You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #772447 Wysłany: 20 Kwi 2015, 13:06; 
 Temat postu: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 20 Kwi 2015,
Posty: 2
Mam Fiacika Grande Punto z silnikiem 1.4 (95KM) i chce mu instalację lpg założyć. Po prostu szukam oszczędności. Chcę mieć zestaw sprawny, dobrze skonfigurowany, dopasowany do mojego autka. Byłem u gazownika i coś takiego mi zaproponował, co o tym myślicie?

Sterownik Zenit Pro
Wtryskiwacze Herkules
Reduktor AGC Vito

Czy to się trzyma kupy? Co o tym sądzicie?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #772456 Wysłany: 20 Kwi 2015, 14:15; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
szpecem w tej dziedzinie nie jestem, słowo klucz jaka cena instalacji w takiej konfiguracji? Wtryskiwacze pierwszy raz takie słyszę, reszta podobnie. Na dobrą instalację trzeba dać ~2500zł. Dwa najważniejsze warunki, dobrze dobrana instalacja i dobry monter. Dlatego poszukaj zaufanego "gazmana" i pewnego. Pamiętaj przy LPG oszczedza się przy tankowaniu, nie przy montażu. U mnie poprzedni właściciel P2 montował lpg w styczniu tamtego roku i mam fakture na kwotę 2700zł. 33kkm przejechane i zero problemów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772462 Wysłany: 20 Kwi 2015, 15:01; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Sie 2014,
Posty: 188
Pomógł: 2
Zgadzam się z przedmówcą, ja również pierwsze słyszę o podobnych markach. Instalacja musi być porządna, bo w przeciwnym razie totalnie zrazisz się do gazu i instalacji, a sama idea jest jak najbardziej ok. W poprzednim aucie mialem 130tys km przejechane na gazie, a brat w 1.8 turbo ma zrobione grubo ponad 200tys km. Dobre gazowe instalacje to landi renzo, brc (maja gotowe zestawy pod auta i silniki). Nie baw się w półśrodki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772482 Wysłany: 20 Kwi 2015, 17:54; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Poszperaj trochę na lpg forum, znajdź polecanego gazownika ze swoich okolic bo niestety "zagazować" starjeta nie jest tak łatwo, a sądząc po tym co zaproponował ci ten fachowiec, pasuje poszukać kogoś innego.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772505 Wysłany: 20 Kwi 2015, 21:22; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
Cytuj:
Poszperaj trochę na lpg forum, znajdź polecanego gazownika ze swoich okolic bo niestety "zagazować" starjeta nie jest tak łatwo, a sądząc po tym co zaproponował ci ten fachowiec, pasuje poszukać kogoś innego.


Trafiłeś w sedno abezus :E mam starjeta w gazie, ale ja przy montażu nie szukałem oszczędności, zapłaciłem trochę więcej, ale mam to co chcę, tak jak chcę czyli w skrócie... spokój. Tankuję i jeżdżę (tfu odpukać ;) ) jak gościu ma pojęcie to opłaca się mu dać za dobrze założoną i zestrojoną instalację 300zł. więcej niż lepakowi za byle jaki montaż. Bo później będziesz musiał za naprawy i doregulowania zapłacić więcej.

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772508 Wysłany: 20 Kwi 2015, 21:39; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Aleksander
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 9
Ja osobiście tydzień temu odebrałem od gazownika swoje GP 1.4 16v wydałem na instalację 2950. Jeśli chodzi o podzespoły to bodajże są marki STAG. Mam 5 lat gwarancji na istalację gazową.

_________________
Był VW Pastuch 1.9 tdi sedan. Aktualnie GP 1.4 16v Dynamic.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772514 Wysłany: 20 Kwi 2015, 22:20; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
mam tak samo na stagu qboxie

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772516 Wysłany: 20 Kwi 2015, 22:35; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Cieszyn
Rejestracja: 25 Wrz 2008,
Posty: 159
emk napisał(a):
mam tak samo na stagu qboxie

U mnie w 1,4 8v też siedzi Stag qbox, ponad dwa miesiące i jest ok. Zresztą inaczej być nie może. Gorzej jakby już coś złego się działo:).

_________________
Było: GP 1,4 8v Nero Provocatore
Jest: Abarth Grande Punto

Subaru Impreza 2,0 [GH]

Góra
 Profil  
 
 
 Post #772647 Wysłany: 21 Kwi 2015, 23:10; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 20 Kwi 2015,
Posty: 2
Koszt całej instalacji ma się zamknąć w 3000 PLN. Dziwię się, że nie słyszeliście o tych podzespołach. Gadałem ze znajomym gaziarzem i dużo dobrego mówił mi o instalacjach od AGC. W prasie też można natrafić na tę firmę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772659 Wysłany: 22 Kwi 2015, 04:33; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Forumowicz

Imię: tomasz
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 22 Kwi 2015,
Posty: 1
Myśle że parametry instalacji masz poprawne sterownik Zenit Pro jest optymalny.instalacje AGC można zaliczyć do jednych z najbardziej dopracowanych


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772660 Wysłany: 22 Kwi 2015, 05:44; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Na szybko:

Sterownik: Stag / Lpg Tech - zależy co bardziej pasuje instalatorowi
Wtryski: Barracuda / Hana
Reduktor AC R01 / KME Tur

Na takich komponentach samochód będzie jeździł poprawnie (oczywiście najważniejsza jest osoba która będzie to składała i storiła) jeśli ktoś proponuje jakieś wynalazki (patrz post pierwszy) moim zdaniem dobrze tego poskładać nie będzie umiał, prędzej czy później pojawią się problemy. Jeszcze raz powtórzę Starjet to nie jest 1.6 od vaga czy inny byle jaki wolnossak, tego byle kto poprawnie nie ogarnie. Rozmawiałem na tym forum z ludźmi którzy chwilę się bujali z niesprawnym LPG w starjecie, i skończyło się to wizytą u ogarniętego gaziarza plus wymianą komponentów oraz ponowną regulacją.
Spytaj gaziarz czy robił już wcześniej starjeta, czy ściąga kolektor do wiercenia. Podobno w starjecie nawiercić kolektor to nie takie hop siup, to pierwsza kwestia... Druga kwestia każdy "fachowiec" który wierci kolektor (nie ważne w jakim silniku)bez wyciągania go spod maski nadaje się najwyżej żeby go kopnąć w dupę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772707 Wysłany: 22 Kwi 2015, 16:28; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Forumowicz

Imię: tolek
Samochód: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 22 Kwi 2015,
Posty: 3
Nie słyszeliście o Herculesach bo nie sa tak długo na rynku co Hany, które z kolei sa już chyba za długo bo zaczynają padać (przynajmniej mi czerwone). Herculesy to nic innego jak Barracuda czy bardzo podobne do Hany tylko trwalsze a do tego pokryte podobno jakaś warstwa antyrdzewną. Na pewno mozna je spokojnie montować. Mają 3 rozmiary dysz . Bardzo szybkie i precyzyjne.

Ogólnie ta konfiguracja na Zenicie jak najbardziej jest do polecenia wiec nie masz co szukac gdzie indziej tylko montuj. Ale o gazowniku Twoim niestety to nic nie jestem w stanie powiedzieć ;-) .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #772966 Wysłany: 24 Kwi 2015, 12:27; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Forumowicz

Imię: Alek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 24 Kwi 2015,
Posty: 1
Demolud, gazownik całkiem rozsądną Ci zaproponował konfigurację. Też, mam taką samą w swoim Punciaku i zrobiłem już ok 80 tys bez żadnych niespodzianek.Sterownik Zenit Pro pozwala na szybszą i oszczędniejszą pracę całej instalacji. Ja tam jestem zadowolony tak więc naprawdę wszystko jest w rękach montera by to Ci zgrabnie poskładał i wyregulował.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #774082 Wysłany: 02 Maj 2015, 15:51; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 05 Kwi 2015,
Posty: 21
Ja mam instalacje marki Prins, nie zakładałem jej sam tylko poprzedni właściciel który zrobił na niej ponad 120tyś km. Ja zrobiłem na niej obecnie 11tyś km i jedyny problem jaki mi sie pojawił to obluzowane styki które powodowały wyłaczanie sie gazu podczas jazdy, koszt "naprawy" 50 zł, od tej naprawy zrobiłem juz 3tyś km i zero problemu. Kilka tygodni temu szwagier zakładał tez Prinsa najnowszej generacji za 7 tyś zł do BMW, jestem ciekaw jak sie bedzie sprawować i czy bedzie tak samo bezawaryjna jak te starsze

link: http://www.prinsautogaz.pl/oferta/direct-liquimax-2-0/

W artykule jest napisane "brak potrzeby używania benzyny (nie tylko nie ma dotrysków podczas pracy w trybie LPG, ale wręcz silnik może pracować na gazie zawsze, począwszy od momentu rozruchu)" jednak wiekszość warsztatów ustawia przełączenie na gaz gdy silnik osiągnie min 45 stopni C


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778424 Wysłany: 15 Cze 2015, 17:22; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Cze 2015,
Posty: 1
Dopisze się do tematu, tez chcę wrzucić gaz właśnie do Grande Punto 1.4 95KM z 2009 roku. W mojej okolicy własnie jest zakład co te Zenity Pro montuje. Montują w wielu samochodach, o wiele bardziej skomplikowanych niż punto. Mówią ze Stag jest bardzo rozreklamowany i innym markom ciężko się przez to przebić a monterzy dostaja jakieś profity od producenta za montaż ich rzeczy. Słyszałem tez takie opinie u innych więc rozważam mocno Zenita. Musze sie jeszcze dopytać o inne elementy. Pewnie mi będziecie odradzać jak znam życie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778425 Wysłany: 15 Cze 2015, 17:27; 
 Temat postu: Re: LPG do Grande Punto 1.4
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Ja napisze wprost, poczytaj trochę o lpg w starjecie. To że ktoś montuje lpg w mercu v8, czy bmw v8 nie oznacza że nie będzie miał problemów z ogarnięciem starjeta. Tak się składa że zarówno starjet jak i t jet nie są łatwymi jednostkami do zestrojenia pod lpg pomimo ich względnej prostoty.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO