You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 16:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #769175 Wysłany: 26 Mar 2015, 23:12; 
 Temat postu: Pomoc w diagnozie
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 26 Mar 2015,
Posty: 1
Witam, od trzech lat jestem szczęśliwym posiadaczem Punto II 2002 rok. Generalnie nie miałem z nim większych problemów... do teraz. Od jakiegoś czasu zaczyna sprawiać mi kłopoty i problem w tym, że nie wiem, co mu dolega, mój mechanik również. Chyba czas zmienić mechanika;) Otóż problem polega na tym, że podczas odpalania kręci ale nie odpala. Czasami bywało tak, że zapalił za 5 albo 6 razem. Kilka razy zgasł mi również podczas jazdy, po czym zaraz zapalił. Wczoraj odpalił mi bez problemu, pojechałem do sklepu, postał przez noc, dzisiaj nie mogę go już odpalić. Co może być problemem?Ponadto zauważyłem, że wskaźnik temperatury zaczyna skakać, szczególnie jak stoje w korku. Naprowadźcie mnie chociaż, gdzie mam szukać przyczyny. Dzięki


Góra
 Profil  
 

 
 Post #769204 Wysłany: 27 Mar 2015, 09:33; 
 Temat postu: Re: Pomoc w diagnozie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Van
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Pabianice
Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 536
Maczyn napisał(a):
Witam, od trzech lat jestem szczęśliwym posiadaczem Punto II 2002 rok. Generalnie nie miałem z nim większych problemów... do teraz. Od jakiegoś czasu zaczyna sprawiać mi kłopoty i problem w tym, że nie wiem, co mu dolega, mój mechanik również. Chyba czas zmienić mechanika;) Otóż problem polega na tym, że podczas odpalania kręci ale nie odpala. Czasami bywało tak, że zapalił za 5 albo 6 razem. Kilka razy zgasł mi również podczas jazdy, po czym zaraz zapalił. Wczoraj odpalił mi bez problemu, pojechałem do sklepu, postał przez noc, dzisiaj nie mogę go już odpalić. Co może być problemem?Ponadto zauważyłem, że wskaźnik temperatury zaczyna skakać, szczególnie jak stoje w korku. Naprowadźcie mnie chociaż, gdzie mam szukać przyczyny. Dzięki



Uszczelka pod głowicą chyba się kończy...

[ Dodano: 27 Mar 2015 08:33 ]

Maczyn napisał(a):
Witam, od trzech lat jestem szczęśliwym posiadaczem Punto II 2002 rok. Generalnie nie miałem z nim większych problemów... do teraz. Od jakiegoś czasu zaczyna sprawiać mi kłopoty i problem w tym, że nie wiem, co mu dolega, mój mechanik również. Chyba czas zmienić mechanika;) Otóż problem polega na tym, że podczas odpalania kręci ale nie odpala. Czasami bywało tak, że zapalił za 5 albo 6 razem. Kilka razy zgasł mi również podczas jazdy, po czym zaraz zapalił. Wczoraj odpalił mi bez problemu, pojechałem do sklepu, postał przez noc, dzisiaj nie mogę go już odpalić. Co może być problemem?Ponadto zauważyłem, że wskaźnik temperatury zaczyna skakać, szczególnie jak stoje w korku. Naprowadźcie mnie chociaż, gdzie mam szukać przyczyny. Dzięki



Uszczelka pod głowicą chyba się kończy...

_________________
Tu był podpis


Góra
 Profil  
 
 
 Post #769719 Wysłany: 30 Mar 2015, 22:22; 
 Temat postu: Re: Pomoc w diagnozie
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Uno
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: CNG
Wersja: Stile
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 21 Kwi 2014,
Posty: 21
Uszczelka niekoniecznie, ale sprawdź czy w zbiorniczku płynu chłodzącego czy nie masz błota i czy na korku od oleju nie ma dużego białego nalotu (chociaż niekoniecznie oznacza to uszczelkę bo może to być również niedogrzany silnik). Do sprawdzenia jeszcze cewka i czujnik położenia wału. Kolega w swoim kropku miał podobnie, raz odpalał raz nie, nagłe szarpnięcia i brak mocy. Zrobił to i teraz jeździ jak żyleta.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO