You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 01:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #774863 Wysłany: 10 Maj 2015, 19:28; 
 Temat postu: Fabrycznie radio pytania
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Paź 2012,
Posty: 76
Chciałbym kupić fabryczne radio do mojego kropka i w związku z tym miałbym kilka pytań. Przeszukałem forum, poczytałem ale na kilka rzeczy nie znalazłem odpowiedzi:

1. Często widziałem wątek blokady CAN. Co to właściwie jest i czy zawsze trzeba ja ściągać z radia?
2. Ciężko mi stwierdzić czy wcześniej w samochodzie było fabryczne radio bo kupiłem samochód z jakimś zwykłym. Niby są przyciski na kierownicy ale pewnie to o niczym nie świadczy. Jak mogę sprawdzić (jakieś kable dochodzące do kostki albo jakieś kostki) czy jeżeli kupię radio to sterowanie z kierownicy będzie działać? Głównie mi na tym sterowaniu zależy.
3. Nieraz widziałem że ludzie pisali że radio wyłącza się co 20 min. To jest kwestia body komputera? Da się to jakoś obejść?
4. Czy te fabryczne radia często się psują czy raczej są wytrzymałe?
5. Ostatnie i najważniejsze. Co bym musiał jeszcze dodatkowo zrobić/kupić żeby radio zaczęło działać? Oczywiście zakładając najgorszy scenariusz (lepiej się mile zaskoczyć niż zawieść)? I czy ktoś kojarzy jakiegoś "magika" z terenu Łodzi lub okolic który by się tym zajmował? Może ktoś już "dostosowywał" radio pod swojego kropka i wie ile takie usługi kosztują?

[ Dodano: 10 Maj 2015 19:28 ]

Jeszcze jedno pytanko. Czy jeżeli w radiu zostanie wyłączona blokada (nie wiem czy to się tak nazywa) to wtedy nie będzie działać sterowanie z kierownicy?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #777561 Wysłany: 06 Cze 2015, 19:34; 
 Temat postu: Re: Fabrycznie radio pytania
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 18 Gru 2013,
Posty: 3
Witam wszystkich.
Ja mam inne zapytanie dotyczące fabrycznego radia.
Posiadam fabryczne radio z mp3, książeczkę firmową instrukcję obsługi.
Czy jest możliwe i jak to zrobić aby przy odtwarzaniu z płyt możliwa była losowa kolejność utworów (zarówno przy cd i mp3) ?
Instrukcja nic o tym nie pisze - tak jakby tego nie było, ale na włączonym odbiorniku widać taki ideogram na wyświetlaczu że jest. Może jest jakiś ukryty kod, aby to uruchomić?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777576 Wysłany: 06 Cze 2015, 20:44; 
 Temat postu: Re: Fabrycznie radio pytania
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
Mam radio fabryczne bez mp3 i w nim jest taka możliwość mixowania utworów .posiadam elektroniczna zmieniarke i np naciśnięcie przycisku nr5 w panelu radia powoduje ze odtwarzana jest kolejność losowa utworów w folderze lub z płyty, drugie naciśnięcie tego przycisku to juz kolejność losowa wszystkich utworów np karty sd zmieniarki .następne naciśnięcie przycisku to mix off. Jeżeli te funkcje są dostępne w twoim odbiorniku to będziesz miał informacje na wyświetlaczu radia .
Wiem tez ze nie wszystkie radia miały taka możliwość plus inne np powtarzania utworów , jeżeli pod przyciskami numerycznymi masz dodatkowe opisy to będzie taka mozliwosc


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777606 Wysłany: 07 Cze 2015, 11:07; 
 Temat postu: Re: Fabrycznie radio pytania
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 18 Gru 2013,
Posty: 3
abel napisał(a):
Mam radio fabryczne bez mp3 i w nim jest taka możliwość mixowania utworów .posiadam elektroniczna zmieniarke i np naciśnięcie przycisku nr5 w panelu radia powoduje ze odtwarzana jest kolejność losowa utworów w folderze lub z płyty, drugie naciśnięcie tego przycisku to juz kolejność losowa wszystkich utworów np karty sd zmieniarki .następne naciśnięcie przycisku to mix off. Jeżeli te funkcje są dostępne w twoim odbiorniku to będziesz miał informacje na wyświetlaczu radia .
Wiem tez ze nie wszystkie radia miały taka możliwość plus inne np powtarzania utworów , jeżeli pod przyciskami numerycznymi masz dodatkowe opisy to będzie taka mozliwosc


Niestety u mnie nic nie ma dodatkowo przy przyciskach numerycznych, i funkcja random niestety nie działa.
Dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780727 Wysłany: 15 Lip 2015, 08:24; 
 Temat postu: Re: Fabrycznie radio pytania
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Paź 2012,
Posty: 76
Proszę o przejrzenie moich pytań może da radę coś ustalić:

"1. Często widziałem wątek blokady CAN. Co to właściwie jest i czy zawsze trzeba ja ściągać z radia?
2. Ciężko mi stwierdzić czy wcześniej w samochodzie było fabryczne radio bo kupiłem samochód z jakimś zwykłym. Niby są przyciski na kierownicy ale pewnie to o niczym nie świadczy. Jak mogę sprawdzić (jakieś kable dochodzące do kostki albo jakieś kostki) czy jeżeli kupię radio to sterowanie z kierownicy będzie działać? Głównie mi na tym sterowaniu zależy.
3. Nieraz widziałem że ludzie pisali że radio wyłącza się co 20 min. To jest kwestia body komputera? Da się to jakoś obejść?
4. Czy te fabryczne radia często się psują czy raczej są wytrzymałe?
5. Ostatnie i najważniejsze. Co bym musiał jeszcze dodatkowo zrobić/kupić żeby radio zaczęło działać? Oczywiście zakładając najgorszy scenariusz (lepiej się mile zaskoczyć niż zawieść)? I czy ktoś kojarzy jakiegoś "magika" z terenu Łodzi lub okolic który by się tym zajmował? Może ktoś już "dostosowywał" radio pod swojego kropka i wie ile takie usługi kosztują?"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788327 Wysłany: 13 Lis 2015, 14:58; 
 Temat postu: Re: Fabrycznie radio pytania
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: ck
Rejestracja: 16 Paź 2015,
Posty: 32
chciałem tez u siebie domontować fabryczne radio bo przy wyjeździe z salonu była sama instalacja. Nie wiedziałem że są takie problemy żeby dołożyć fabryczne używane radio


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788441 Wysłany: 14 Lis 2015, 23:02; 
 Temat postu: Re: Fabrycznie radio pytania
Offline
Puntoświr

Imię: Maciek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Żyrardów
Rejestracja: 08 Lis 2014,
Posty: 224
Pomógł: 6
CanCheck to komunikat pojawiający się w przypadku braku komunikacji radia z siecią can auta. Radio ze zdjętym canem działa jak zupełnie osobny element tzn trzeba je włączać ręcznie i wyłączać, podobno wyłączają się po 20 min. Nie będzie działać sterowanie z kierownicy, regulacja od prędkości jazdy, i wyświetlanie informacji na zegarach(jeśli zegary to obsługują).
Na forum jest opis jak i gdzie pociągnąć przewody żeby to zadziałało.
Radia są solidne i mało awaryjne. Oczywiście jak to z elektroniką zawsze może się coś wykrzaczyć.
Podstawą jest sprawdzenie czy jest instalacja do radia.

_________________
la nostra passione cars


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO