You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 14:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #752427 Wysłany: 27 Lis 2014, 21:37; 
 Temat postu: GP skrzynia dualogic, problem z automatyczną zmianą biegów!!
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Lis 2014,
Posty: 1
Witam, od trzech miesięcy jestem szczęśliwą (mam nadzieję) posiadaczką puntka ale ostatnio troche psoci.. na forum nie znalazłam takiego problemu ale być może komuś się przytrafiło

krótka charakterystyka, GP 2007, 1.4 Active 77km na benzynce, co ważne w tym przypadku skrzynia dualogic czyli tzw pół-automat

tak jak wspomniałam autko mam od mniej wiecej 3 mscy, ale niestety już drugi raz w ciągu ostatniego miesiąca mam z nim 'mały' problem który ciężko mi przypisać czy to komputer czy skrzynia.... mianowicie ok 2 tyg temu po odpaleniu i chęci jazdy, przejechałam ok 30m a gaz trzymałam w takim samym miejscu (jeżdże na automacie) w momencie kiedy powinna mi wskoczyć dwója - puntko zaczęło 'gazować' tak jakbym w tym momencie trzymała też sprzęgło.. odpuściłam i chcąc dodać gazu ten sam problem. zatrzymałam się, przełączałam biegi między wstecznym, neutralem i trybem do jazdy ale pokazywały mi sie komunikaty że bieg niedostępny, zapaliła sie kontrolka skrzyni, i kolejny komunikat 'coś tam skontrolować przekładnie'

puntko odpalałam i gasiłam parokrotnie bo błąd nie chciał sie wyzerować, między odpalaniami doszło jeszcze zablokowanie hamulca (nie mogłam go wcisnąć) dopiero po paru razach tak jakby komputer zapomniał o błędzie i było jak przy standardowym odpaleniu, zmieniłam bieg na tryb do jazdy i pojechał.

wszystko byłob ok bo miałam nadzieję że to jednorazowy wybryk, ale dziś to samo : odpalam, wycofałam, wrzuca mi jedynke, przejezdzam pare metrów i znowu samochód zamiast jechać dalej zaczyna gazować traci obroty, zwalnia i tyle z jazdy. dzisiaj pięciokrotnie gasiłam i odpalałam i ponownie czerwona kontrolka i komunikat o konieczności skontrolowania przekładni.. po 5ciu razach ustąpiło

czy może ktoś z was miał podobny problem lub wiecie co go boli? będę wdzięczna za wszystkie opinnie ;)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #752446 Wysłany: 28 Lis 2014, 01:01; 
 Temat postu: Re: GP skrzynia dualogic, problem z automatyczną zmianą bieg
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Inny
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 08 Mar 2008,
Posty: 1501
Pomógł: 31
ogólnie obecnych uzytkowników tej skrzynią można tutaj policzyć na palcech jednej ręki, ale u nas na forum jeden użytkownik miał problem z taka skrzynią. nie jest powiedziane, że u Ciebie będzie to samo, ale zawsze warto poczytać post385469.html#p385469

_________________
punto I sx 1.1 55KM '97 - było
Seat Ibiza 1.4 16V 101KM 2003r. - jest
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #853214 Wysłany: 21 Cze 2020, 12:17; 
 Temat postu: Re: GP skrzynia dualogic, problem z automatyczną zmianą bieg
Offline
Forumowicz

Imię: Tomasz
Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Maj 2020,
Posty: 1
Taż mam skrzynie polautomatyczna w GP 2009r i właśnie włączył mi się czek tj pedały i opis niemożliwy bieg zobacz w instrukcji
Rozłączyłem akumulator walczyłem wszystko, ale błąd się nie zresetował a właśnie jutro tj 22.06 miała ta skrzynia pojechać w aucie na kołach do naprawy a to kicha.
Wybijało mi biegi ale takie coś pojawiło się pierwszy raz jak podjechałem pod pracę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO