You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 07:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #774509 Wysłany: 05 Maj 2015, 22:59; 
 Temat postu: Co po kupnie kropka
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 02 Maj 2015,
Posty: 13
Witam, mam taki problem, mianowicie kupiłem kropka, gdzie cała umowa poszła na moją mamę, wiadomo OC itp.
Dziś mama była zarejestrować i ubezpieczyć auto ale chciała mnie dodać, jednak powiedziano jej że muszę być dopisany do umowy, gadałem dziś z gościem powiedział że nie wie czy da się to zrobić jutro mam do niego dzownić. Do sedna, PCC mam już opłacone, przegląd mam do listopada, OC mam na raty, i teraz w maju jakoś ta rata będzie, dziś mama była w tych urzędach dostała Wniosek ze starostwa i pełnomocnictwo. Blachy zostają te same bo to jest jedna gmina. Niestety matka się na mnie wypieła i muszę radzić sobie sam. Może ktoś mi podpowiedzieć co z tymi wnioskami zrobić gdzie zanieść itp?

[ Dodano: 05 Maj 2015, 22:59 ]

Oo i pytanie, czy trzeba dopisywać do umowy kupna mnie, czy wystarczy sporządzić darowizne dla mnie i będzie grało?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #774511 Wysłany: 05 Maj 2015, 23:03; 
 Temat postu: Re: Co po kupnie kropka
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3225
Pomógł: 23
Mejbi197 napisał(a):
Oo i pytanie, czy trzeba dopisywać do umowy kupna mnie, czy wystarczy sporządzić darowizne dla mnie i będzie
grało?

Darowizna powinna wystarczyć, tylko dowiedz się jak to konretnie ogarnąć ;)

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #774525 Wysłany: 06 Maj 2015, 08:11; 
 Temat postu: Re: Co po kupnie kropka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
W US masz dwa tygodnie, więc jeśli tyle nie minęło to możesz spróbować tą umowę przepisać, nie powinien koleś robić problemów. Wypisz taką nową i podjedź do gościa z gotowcem. Ja kiedyś swoje stare auto, po osiągnięciu stażu w OC rozpisywałem udziałami teścia (1/3) na mnie i żonkę. Wystarczyła darowizna, zgłoszenie w US (jak małą kwota to podatku nie ma) i z tym do wydziału komunikacji. A że zgłosiłem to w komunikacji jako brak miejsca na pieczątki to i opłata za wymianę dowodu była niższa niż dopisanie (wykreślenie) współwłaściciela. Pytanie tylko czy jak już złożony wniosek o dowód to czy nie trzeba poczekać na twardy i dopiero wtedy. Ale tu widzę że chyba jeszcze nie, więc ostatecznie pisz darowiznę.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #774551 Wysłany: 06 Maj 2015, 14:05; 
 Temat postu: Re: Co po kupnie kropka
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Na umowie kupna sprzedaży muszą być Twoje dane. Wtedy lecą na Ciebie wszystkie zniżki. Nie wiem czy czasem przy darowiżnie, jak chodzi o auto, będziesz musiał opłacać wszystko w 100 %


Góra
 Profil  
 
 
 Post #774684 Wysłany: 07 Maj 2015, 14:35; 
 Temat postu: Re: Co po kupnie kropka
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Miyako ;)
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowa Huta :)
Rejestracja: 05 Lut 2015,
Posty: 27
Jestem z tematem mniej więcej na czasie, bo sprawę ogarniałam w lutym.

Kupowałam Puntka sama. Jednak ponieważ nie mam żadnych zniżek [do poprzedniego auta nie byłam dopisana], to musiałam wziąć moją rodzicielkę jako współwłaściciela. Wystarczyło spisać darowiznę, a w US odbębnić podatek od darowizny [formularz sd-z2]. W wypadku jeśli jest to pierwsza darowizna pomiędzy określonymi w darowiźnie osobami w przeciągu 5 lat i nie przekracza ona około 9,5 tysiąca złotych, darowizny nie trzeba zgłaszać do US.
Potem w Wydziale Komunikacji wystarczy upoważnienie od drugiego właściciela, aby zarejestrować samochód i odebrać dowód rejestracyjny.
W US zresztą też możesz załatwić wszystko sam - wystarczy, że mama podpisze papiery. Moja w ogóle ze mną nigdzie nie była.

Nie wiem jak jest u innych ubezpieczycieli, ale mojemu to akurat wisiało, kto jest na umowie i kto jest głównym właścicielem samochodu. Mimo, że na dowodzie rejestracyjnym jestem wpisana ja, a mama w adnotacjach jako współwłaściciel i tak mi policzyli jej zniżki.

Rok temu tata dopisywał mojego brata do dowodu rejestracyjnego samochodu, który mamy od kilku lat. W naszym wypadku był w yej sytuacji wymieniany cały dowód rejestracyjny, bo i tak kończyły nam się miejsca na pieczątki z przeglądów. Normalnie podobno nie trzeba tego robić - współwłaściciel jest dopisywany do dowodu. Zniżki też się nie zmieniły. Sprawa była załatwiona również poprzez darowiznę między bratem i tatą i zgłoszenie do US z opłaceniem podatku. Potem z umową darowizny do Wydziału Komunikacji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #775874 Wysłany: 20 Maj 2015, 06:44; 
 Temat postu: Re: Co po kupnie kropka
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 21 Lut 2015,
Posty: 3
Tak, czyli standardowa procedura aby przenieść zniżki na inną osobę. Ja też tak robiłem, tyle tylko, że z wujem który jest zawodowym kierowcą. Na początku trochę się bał, że jak jak będę miał wypadek, to i jemu polecą zniżki. Na szczęście od kilku lat jeżdżę bezwypadkowo i niech tak pozostanie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777803 Wysłany: 09 Cze 2015, 10:22; 
 Temat postu: Re: Co po kupnie kropka
Offline
Forumowicz

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Stile
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 05 Cze 2015,
Posty: 0
Tak swoją drogą masz bardzo dowcipną matkę. :)

_________________
niewierność


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO