You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 00:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #73997 Wysłany: 22 Gru 2007, 23:58; 
 Temat postu: Alfa 159 2,2 JTS
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
przysięgam w życiu nie widziałem czegoś piękniejszego
jeździłem masą samochodów od Audi do volvo,ale żadne nie zrobiło na mnie takie wrażenia jak ta Alfa
fenomenalna deska
genialne fotele
no i te spojrzenia dziewczyn ... bezcenne

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 

 
 Post #74039 Wysłany: 23 Gru 2007, 08:03; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
fakt, auto z duszą ;) i jeszcze ten silniczek 8)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74051 Wysłany: 23 Gru 2007, 10:31; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Widze ze nie jestem sam :mrgreen: Wlasnie ostatnio dopisałem sobie 159 do listy wymarzonych wozideł :mrgreen: Ale po jednym spojrzeniu na e-60 cały zachwyt mija :P

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74099 Wysłany: 23 Gru 2007, 13:25; 
 Temat postu:
A co to jest e60? To jakiś samochód? Uważam, że żaden pancerwagen nie godzien jest przed 159 nawet drogi zamiatać. Alfa rządzi. Jest piękna i tylko na nią zamieniłbym kropka.


Góra
  
 
 
 Post #74100 Wysłany: 23 Gru 2007, 13:26; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Grzegorz1976 ale zobacz jak szybko spada na wartosci ... jest ladna przynam ale nie kupil bym nigdy nowe i na pewnoe nie na dlugo.... jak juz... problem ze sprzadaza tez... nie maj one zbyt dobrej opinni...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74102 Wysłany: 23 Gru 2007, 13:33; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Grzegorz1976 napisał(a):
A co to jest e60? To jakiś samochód? Uważam, że żaden pancerwagen nie godzien jest przed 159 nawet drogi zamiatać. Alfa rządzi. Jest piękna i tylko na nią zamieniłbym kropka.



Tak, to jest taki samochód, koncertnu BMW, ci podpowiem. Odnosze nieodparte wrażenie jakbys chcial narzucic mi swoje zdanie. Dobrze czuje?

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74107 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
Alfa jest piękna i to przyzna chyba każdy gdybym miał za dużo pieniędzy kupiłbym takie auto,żeby je mieć i oglądać :E czy bardzo chciałbym jeździć nie sądzę...
Jednak gdybym miał kupić auto wyżej klasy, i użytkować je zgodnie z przeznaczeniem chyba skłoniłbym sie do marki, o której wspomniał adi.degora :mrgreen: albo RS4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74109 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:18; 
 Temat postu:
adi.degora napisał(a):
Grzegorz1976 napisał(a):
A co to jest e60? To jakiś samochód? Uważam, że żaden pancerwagen nie godzien jest przed 159 nawet drogi zamiatać. Alfa rządzi. Jest piękna i tylko na nią zamieniłbym kropka.



Tak, to jest taki samochód, koncertnu BMW, ci podpowiem. Odnosze nieodparte wrażenie jakbys chcial narzucic mi swoje zdanie. Dobrze czuje?


Źle czujesz. Nie mam zamiaru ci nic narzucać. Po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat alfy i bmw. Niestety, albo stety mam taką przypadłość, że samochody kupuję sercem (no i ograniczeniami portfela :cry: ), a alfa 159 jes tym co kocham a na co mnie nie stać (jeszcze - mam nadzieję :wink: )


Góra
  
 
 
 Post #74110 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Sie 2007,
Posty: 42
Thomas napisał(a):
Grzegorz1976 ale zobacz jak szybko spada na wartosci ... jest ladna przynam ale nie kupil bym nigdy nowe i na pewnoe nie na dlugo.... jak juz... problem ze sprzadaza tez... nie maj one zbyt dobrej opinni...


Szkopuł w tym, ze 159 własnie bardz wolno traci na wartości, nie tak jak 166. Dowodem tego może byc to, ze praktycznie niemożliwe jest kupienie w Polsce powiedzmy 2 letniej 159tki w dieslu za rozsadne pieniadze.
Aha ten argument, ze nie maja zbyt dobrej opinii tez nie za bardzo trafiony. Gadalem z osobami, które pracuja w fiacie i uwierz mi, ze Alfa nie ustepuje niczym np. audi


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74114 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:29; 
 Temat postu:
Thomas napisał(a):
Grzegorz1976 ale zobacz jak szybko spada na wartosci ... jest ladna przynam ale nie kupil bym nigdy nowe i na pewnoe nie na dlugo.... jak juz... problem ze sprzadaza tez... nie maj one zbyt dobrej opinni...


Wiesz ja mam tak w głowie poprzestawiane, że nie interesuje mnie utrata wartości. Samochód kupuję nie jako inwestycję i lokatę kapitału bo to już nie te czasy, tylko jako przedmiot użytkowania, do którego mam nastawienie emocjonalne. I nie kupię nigdy samochodu, bo ma lepszą lub gorszą opinie. Nie kupiłbym toyoty bo się nie psuje, nie kupiłbym vweja bo niemiecki i solidny czy renaulta bo ma superkomfortowe zawieszenie itd. Kupiłbym alfę, bo jest dla mnie piękna i ma to coś co każe mi na nią patrzeć i się nią zachwycać. A obok audic bmwic vwejów i toyot przechodzę obojętnie bo one stanowią dla mnie szare tło, dla autek wartych zauważenia. I mam jeszcze jedno poprzestawiane. Dla mnie tylko nowe autko. Dlatego na 159 mnie nie stać. A jeśliby patrzeć pod kątem utraty wartości i niezawodności i innych takich, to wszyscy powinniśmy jeździć yarisami, corollami i golfami lub pasatami, bo przecież one nie tracą na wartości i mają superopinię. A jakoś pokupiliśmy kropki. Dlaczego? Ja przynajmniej to wiem.


Ostatnio edytowany przez Grzegorz1976, 23 Gru 2007, 14:31, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #74116 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:30; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Black Panther ale ogolnie patrzac na alfy to traca bardzo szybko i duzo na swojej wartosci...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74119 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:34; 
 Temat postu:
Thomas napisał(a):
Black Panther ale ogolnie patrzac na alfy to traca bardzo szybko i duzo na swojej wartosci...


I co z tego? No chyba że zmieniasz auta co rok albo 2 lata, wtedy to ma znaczenie. Ja kupuję auto dla siebie, a nie na sprzedaż. I wogóle nie myśle o utracie wartości.


Góra
  
 
 
 Post #74121 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:40; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 23 Cze 2006,
Posty: 1324
Piękne wozidło. Widziałem ostatnio taką tyle że z dieslem :D

Naprawdę robi wrażenie na drodze.

_________________
Anonima Lombarda Fabricca Automobili

Fan włoszczyzny :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74122 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:41; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Black Panther napisał(a):
Gadalem z osobami, które pracuja w fiacie i uwierz mi, ze Alfa nie ustepuje niczym np. audi

Tutaj to bym sie klocil bo mam kilku znajomych, ktorzy mieli Alfy 156 i 147 i zawsze byly z nimi problemy, jesli nie mechaniczne to np. po jakims czasie wszystko w srodku skrzypialo... Ale nie zmienia to faktu, ze 159 jest pieknym samochodem i ja gdybym mial kupowac taki samochod to rowniez nie przejmowalbym sie utrata wartosci itp. bo poprostu kupilbym to co mi sie podoba a nie to co podobac sie bedzie przyszlemu wlascicielowi mojego auta ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74123 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:47; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
159 jest elegancka, dość ciekawe wygląda też np. jako czarne kombi 0)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74125 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Sie 2007,
Posty: 42
Thomas napisał(a):
Black Panther ale ogolnie patrzac na alfy to traca bardzo szybko i duzo na swojej wartosci...


Rzeczywiscie- 147 i 166 są autami najszybciej tracącymi na wartosi w swojej klasie, ale nie 159.

Synek napisał(a):
Black Panther napisał(a):
Gadalem z osobami, które
pracuja w fiacie i uwierz mi, ze Alfa nie ustepuje niczym np. audi

Tutaj to bym sie klocil bo mam kilku znajomych, ktorzy mieli Alfy 156 i 147 i zawsze byly z nimi problemy, jesli nie mechaniczne to np. po jakims czasie wszystko w srodku skrzypialo... Ale nie zmienia to faktu, ze 159 jest pieknym samochodem i ja gdybym mial kupowac taki samochod to rowniez nie przejmowalbym sie utrata wartosci itp. bo poprostu kupilbym to co mi sie podoba a nie to co podobac sie bedzie przyszlemu wlascicielowi mojego auta ;)


Mówie tutaj o Alfie 159 a nie 156 czy 147. Włosi zrobili ogromny skok technologiczny przy projektowaniu 159. I nie sa to infomracje wyssane z palca lecz od jednego z dyrektorów Fiata w Polsce, którego miałem przyjemnosc poznac


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74126 Wysłany: 23 Gru 2007, 14:59; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Black Panther napisał(a):
nie sa to infomracje wyssane z palca lecz od jednego z dyrektorów Fiata w Polsce, którego miałem przyjemnosc poznac

Gdyby w ten sposob o Alfie powiedzial ktorys z czlonkow zarzadu np. grupy VAG to jeszcze bylbym sklonny w to uwierzyc, ale jesli mowi to ktos z Fiata to wybacz, ale potraktuje to z przymrozeniem oka :> Co do jakosci Fiatowskich produktow to z kazdym nowym modelem zapowiadaja ogromny skok technologiczny i za kazdym razem przypomina mi sie stare powiedzenie dotyczace polskiej reprezentacji w pilce noznej: grali jak nigdy, przegrali jak zawsze...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74140 Wysłany: 23 Gru 2007, 17:04; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Synek napisał(a):
jesli mowi to ktos z Fiata to wybacz, ale potraktuje to z przymrozeniem oka

jak to mowia Kazdy zyd swoj towar chwali :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74145 Wysłany: 23 Gru 2007, 17:26; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Fakt, Alfa jest piękna. Od początku jest na liście moich marzeń. 8)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74146 Wysłany: 23 Gru 2007, 17:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
Black Panther napisał(a):
szkopuł w tym, ze 159 własnie bardz wolno traci na wartości, nie tak jak 166. Dowodem tego może byc to, ze praktycznie niemożliwe jest kupienie w Polsce powiedzmy 2 letniej 159tki w dieslu za rozsadne pieniadze.

z takim stwierdzeniem też byłbym ostrożny bo 159 jest nadal świeżym modelem i właściwie pojawia się dopiero na rynku wtórnym i jeśli chodzi o spadek wartości trzeba brać pod uwagę jej bezpośredniego poprzednika, czyli 156, co do 2 - letniego diesla za rozsądne pieniądze czy to Alfa czy cokolwiek innego ciężko znaleźć taką okazję bo mało kto sprzedaje diesla po 2 latach, poza tym są zawsze droższe, a przez zaledwie 2 lata różnica jeszcze nie zdąży zmaleć no i jeszcze raz powtórzę ten model ma 2 lata, więc nie można mówić że akurat on nie podzieli losu innych aut tej marki, pożyjemy zobaczymy...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74170 Wysłany: 23 Gru 2007, 18:53; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Sie 2007,
Posty: 42
Synek napisał(a):
Black Panther napisał(a):
nie sa to infomracje wyssane z palca lecz od jednego z dyrektorów Fiata w Polsce, którego miałem przyjemnosc poznac

Gdyby w ten sposob o Alfie powiedzial ktorys z czlonkow zarzadu np. grupy VAG to jeszcze bylbym sklonny w to uwierzyc, ale jesli mowi to ktos z Fiata to wybacz, ale potraktuje to z przymrozeniem oka :> Co do jakosci Fiatowskich produktow to z kazdym nowym modelem zapowiadaja ogromny skok technologiczny i za kazdym razem przypomina mi sie stare powiedzenie dotyczace polskiej reprezentacji w pilce noznej: grali jak nigdy, przegrali jak zawsze...


Uwierz mi, ze raczej nie miał w zachwalaniu mi tego auta żadnego interesu bo nie byłem zainteresowany kupnem a jest to człowiek, który dośc duzo czasu spedza za kołkiem i miał do czynienia z wieloma samochodami. Nie chcesz to nie wierz. Ja wiem swoje bo jezdzilem 159 oraz kilkoma innymi samochodami tej klasy 8)


Maciey- auto najbardziej traci na wartości własnie w pierwszych 2-3 latach po zakupie. A co do tego, ze malo kto sprzedaje diesla po 2 latach to spojrz sobie na allegro na chocby Audice a4, passaty, laguny, 407ki tego jest mnostwao a 159 brak 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74173 Wysłany: 23 Gru 2007, 19:05; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Tylko ile spzredano 159 a ile aut pozostalych marek... Pozatym Alfa tyle traci na wartosci, ze nie oplaca sie jej sprzedawac ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74179 Wysłany: 23 Gru 2007, 19:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
Nie będę tu się kłócił, ale zrobiłem mały teścik :) widziałem porównanie Alfy 159 JTDm z Audi A4 2.0 TDI i w gazecie wyczytałem,że silniki są o podobnej mocy i cena zakupu również, na allegro szukałem takich aut z roku 2005 i koniecznie kupionych w polskim salonie - większość Audi to auta sprowadzane i często "banany" więc to może na pierwszy rzut oka zaniżyć cenę, ale wynik był taki, że pojawiły się 2 Alfy w cenie ok 74k zł i 3 Audi, z czego 2 kosztowały powyżej 84k zł, a jedno było blisko ceny Alfy, jednak nie miał nawet połowy wyposażenia dodatkowego z 159, z resztą pozostałe chyba też nie miały aż tyle :roll:
Nie będę już przynudzał prze Świętami
pozdr


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74208 Wysłany: 23 Gru 2007, 20:53; 
 Temat postu:
A ja bym chciał pod choinkę 159 albo GT. I nie interesuje mnie że coś tam traci. Byle nie traciła oleju, płynu chłodniczego i płynu hamulcowego hahahaha


Góra
  
 
 
 Post #74211 Wysłany: 23 Gru 2007, 21:06; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
ja wole taki zeby zyskiwal a nie tracil :E chociaz takowego nie ma no ale :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO