You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 11:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #761010 Wysłany: 30 Sty 2015, 15:35; 
 Temat postu: Szarpie na gazie strzela z wydechu LPG
Offline
Puntoświr

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Brodnica
Rejestracja: 23 Sty 2014,
Posty: 640
Pomógł: 10
Witam
Mam problem w sumie to już od dłuższego czasu jak jadę na gazie to czasem punto strzeli z rury i szarpnie czasami pojedynczo a czasami 2-3 razy. Nie raz przejadę 200 km i nic a czasem przejadę 3 km to szarpnie i strzeli tak z 10 razy, nie raz mam też problem z ruszaniem dodaje gazu puszczam sprzęgło i auto przygasa w tedy wcisnę sprzęgło do oporu dodam trochę więcej gazu i ruszy. Mam tez problem np. jak skręcam mam powiedzmy 60 km/h wrzucam na luz zwalniam wrzucam 3 lub 2 bieg dodaje gazu i znowu szarpnie i strzeli ze 3 razy, czasem potrafi też zgasnąć przy dojeżdżaniu np. do świateł ale to zdarza się bardzo rzadko. :( W czerwcu wymieniłem filtr powietrza i przez ok 3-4 miesiące było ok przejechałem przez ten czas jakieś 5-6 tys. km i było ok. Od października znowu szarpie na początku rzadko z upływem czasu coraz częściej nie wiem czy znowu wymieniać filtr powietrza czy może sprawdzić świece lub kable chociaż jak go kupowałem to kable wyglądały na nowe a ja od tego momentu przejechałem 16 tyś km. Jeśli mam sprawdzi świece i kable to proszę o poradę jak to zrobić nie jestem mechanikiem ale podstawowe rzeczy takie jak wymiana filtrów, płynów, czy paska klinowego przeprowadzam sam. :mrgreen: Jeśli ktoś już utworzył podobny temat to przepraszam ale ja nie znalazłem. Dodam że na benzynie jest wszytko ok. Pomogliście mi już kilka razy więc mam nadzieję, że teraz też się uda. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

[ Dodano: 30 Sty 2015, 14:35 ]

Dodam też, że jak trzymam go cały czas na wysokich obrotach to problemu nie ma problem jest tylko jak kręcę go normalnie tzn. silnik nie wyje nie mam obrotomierz więc nie powiem o jaki zakres obrotów chodzi. Mogę tylko podać przybliżone prędkości do jakich rozpędzam auto na poszczególnych biegach.

_________________
Moja Kropka --> topic47798.html


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO