You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #756605 Wysłany: 31 Gru 2014, 07:54; 
 Temat postu: Problem z odpalaniem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 04 Lut 2014,
Posty: 75
Pomógł: 2
Witam.
Panowie po wyjściu rano z pracy znowu doznałem SZOKU :/ Posiadam roczne Punto 1.4 8v, 15tys przebiegu i mam problem z odpalaniem go przy większych mrozach. Dziś było -20, po odpaleniu samochód chodzi jak traktor tak jakby na 3 cylindry, obroty skaczą między 600 a 1300, trwa to około dwóch minut. Potem już jest ok. Samochód tankowany na orlenie. Serwis Fiata po podłączeniu do kompa twierdzi, że wszystko ok.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #756789 Wysłany: 01 Sty 2015, 23:40; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Ewidentnie któryś gar nie pali ale dziwnie żeby po takim przebiegu padły świece lub kable ale dla pewności sprawdź, może są jakieś wadliwe lub niewłaściwe.

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #757715 Wysłany: 09 Sty 2015, 18:49; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 04 Lut 2014,
Posty: 75
Pomógł: 2
Byłem znowu w Fiacie :/ sprawdzili świece, kable wszystko OK. Żadnych błędów :/ normalnie zaczyna mnie już wkurrr... to auto. Jak nie z lampy tylne parowały (sam sobie poradziłem z problemem), to później lał uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów przy przebiegu 4 tys km :/ teraz problem z odpalaniem na mrozie :/

[ Dodano: 09 Sty 2015, 17:49 ]

Problem rozwiązany, na szczęście :) olałem tych partaczy z serwisu fiata, pojechałem do zaufanego mechanika. Sprawdził chyba wszystko: czujnik temp. silnika, czujnik temp. zasysanego powietrza na kolektorze ssącym itp itp. Kiedy zdjął obudowę powietrza złapał się za głowę, cała odma zalepiona żółtą mazią :/ Do pracy mam 15 km w jedną stronę, myślałem, że ten dystans nie należy do krótkich. Mechanik jeszcze doradził mi żebym przeszedł z Seleni na olej z Valvoline SynPower 5w40. Co wy o tym sądzicie??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #758432 Wysłany: 12 Sty 2015, 16:02; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 23 Gru 2011,
Posty: 53
Pomógł: 1
Hej
Czyszczenie odmy przy takich umiarkowano-krótkich przebiegach przed zimą to obowiązek - dużo piszą o tym na forum i raczej się przyzwyczaj do tego. Ciesz się, że ta maź nie zamarzła i nie wywaliło Ci bagnetu - fontanna oleju pod maską nie należy do miłych widoków.
Lejący uszczelniacz wybieraka to także znany i niezwykle popularny feler w tym aucie - dobrze, że bez szemrania wymieniają na gwarancji (ofc dopóki ją masz).
Tak nawiasem - co zrobiłeś z tylnymi lampami? U mnie po wymianie na nowe parowanie powróciło prawie natychmiast :/
Są śmiałkowie, co wiercą otwory wentylacyjne - podobno pomaga.
Co do oleju to osobiście leję CASTROL EDGE 5w40 z czerwoną nakrętką - spełnia wszystkie normy wymagane przez FAP i nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego zasyfienia odmy.

_________________
Pozdrawiam
barti

Jest UNO 1.0 FIRE Czerwony Barocco
Jest Punto EVO 1.4 8V Estiva B&M Szary Chemical

Tylko Chuck Norris jest w stanie porozmawiać w cztery oczy z Cyklopem...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #758508 Wysłany: 12 Sty 2015, 23:45; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 04 Lut 2014,
Posty: 75
Pomógł: 2
Teraz będę pamiętał o czyszczeniu odmy :) Już jestem po wymianie oleju, zalałem Valvoline SynPower MST 5W40. PODOBNO świetny olej choć nie słynny jeszcze na polskim rynku. 57zł litr na InterCarsie. Cytuje słowa mechanika: "że jedynymi olejami, które są tak naprawdę syntetycznymi to Motul, LiquiMoly i Valvoline. Reszta to wszystko Hydrocraki robione z bazy mineralnej". Co do lamp: nawierciłem dziurki i spokój :D już rok minął i się nic złego nie dzieje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #758510 Wysłany: 12 Sty 2015, 23:53; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Arek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 24 Lip 2012,
Posty: 7
Dziwna sprawa. Ja mam ten sam silnik, olej Selenia 5w40, auto mam od 2012, niegarażowane, do pracy w obie strony tyle co Ty w jedną. Więc gdyby to pokonywany dystans był winowajcą to powinienem często mieć w zimie wywalany olej bagnetem. Ale póki co (odpukać) takie hece nie miały miejsca. I pod korkiem oleju nie ma "majonezu" - efekt niedogrzewanego silnika.
Parowanie tylnych lamp to norma, podobnie jak trzeszczące ograniczniki tylnych drzwi na upale, sikające byle jak spryskiwacze przedniej szyby, niechlujnie spasowane elementy karoserii, "pocący się" się wybierak skrzyni, itp.
Na początku te dolegliwości w punto też mi przeszkadzały, teraz mam to gdzieś (nic nie jest idealne). Pilnuję spraw terminowych i mam nadzieję, że szlag go nie trafi. Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #758690 Wysłany: 14 Sty 2015, 12:18; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
dziwne....mi też tak raz zaklekotało Punto ( ja mam 1.4 16V) i zrobiło to dopiero po dwóch latach i bodajże 58 tyś przebiegu. wyłączyłam, włączyłam silnik i spokój już był. 2 tyg temu olej wymieniałam, odma była czysta. z tym, że ja dużo kilometrów robię autem.
co do oleju, to jestem mega przekonana do Selenii. Miałam poprzednio Maree i 16 lat jeździła na selence. (obecnie też jeździ) Silnik jak złoto. Także niewidzę problemu z tym olejem i meine drugie fiacisko też zalewam tym. Co do ceny, to jak patrzę wychodzi jak ten Valvoline, podobnie. Bo 2 L, Selenii Pure Energy 5w30 wychodzi po około 120 zł. Parujące lampy odwieczny problem (mi teraz jak jest sucho nie działa jeden Led. gdy wilgotno świeci bez problemu), skrzypiące i czasami problem z otwieraniem drzwi tylnich prawych.

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #758735 Wysłany: 14 Sty 2015, 18:56; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
Alice napisał(a):
mi też tak raz zaklekotało Punto ( ja mam 1.4 16V) i zrobiło to dopiero po dwóch latach i bodajże 58 tyś przebiegu. wyłączyłam, włączyłam silnik i spokój już był.

moduł MA :/

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #758748 Wysłany: 14 Sty 2015, 19:43; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
Alice napisał(a):
co do oleju, to jestem mega przekonana do Selenii. Miałam poprzednio Maree i 16 lat jeździła na selence. (obecnie też jeździ) Silnik jak złoto. Także niewidzę problemu z tym olejem i meine drugie fiacisko też zalewam tym. Co do ceny, to jak patrzę wychodzi jak ten Valvoline, podobnie. Bo 2 L, Selenii Pure Energy 5w30 wychodzi po około 120 zł.


Ja też od zawsze do moich Fiat'ów leję tylko oleje firmy Selenia tak jak zaleca producent i nie narzekam. Są droższe od innych (za litrowe opakowanie Selenia K Pure Energy 5W40 płacę 50 zł., natomiast za opakowanie 2-litrowe - 90 zł.), ale mój mechanik mówi, że jak rozbiera silniki Fiat'a, które jeździły na Selenii, to nie widzi powodów do narzekania - silnik jest czysty. Nie jestem fachowcem, nie znam się na tym, nie mam porównania z innymi olejami, ale jak do tej pory, to nie miałem żadnych problemów w związku z użytkowaniem tego oleju. Nawet jak miałem szkołę nauki jazdy, to do Grande Punto z instalacją gazową też zawsze lałem tylko Selenię.

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826543 Wysłany: 01 Sie 2017, 11:58; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Natalia
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Mar 2017,
Posty: 28
Pomógł: 1
Odświeżam kotleta :)

Punto 1.4 8 v - 2011 w lutym założona instalacja lpg.
Pojawił się problem: Po postoju ok godzinnym auto odpala ale obroty spadają i gaśnie. Prędzej tego problemu nie było. Czyżby już filtr gazu poszedł ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826575 Wysłany: 02 Sie 2017, 22:07; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 28 Lip 2016,
Posty: 72
Pomógł: 1
nadziusia napisał(a):
Odświeżam kotleta :)

Punto 1.4 8 v - 2011 w lutym założona instalacja lpg.
Pojawił się problem: Po postoju ok godzinnym auto odpala ale obroty spadają i gaśnie. Prędzej tego problemu nie było. Czyżby już filtr gazu poszedł ?


Gaśnie po przełączeniu się na LPG ? Być może że filtry są zapchane i spada ciśnienie na listwie wtryskiwaczy lpg. Jeżeli gaśnie jeszcze na benzynie to przyczyn może być więcej.

_________________
Mały ale wariat ;)
1.3 mjt => 1.4 8V Lepszy Power Gamoniu ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826705 Wysłany: 07 Sie 2017, 09:40; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Natalia
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Mar 2017,
Posty: 28
Pomógł: 1
tylko na gazie, tzn jak się przełączy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826711 Wysłany: 07 Sie 2017, 11:59; 
 Temat postu: Re: Problem z odpalaniem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Mokotów
Rejestracja: 05 Lut 2017,
Posty: 48
Roczne auto, jechałbym do ASO niech naprawiają w ramach gwarancji. Nie zastanawiałbym się długo.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO