiescy niż papież i zawsze przed szereg, nie pytając nas o zdanie. Ok zgadzam się że od listopada do kwietnia u nas przeważają szarówy, lub jeśli świeci słońce, to tak nisko, że wali po ślepiach, ale później jest już dużo lepiej i nie widzę potrzeby walenia światłami w słoneczne dni. A przecież jeśli chodzi o mgłę, deszcz, czy szarówkę to ówczesne przepisy nakazywały jazdę w takich warunkach właśnie na światłach. I to wystarczało. Teraz ten przepis i tak jest o kant d...y potłuc bo jak tak widzę to mniej więcej co 10 auto nie ma właczonych świateł. A taki cichociemny, pośród rozświetlonej choinki innych autek to dopiero jest trudny do wychwycenia.


Góra
  
 
 
 Post #72189 Wysłany: 14 Gru 2007, 17:49; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Cytuj:
Ja jestem za zdroworozsądkowym podejściem do sprawy i chciałbym powrotu sezonowego obowiązku jazdy na światłach i ew.tylko ZALECENIA jazdy na światłach w lecie.

ja bym chcial tego samego :) kto chce niech sobie wlacza swiatla jak jest ladna pogoda ... nikt nie broni... tak jak to bylo...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72201 Wysłany: 14 Gru 2007, 18:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Ja jestem zwolennikiem obecnego stanu, akurat w puntach to chyba nam nie robi różnicy bo światła zawsze mogą być włączone, nie trzeba pamiętać aby je włączyć czy wyłączyć, a różnica w ocenie odległości na drodze jest na plus, powiem tylko ze jazda w mieście na światłach to faktycznie jest bez sensu ale na trasie to już obowiązek, zawsze patrzymy tylko z naszej egoistycznej strony, przecież ja widzę dobrze to po co mi światła u innych kierowców, ale nie zwracamy na to uwagi ze nie jesteśmy sami na drodze i inny może gorzej widzieć, a tez jedzie i taki kierowca nie zauważa nas i zaczyna wyprzedzać a ma pod maska 55 koników i robi sie ZONK, miałem punto 1 to od początku jego użytkowania tzn 99r jezdził cały czas na swiatłach ani razu nie spaliła mu sie żarówka :P
ale każdy ma swoje zdanie a prawo jest prawem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO