You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 12:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #762611 Wysłany: 10 Lut 2015, 13:09; 
 Temat postu: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 05 Sty 2015,
Posty: 5
Witam

Proszę o pomoc w przypadku Punto 2 1.2 benzyna, objaw dotyczy tylko i wyłącznie lewej lampy tylnej, otóż po włączeniu kierunkowskazu lewego razem z żarówką kierunkową mruga żarówka od świateł postojowych/mijania - przy wyłączonych światłach mijania, natomiast przy włączonych światłach mijania mrugają równocześnie stopu i przeciwmgielne, a kierunkowskaz nie. Przy odpalonych światłach mijania jeśli wciskam pedał stopu instalacja zaczyna bardzo szybko mijać tak jakby zwarcie i mruga stop oraz pozycyjne, cały czas mówię tylko i wyłącznie o lewej tylniej lampie, wszystkie inne działają ok. Gdy wciskam pedał stopu oraz mam zapalone światła mijania, kierunkowskaz lewy oraz przeciwmgielne tylnie, wszystkie 4 żarówki w reflektorze mrugają w rytm strobo jak na dyskotece w szybszym tempie.

Rozebrałem lampę próbowałem wymieniać żarówki niestety nic to nie dało, zastanawiam się czy nie jest to wina czujnika stopu?

Czy ktoś może pomóc w tej sprawie? proszę ponieważ strasznie się z taką dyskoteką jeżdzi.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #762627 Wysłany: 10 Lut 2015, 14:26; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
mimi, mase sprawdz, zarowki nei maja nic do tego poczysc styki itp...

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762634 Wysłany: 10 Lut 2015, 15:04; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 28 Lis 2013,
Posty: 248
Pomógł: 1
mimi napisał(a):
Witam

Proszę o pomoc w przypadku Punto 2 1.2 benzyna, objaw dotyczy tylko i wyłącznie lewej lampy tylnej, otóż po włączeniu kierunkowskazu lewego razem z żarówką kierunkową mruga żarówka od świateł postojowych/mijania - przy wyłączonych światłach mijania, natomiast przy włączonych światłach mijania mrugają równocześnie stopu i przeciwmgielne, a kierunkowskaz nie. Przy odpalonych światłach mijania jeśli wciskam pedał stopu instalacja zaczyna bardzo szybko mijać tak jakby zwarcie i mruga stop oraz pozycyjne, cały czas mówię tylko i wyłącznie o lewej tylniej lampie, wszystkie inne działają ok. Gdy wciskam pedał stopu oraz mam zapalone światła mijania, kierunkowskaz lewy oraz przeciwmgielne tylnie, wszystkie 4 żarówki w reflektorze mrugają w rytm strobo jak na dyskotece w szybszym tempie.

Rozebrałem lampę próbowałem wymieniać żarówki niestety nic to nie dało, zastanawiam się czy nie jest to wina czujnika stopu?

Czy ktoś może pomóc w tej sprawie? proszę ponieważ strasznie się z taką dyskoteką jeżdzi.


Najbardziej prawdopodobna przyczyna tych objawów to kable<zasniadziałe,przerwane itp> Sprawdz wszystkie połączenia. No i oczywiscie mase sprawdz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762645 Wysłany: 10 Lut 2015, 15:39; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 05 Sty 2015,
Posty: 5
Styki już poczyściłem, nawet użyłem specjalnego preparatu Kontrast do czyszczenia potencjometrów...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762646 Wysłany: 10 Lut 2015, 15:41; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 05 Sty 2015,
Posty: 5
Styki już poczyściłem, nawet użyłem specjalnego preparatu Kontrast do czyszczenia potencjometrów...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762650 Wysłany: 10 Lut 2015, 15:50; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Ostroróg
Rejestracja: 29 Wrz 2012,
Posty: 1004
Pomógł: 4
Być może styki są już tak wygrzane, że konieczna jest wymiana kostki :)

_________________
Image
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Było wiśniowe Punto I 1.1 8v 55KM w wersji S [Rozbite 17.11.2014]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762658 Wysłany: 10 Lut 2015, 16:32; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 05 Sty 2015,
Posty: 5
Czyli ogólnie czujnik stopu odpada raczej ? Bo jak naciskam stop to największe jaja się dzieję, tzn. zaczyna bardzo szybko mrugać tak jakby zwarcie na układzie...

Głupie pytanie, gdzie sprawdzić masę ?:) ma ktoś jakiś schemat jak to jest podłączone?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762663 Wysłany: 10 Lut 2015, 17:00; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Ostroróg
Rejestracja: 29 Wrz 2012,
Posty: 1004
Pomógł: 4
Skoro po naciśnięciu pedału hamulca światło środkowe i lampa prawa świecą tak jak powinny to wyłącznik krańcowy przy pedale działa poprawnie.


mimi napisał(a):
Głupie pytanie, gdzie sprawdzić masę ?:) ma ktoś jakiś schemat jak to jest podłączone?

Musisz zdemontować tylną lampę i zajrzeć do tej kostki, która łączy przewody lampy z przewodami instalacji samochodu.

_________________
Image
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Było wiśniowe Punto I 1.1 8v 55KM w wersji S [Rozbite 17.11.2014]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762692 Wysłany: 10 Lut 2015, 20:41; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Opis Kolegi mimi, wskazuje na problem z brakiem masy w tylnej lampie. Trzeba będzie zdemontować tylną lampę, odłączyć wtyczkę i przy pomocy np. multimetru uniwersalnego, bądź wskaźnika dwubiegunowego sprawdzić, czy po włączeniu odpowiednich świateł, we wtyczce pojawi się pełne napięcie akumulatora na odpowiednich żarówkach. Jeśli brak będzie „masy” we wtyczce, trzeba poszukać połączenia tylnej lampy z nadwoziem samochodu, powinien być to przewód, który łączy się poprzez końcówkę oczkową, bądź konektorową z wystającym metalowym gwintem ( najczęściej pod tapicerką w części pasa tylnego nadwozia) i to właśnie miejsce, gdzie dochodzi do skorodowania tego połączenia. Trzeba odkręcić nakrętkę oczyścić połączenie i sprawdzić czy mamy ciągłość tego przewodu z wtyczką lampy ( przyda się miernik uniwersalny i „test ciągłości obwodu”). Później można sprawdzić, po podłączeniu wtyczki do lampy, czy „masa” dochodzi do samych żarówek. Przyda się znowu miernik uniwersalny. Oczywiście warto upewnić się również, co do samych żarówek. Można sprawdzić, czy świecą, lub sprawdzić, czy mają obwód przez zastosowanie miernika uniwersalnego i „testu ciągłości obwodu”.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762695 Wysłany: 10 Lut 2015, 20:57; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 05 Sty 2015,
Posty: 5
Dziękuję pięknie za pomoc, jutro wieczorem zabiorę się do sprawdzenia tego wszystkiego ponieważ dopiero wtedy mam czas, naprawdę solidna wypowiedz jeszcze raz dziękuję za rzucenie światła na całą tą przypadłość :!: :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762708 Wysłany: 10 Lut 2015, 21:35; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
topic50145.html

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #769580 Wysłany: 29 Mar 2015, 15:55; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 25 Maj 2014,
Posty: 8
To się podepne pod temat. U mnie za to jak włączę światła mijania i odpale lewy kierunek, to w lewym reflektorze mam dużą dyskoteke. Non stop zamiast postojówek świeci się kierunkowskaz i w obu reflektorach delikatnie świecą się żarówki od świateł drogowych. Dodam, że dzieje sie tak tylko na światłach mijania, na samych postojowych jest wszystko ok. Co może być przyczyną?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #815935 Wysłany: 15 Lut 2017, 21:48; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz i światła stopu dyskoteka
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 29 Lis 2016,
Posty: 5
Witam mam taki problem z swoim punto 1 1.6 sx.
Jak włączalem kierunek lewy to bylo ok a jak nacisnalem stop to wolno migal a prawy ok wszystko dobrze. I wyjąlem lewa lampe i wyczyscilem styki i zarowki bo byly w smarach i przeczyscilem sciernym 120tka. I bylo dobrze juz potem po 2 dniach znow to samo a Dzis jadac do raciaza z plocka sie pogorszylo. Teraz z tylu nie dzialaja oba kierunki. Jak nacisne ktorykolwiek to migaja oba św. Mijania tylne a kierunek lewy ledwie co sie tylko przczy. A jak prawy to mija na przemian z św mijania. Jak nacisne stop to wg nie dzialaja nawet przednie ;( ;( ;( ;( i jak otwieram lub zamykam drzwi z pilota to przednie kierunki pylgną a z tylu zamiast kierunkow to pylgaja św. Mijania jednocześnie z przednimi i bocznymi kierunkami. Przy zamykaniu pylga raz a przy otwieraniu 2 x. BARDZO WAS PROSZĘ O POMOC. Bo na elektryce nie znam sie wgl

[ Dodano: 15 Lut 2017, 20:48 ]

Dziękuję za odpow sory że późno ale czasem bywa. Usterka z lampą usunięta :) jednak to masa była :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO