You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #756739 Wysłany: 01 Sty 2015, 18:00; 
 Temat postu: Alternator glośno chodzi, samochód gaśnie.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Jarosław
Rejestracja: 01 Sty 2014,
Posty: 20
Witam Panowie, gdy przychodzą mrozy moje punto gaśnie w czasie jazdy. W lecie jest super, ale wystarczy ze temperatura obnizy sie do mnie wiecej zera lub mibusowej i juz robi się kiepsko. Kolega sprawdzał akumulator i jest ok. Z reszta, zawsze pierwszy raz odpala jak złoto, dopiero jak zgasnie, bełtam, bełtam to wtedy potrafi pasc. Kable wydaja sie nowe. Pewnie bede musial go podkaczyc pod komputer i wtedy rozwine watek, na razie wklejam film z dziwnym odgłosem zdaje sie alternatora, gdy dodaje gazu dzwiek jest glosniejszy, slychac go wewnatrz samochodu, jest nierownomierny. Poza tym mam maly wy iek oleju widoczny na koncu filmu. Obstawialem zabrudzona przepustnice, wydaje sie czysta, kiedys gdy oddalem ja do czyszczenia, rok temu przed zima, to gasniecie nie ustało, natomiast po wcisnieciu gazy silnik wyl jak szalony, obstawiam, ze gosciu nie wyregulowal mi silniczka krokowego, musze go podpiac pod komputer, poki nie mam kabla, prosze mi powiedziec, czy dzwiek nagrany na filmi jest normalny, czy jednak jesy cos nie tak z alternatorem. Dodam, ze do niedawna, gdy silnik sie nagrzal wszystko bylo w porzadku. Poza tym slysze w samochodzie bulgotanie, plyn chłodzacy jest w normie, z tym ze mysle, ze Pan mechanik nie odpowietrzyl ukladu. Wole nie dawac samochodu do pseudo mechanikow, nie mam z nimu dobrego doswiadczenia. Kropkiem jezdze juz dosc długo.Nie narzekam na niego w lecie, ten silnik jest chyba nie do zajechania, dodam ze nie wymienialem oleju do re pare lat, tylko dolewam, nie narzekam na niego, jedynie psuja sie czesci zawieszenia, alternator, swiatla,szybko rdzewieje ale co zrobic. To moj film: https://www.youtube.com/watch?v=1nzfJox ... PRqNC3SSjQ


Góra
 Profil  
 

 
 Post #756740 Wysłany: 01 Sty 2015, 18:19; 
 Temat postu: Re: Alternator glośno chodzi, samochód gaśnie.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Jeśli słychać podejrzane odgłosy z okolic alternatora, to często jest to objaw zużytych łożysk. Auto długo tak nie pojeździ, trzeba reagować szybko. Gdy uszkodzone łożyska zablokują alternator, ten spowoduje zatrzymanie silnika. Nie uda Ci się go już uruchomić, gdy zgaśnie. Wtedy pozostaje zrzucenie paska alternatora, by wrócić do domu ( bez ładowania oczywiście). Proponuję dokładnie obejrzeć również obudowę samego alternatora, gdyż często dochodzi do jej pęknięcia. Wtedy trzeba alternator wymienić bądź zregenerować. Można „zrzucić” pasek alternatora i zobaczyć jak pracuje silnik bez niego, czy podejrzane odgłosy zniknęły. Trzeba również ręką zakręcić kołem pasowym alternatora i zobaczyć, czy obraca się swobodnie, czy też blokuje się, bądź obraca z wielkim trudem. To pozwoli ocenić nieco sytuację.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO