You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #770343 Wysłany: 04 Kwi 2015, 19:13; 
 Temat postu: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 04 Kwi 2015,
Posty: 64
Witam, wczoraj zakupiłem swoje pierwsze auto, padło na Punto 1.2 95r w wersji ELX 73km, auto posiada pare mankamentów, no ale zostało zakupione za śmieszne pieniądze bo 1650 zł A więc tak wymienię to co jest do naprawy i prosiłbym o jakieś rady co do naprawy tych rzeczy
1. Wycieraczka tylna, stała w pozycji pionowej, i przy jej włączeniu nie dawała żadnych odgłosów, nie leciał też płyn od spryskiwaczy, niestety przy wybijaniu ośki, aluminiowa obudowa pękła na pół, więc czy lepiej kupić używaną, i za ile i na co zwracać uwagę.
2. Zamki drzwi, od kierowcy i pasażera, oraz bagażnika od zewnątrz się nie otwierają i nie zamykają kluczykiem. Do zamków w drzwiach kluczyk da się włożyć i nawet trochę przekręcić ale to nic nie daje, a do zamka bagażnika nie da się włożyć kluczyka. Wewnątrz drzwi można normalnie zamykać i otwierać, tylko że bardzo ciężko to zrobić.
3. Elektryczna szyba kierowcy opuszcza się do połowy i silniczek zaczyna wydawać dziwny dźwięk, szyby nie da się podnieść, trzeba nacisnąć przycisk zamykania i podnieść ją ręcznie.
4. Lewa szyba się otwiera, ale na panelu u kierowcy nie da się jej otworzyć.
5. Przy wciśnięciu sprzęgła piszczy pasek, tata mówi że to łożysko oporowe.
6. Przy odpalaniu pokazuje się kontrolka wtrysku.
7. W aucie jest alarm, wydaje mi się że jest odłączony, gdzie szukać kabli itp

Jest pare innych do porobienia, auto ma swoje mankamenty, ale do prawka mam zamiar je wyeliminować.
Prosiłbym o jakieś rady, wiem że na pewno są już tematy z takimi problemami, ale nie mam aż tyle czasu by przeglądać każdy bo jest tego dużo, a też mimo że sprawy są podobne problem może być inny.

_________________
Fiat Punto 1.2 75 ELX 95r
Image
Fiat 126 EL 96r
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #770376 Wysłany: 05 Kwi 2015, 00:23; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Ostroróg
Rejestracja: 29 Wrz 2012,
Posty: 1004
Pomógł: 4
HuronMati napisał(a):
7. W aucie jest alarm, wydaje mi się że jest odłączony, gdzie szukać kabli itp

Najczęściej centralkę alarmu można spotkać w skrzynce bezpieczników obok kierownicy lub jak to u mnie było po zdjęciu obudowy kolumny kierowniczej.
HuronMati napisał(a):
6. Przy odpalaniu pokazuje się kontrolka wtrysku.

Jeżeli po odpaleniu sama gaśnie po kilku sekundach to jest normalny objaw i nie ma się czym przejmować.
HuronMati napisał(a):
3. Elektryczna szyba kierowcy opuszcza się do połowy i silniczek zaczyna wydawać dziwny dźwięk, szyby nie da się podnieść, trzeba nacisnąć przycisk zamykania i podnieść ją ręcznie.

Najlepiej zdjąć boczek drzwi i organoleptycznie spojrzeć co tam się dzieje podczas opuszczania. Pewnie mechanizm będzie do wymiany, bo plastikowe tryby lubią się wyrabiać.
HuronMati napisał(a):
2. Zamki drzwi, od kierowcy i pasażera, oraz bagażnika od zewnątrz się nie otwierają i nie zamykają kluczykiem. Do zamków w drzwiach kluczyk da się włożyć i nawet trochę przekręcić ale to nic nie daje, a do zamka bagażnika nie da się włożyć kluczyka. Wewnątrz drzwi można normalnie zamykać i otwierać, tylko że bardzo ciężko to zrobić.

Spróbuj popsikać jakimś środkiem smarującym typu WD-40 lub dedykowanym do zamków, wsadzić kluczyk i z wyczuciem poruszać nim w lewo i w prawo. Po powyższym zabiegu zamek bagażnika też powinien zagadać. Jeśli nie to czeka cię wymiana wkładek zamków.
HuronMati napisał(a):
1. Wycieraczka tylna, stała w pozycji pionowej, i przy jej włączeniu nie dawała żadnych odgłosów, nie leciał też płyn od spryskiwaczy, niestety przy wybijaniu ośki, aluminiowa obudowa pękła na pół, więc czy lepiej kupić używaną, i za ile i na co zwracać uwagę.

Jeśli pompka spryskiwacza pracuje, co wyraźnie słychać to prawdopodobnie masz przytkane dysze przy samym spryskiwaczu, spróbuj igłą lub czymś cieniutkim udrożnić dysze. Co do mechanizmu to na szrotach stoi wiele PI więc na pewno bez problemu znajdziesz sprawną używkę za grosze :)
Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Image
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Było wiśniowe Punto I 1.1 8v 55KM w wersji S [Rozbite 17.11.2014]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #770378 Wysłany: 05 Kwi 2015, 00:32; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 04 Kwi 2015,
Posty: 64
Na taką odpowiedź czekałem cały dzień, dzięki! :mrgreen: Poprawiłeś mu humor na święta :mrgreen:
Czekam jeszcze tylko na podpowiedź na przypadki 4 i 5 i od wtorku zabieram się do roboty :mrgreen:
Wesołych Świąt! :albino:

_________________
Fiat Punto 1.2 75 ELX 95r
Image
Fiat 126 EL 96r
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #770379 Wysłany: 05 Kwi 2015, 00:42; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Ostroróg
Rejestracja: 29 Wrz 2012,
Posty: 1004
Pomógł: 4
HuronMati napisał(a):
4. Lewa szyba się otwiera, ale na panelu u kierowcy nie da się jej otworzyć.

Tu może być więcej szukania. Przydałby się miernik z funkcją sprawdzania ciągłości przewodu, aby wykluczyć uszkodzenie przełącznika lub przerwany przewód :)

_________________
Image
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Było wiśniowe Punto I 1.1 8v 55KM w wersji S [Rozbite 17.11.2014]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #770380 Wysłany: 05 Kwi 2015, 00:54; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 04 Kwi 2015,
Posty: 64
Mój kuzyn ma warsztat samochodowy, z tym pewnie będę musiał podjechać do niego, te wszystkie pytania zadawałem po to by móc w miarę możliwości porobić coś przy nim sam, bo to jednak moje pierwsze auto, a i nauczę się czegoś, dziś z taty pomocą "naprawialiśmy" silniczek wycieraczki tylnej, rozebraliśmy wszystko pięknie już prawie wybita ośka, aż trach, tata za mocno uderzył i złamała się aluminiowa obudowa, potem tata nie szczędził młotka i rozwalił obudowę ośki w drobny mak, okazało się że było tam tyle syfu i rdzy że tulejka w której pracowała ośka po prostu stworzyły całość i nie dało rady jej ruszyć. I prędzej czy później obudowa pękła by prędzej niż wyszła by cała ośka, poszło na ten silniczek tyle WD40 co nigdy nawet nie używam w miesiącu w aucie :D
Mam pewną sprawę też, gdyż zauważyłem że olej silnikowy kwalifikuje się do wymiany, tylko jest jeden problem, nie wiadomo jaki olej był wcześniej zalany... Auto kupiłem od handlarza, a on kupił je również od handlarza, który to kupił je od handlarza, a ostatni handlarz kupił je od właściciela, auto było po kolizji, maska przednia błotniki i zderzak są z innego auta, marnie pomalowane itp, ale do wakacji albo dłużej wytrzyma to wszystko, w najgorszym stanie jest klapa bagażnika, wszędzie rdza, podłoga była wstawiona nowa, progi też, nawet solidnie. Jest też sprawa klaksonu, kierownica była z poduszką powietrzną, po wcześniej wspomnianej kolizji, wydaje mi się że wtedy wybuchła, i nie działa klakson :/

_________________
Fiat Punto 1.2 75 ELX 95r
Image
Fiat 126 EL 96r
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #770381 Wysłany: 05 Kwi 2015, 01:01; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Ostroróg
Rejestracja: 29 Wrz 2012,
Posty: 1004
Pomógł: 4
HuronMati napisał(a):
Mam pewną sprawę też, gdyż zauważyłem że olej silnikowy kwalifikuje się do wymiany, tylko jest jeden problem, nie wiadomo jaki olej był wcześniej zalany... Auto kupiłem od handlarza, a on kupił je również od handlarza, który to kupił je od handlarza, a ostatni handlarz kupił je od właściciela,

To ciekawa historia tego auta, jeśli marzysz o liźnięciu mechaniki, to ten egzemplarz z pewnością je spełni :D

Jeśli nie ma sporych wycieków oleju to możesz mu zalać 10W40, choć znając życie to zalane jest 15W40 żeby ukryć jakieś wycieki (auto w rękach handlarza).
Proponuję abyś założył temat w dziale "Twój garaż" i tam relacjonował postępy z prac lub zadawał pytania, bo zaraz poleci ostrzeżenie za offtop.
Fajny kolorek, tak patrząc na miniaturkę :)

_________________
Image
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Było wiśniowe Punto I 1.1 8v 55KM w wersji S [Rozbite 17.11.2014]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #770382 Wysłany: 05 Kwi 2015, 01:07; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 04 Kwi 2015,
Posty: 64
Właśnie chodzi o to że nie ma wycieków, silnik jest suchutki, sprawdziłem stan oleju i jest go poniżej minimum, i mam zakupioną bańkę oleju 5l ale 2 litry wlałem już do mojego maluszka Eleganta, ile trzeba wlać oleju do Punto?
Temat oczywiście założę, jak tylko zrobię trochę fotek mojemu złomkowi :) Jestem związany z tą marką dzięki mojemu maluszkowi :P

_________________
Fiat Punto 1.2 75 ELX 95r
Image
Fiat 126 EL 96r
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #770383 Wysłany: 05 Kwi 2015, 01:13; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Ostroróg
Rejestracja: 29 Wrz 2012,
Posty: 1004
Pomógł: 4
3.5 - 3.7l powinno wejść u ciebie. To że jest suchy może oznaczać, że został dobrze umyty przed sprzedażą :)
Ale jeśli faktycznie nie ma wycieków to 10W40 możesz śmiało mu wlać.

_________________
Image
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Było wiśniowe Punto I 1.1 8v 55KM w wersji S [Rozbite 17.11.2014]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #770384 Wysłany: 05 Kwi 2015, 01:18; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.2 ELX 95r kilka problemów
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 04 Kwi 2015,
Posty: 64
Silnik nie myty, jest brudny, niestety, auto ogólnie zaniedbane, facet wymienił tylko pompę paliwa, linkę od gazu, sprzęgła, i skrzyni biegów, nawet nie chciało mu się go umyć i odkurzyć, ale dla mnie to nie problem :D
Ale co do oleju nie ma wycieków na szczęście :D

_________________
Fiat Punto 1.2 75 ELX 95r
Image
Fiat 126 EL 96r
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO