You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 04:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #767855 Wysłany: 17 Mar 2015, 12:12; 
 Temat postu: Falowanie obrotów na biegu jałowym i szarpanie na trasie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 17 Mar 2015,
Posty: 20
Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum, więc jeśli zrobiłem coś nie tak, to proszę o wyrozumiałość :D
Od października ub.r. jestem (prawie)szczęśliwym posiadaczem Punta cabrio 1.2 16v 85km z '98r.
Od początku naszej znajomości występuje dość irytujące falowanie obrotów na biegu jałowym (przy rozgrzanym silniku amplituda wynosi ok 120-150 obr/min, natomiast na zimnym, po odpaleniu wynosi ok 500 (od 1500-2000obr/min)).
Oprócz tego podczas jazdy na II, III, IV biegu podczas hamowania silnikiem/puszczeniem gazu w okolicach 2000obr silnie szarpie silnikiem (a w zasadzie całym autem).
Bez znaczenia, czy samochód jest obciążony(4 osoby), czy jadę sam, stan nagrzania silnika, ani pogoda.
Dotychczas sprawdziłem/wymieniłem/podmieniłem:
- zamiana cewek z innego Punta-bez zmian
- wyczyszczenie przepustnicy i gniazda silniczka krokowego (było mocno zarośnięte, chyba jeszcze nieczyszczone)-chwilowa poprawa
- wymiana czujnika temperatury płynu (tego do komputera)-ledwie zauważalna poprawa(wcześniej nierówno chodził przez chwilę po odpaleniu)
- podpięcie pod komputer, odczytywanie parametrów na pracującym silniku-brak błędów
- sprawdzenie pozostałych czujników miernikiem na podstawie danych z serwisówki -wszystko w granicach normy
- resetowanie komputera silnika
- szczelny układ dolotowy
Na koniec dodam jeszcze, że silnik ma przejechane ok. 150 tys., jest w stanie b.dobrym, brak wycieków, świece czyste, w miarę nowe, nie bierze oleju ani płynu, przewody zapłonowe też niedawno wymieniane. Na trasie zrywny, również w dolnym zakresie obr.
Szczerze pisząc sam znam się coś niecoś na samochodach, tato jest inż. mechanikiem, ale już wyczerpały się nam pomysły, a i cierpliwość się też kończy :evil:
W ubiegłym tygodniu starałem się znaleźć jakąś podpowiedź na Forum (przeglądnąłem w tym celu ponad 10 stron tematów o silniku) ale niestety nie znalazłem rozwiązania.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #767877 Wysłany: 17 Mar 2015, 16:22; 
 Temat postu: Re: Falowanie obrotów na biegu jałowym i szarpanie na trasie
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 12 Lip 2014,
Posty: 10
Sprawdź jeszcze przewody zapłonowe...

Nie pasuje mi to do falowania na wolnych (tu problem z powietrzem) ale szarpanie w okolicy tych obrotów jest jak najbardziej możliwe dzięki padniętym przewodom WN...

Szczerze mówiąc - magia ;)


Jakieś podciśnienia pozamieniane miejscami? Nieszczelne?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #768201 Wysłany: 22 Mar 2015, 20:11; 
 Temat postu: Re: Falowanie obrotów na biegu jałowym i szarpanie na trasie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 17 Mar 2015,
Posty: 20
Po wnikliwym i dogłębnym przeglądzie silnika (kolejnym) i podzespołów okazało się, iż jedna ze świec zapłonowych jest nieszczelna (tj. okopcona nasada porcelanki) przez co wskutek wzrostu ciśnienia wypychało fajkę, która w tych silnikach jest szczelnie osadzona. Co do podciśnień to ten silnik ich nie posiada (poza zaworem ciśnieniowym przelewu listwy wtryskowej). Wężyk filtra węglowego oraz sam filtr są szczelne.
Jutro będę miał nowe świece i dam znać o efektach.

[ Dodano: 22 Mar 2015, 19:11 ]

Piszę dopiero dzisiaj, bo chciałem trochę pojeździć, ale problem nadal pozostaje nierozwiązany :cry:
Tak dla świętego spokoju kupiłem nowe przewody WN Magneti Marelli
Może ktoś ma jakieś inne sugestie???

_________________
Prędkość nie zabija, zabija nagła jej utrata.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO