You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 11:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #779186 Wysłany: 24 Cze 2015, 10:21; 
 Temat postu: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
Witam wszystkich.
Mam na imię Mateusz i od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Kropka. Wszystko było fajnie i autko jeździło super aż do soboty kiedy to straciło moc. Jako że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o mechanike i silniki a w portfelu szłu nie ma to postanowiłem sie zarejestrować na forum i ogarnąć nieco ten temat.

Po przekopaniu wielu postów udało mi się dojść do źródła mojego problemu i okazało się że przyczyną jest przepływomierz. Po jego odnalezieniu i odpięciu auto odzyskało moc. To jednak nie wszystko. Zacząłem z uporem maniaka ogladać sobie silnik i zauważyłem również wycieki - zdjęcia poniżej.

Załącznik:


Załącznik:


Załącznik:


Załącznik:


Załącznik:



Ma do was ogromną prośbę:
1. Czy coś się da zrobic z zepsutym przepływomierzem czy trzeba go wymienić ?
2. Skąd są przedstawione na zdjęciach wycieki i jak je naprawić ewentualnie co trzeba wymienić ?
3. Naczytałem sie o czyszczeniu przepustnicy (jako że przepływomierz jest z nią połączony) i o majonezie w odmie bądź też innych przewodach. Niestety niepotrafię zlokalizować owych przewodów i tak się zastanawiam czy moglibyście mi drodzy koledzy pomóc w tej kwestii - gdzie one są, jak je wyczyścić itd.

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc ponieważ mechanicy w dzisijszych czasach cenia się i to znacznie.
Pozdro
Mateusz


Góra
 Profil  
 

 
 Post #779199 Wysłany: 24 Cze 2015, 12:36; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Przepływomierz jeśli jest zawalony syfem to przeczyść go ja tak zrobiłem i pomogło błędów nie mam, czyściłem go szmatką ostrożnie i przedmuchałem sprężarką, jeśli to nie pomorze kup nowy ale jest drogi a jak chcesz zaoszczędzić to pojedź na szrot czy do kogoś kto sprzedaje kropka na części i przed zakupem podłącz go na miejscu i sprawdź czy działa, jak jest dobrze to bierz więcej jak stówe to nie zapłacisz i filtr powietrza wymień na nowy oraz wyczyścić jego obudowę, przepustnice i egr też możesz przeczyścić zawsze trochę to lepiej, jeśli przepustnicą wali trochę oleju, (tak jakby poci się na przewody poniżej i skrzynie) i w przewodzie do intercoolera jest go trochę, poza tym widzę że poci Ci się przy turbinie na przewodzie idącym od niej do przepływomierza, podejrzewam że turbina puszcza olej i nie jest już w najlepszym stanie, trzeba by ją wyjąc i obejrzeć w jakim jest stanie jeśli chodzi o pozostałe zdjęcia to wydaje mi się że drugi wyciek jest z drugiej strony tak jakby od strony zbiorniczka z płynem wyrównawczym tam gdzie jest rozrząd zgadza się bo nie jestem pewien?

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779205 Wysłany: 24 Cze 2015, 13:54; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
WoW.
No dobra to krok po kroku.
- przepustnice i przeplywomierz (sa razem) to wyjme i przeczyszcze - benzynka ekstrakcyjna powinno byc dobrze ?
czy warto kupic zamiennik ktory jest znacznie tanszy czy nie ma sensu i trzeba kupic oryginal za kupe kasy ?
- zdjecie pierwsze to od turbiny ? jesli tak to mozna normalnie odpiac ten waz i go wyczyscic czy cos ? - jak obejrzec i stwierdzic ze turbo jest w dobrym bodz srednim badz zlym stanie ?
- pozostale zdjecia dotycza tego czegos obok bagnetu na olej - co to jest i co mozna z tym zrobic ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779210 Wysłany: 24 Cze 2015, 14:43; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
na szybko, ściągasz przewód od turbo i sprawdzasz czy jest luz na wirniku, może luzu nie być a olej będzie z uszczelnienia leciał :wink: jak jest luz na wirniku, to nieciekawie jest :wink: Olej w IC też świadczy o tym że turbo puszcza olej. Z tyłu pomiędzy silnikiem a przegroda czołową jest chyba separator odmy, ale nie jestem pewien. Z niego cieknie olej, o ile to jest separator. Po zdjęciach ciężko wywnioskować, a z jtd nie mam do czynienia na codzień :wink: Z zamiennikami jest różnie, lepiej będzie poszukać sprawnej używki org. mówiąc o przepływce :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779230 Wysłany: 24 Cze 2015, 20:43; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Zgadza się oryginalna przepływka to najlepszy wybór oczywiście nowa ale jak się nie ma kasy to lepiej używaną, co do turbo bez wyjęcia nic nie zobaczysz wiem bo już próbowałem w swoim kropku, palcem tam niczego nie dosięgniesz i niczego nie sprawdzisz trzeba wyjąć całą turbinę i wtedy się jej przyglądać sprawdzić luzy na wirniku i jak łopatki wyglądają czy nie są przypalone, olej także może z uszczelniacza lecieć ale nie wiem jeszcze jak to wygląda bo w swojej nie wyjmowałem ale wiem że dmucha, u mnie wali przez przepustnice i rzyga na skrzynie i przewody, jak odkręcisz ten przewód idący od intercollera do turbiny ten krótki te pewnie będzie tam trochę oleju, w tym dłuższym zapewne też jak i w samym intercoolerze, olej z turbiny pewnie też zasyfia Ci przepustnice i egr, cóż trzeba posprawdzać jak to wygląda i jeśli trzeba to turbo regenerować bądź szukać używki albo jeździć jak zdechnie całkiem, co do tego drugiego wycieku to nie jestem pewien skąd to u siebie muszę popatrzeć a i sprawdzaj jaki masz poziom oleju i czy czarny jest bo jeśli tak to trzeba zmienić olej bo szybciej wykończysz turbo :E

[ Dodano: 24 Cze 2015, 20:41 ]

Tutaj masz bardzo dobry artykuł na temat budowy turbin, na tej stronie jest też pare innych bardzo szczegółowych artykułów o turbo, można się z nich dużo o tym dowiedzieć, warto przeczytać za nim się zabierzesz za swoją :)
http://autokult.pl/4550,turbosprezarka- ... unki-pracy

[ Dodano: 24 Cze 2015, 20:43 ]

http://autokult.pl/24399,przyczyny-awar ... ek-czesc-1

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779269 Wysłany: 25 Cze 2015, 08:51; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
Oki a wiec...

Turbo zajme sie pozniej a na pierwszy ogien bede wyjmowal przeplywke z przepustnica.
Poprawcie mnie koledzy jesli sie myle ale zeby wyjac przplywke musze wyjac filtr powietrza z obudowa i odczepic ta gruba gumowa rure ktora jest widoczna na zdjeciu nr 1 (ona idzie do turbo). Wyczyszcze wszystko i poskladam do w calosc.

Cyt: "jak odkręcisz ten przewód idący od intercollera do turbiny ten krótki te pewnie będzie tam trochę oleju, w tym dłuższym zapewne też jak i w samym intercoolerze, olej z turbiny pewnie też zasyfia Ci przepustnice i egr" - bylbym wdzieczny za jakies oznaczenia na rysunku o ktorych przewodach mowa i gdzie jest EGR, to rowniez wyczyszcze sobie to ustrojstwo. Rozumiem ze wspomniane weze mozna odpiac i przeczyscic i nic sie stac nei powinno.

A gdzie jest ODMA w ktorej zbiera sie wyczytany gdzies wczesniej majonez ? Wyczyscilbym to rowniez :)

No i co to jest to na ostanim zdjeciu z czego rowniez mam wyciek - kolo bagnetu z olejem i jak to naprawic ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779278 Wysłany: 25 Cze 2015, 11:03; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Zgadza się przepływomierz jest tam gdzie mówisz założę się że będzie ostro zawalony syfem filtr powietrza pewnie też :)
Image
W tej jakby tubce jest wkręcony na dwie śrubki czujnik za cholere nie mogłem ich odkręcić i mi się obmieliły więc wyczyściłem go jak mogłem i zostawiłem tak jak był :E
Na tej fotce masz przepustnice (takie aluminiowe kolanko) z tego zaworku zwrotnego gdzie idzie ten zielony przewodzik wydmuchuje mi olej na przewody poniżej :E
Image
A tu masz egr, pomiędzy nim a tą rurką w kształcie harmonijki są jakby stalowe uszczelki i w jego wnętrzu też jako będziesz rozbierał nie pogub ich i załóż potem jak były, w czasie czyszczenia nie uszkodź egr, poza tym za bardzo go nie wyczyścisz bo nie ma tam dostępu do niego firma Valvoline produkuje jakiś preparat który czyści egr i rozpuszcza osady w jego wnętrzu :E
Image
To jest rura idąca od przepustnicy do intercoolera ( ta gruba poniżej) wyżej po lewej stronie jest termostat z przewodami które idą do chłodnicy i nagrzewnicy :E
Image
Tam gdzie u Ciebie jest wyciek u mnie nic podobnego nie ma może osprzęt silnika 85 km jest troszkę inny :E
Image

[ Dodano: 25 Cze 2015, 10:58 ]

Na zdjęciu gdzie zamieściłem egr jak widać jest on połączony taką harmonijką stalową z przepustnicą :)

[ Dodano: 25 Cze 2015, 11:03 ]

A to jest przewód idący od turbiny do intercoolera ten krótki na pewno go nie pomylisz po jego wyjęciu od razu widać co jest w intercoolerze i trochę w środku turbiny :E
Image

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779381 Wysłany: 26 Cze 2015, 08:09; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
Super to teraz jestem juz bardziej wyposazony w wiedze :)

Jednakze dalej mnie zastanawia co to jest to czarne cos z 3 i 5 zdjecia i co mozna z tym zrobic...

Ktos z kolegów moglby podpowiedziec/poradzic ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779392 Wysłany: 26 Cze 2015, 10:50; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Ja czasem jak nie wiedziałem co to jest to wchodziłem na katalog inter carsu lub allegro i szukałem podobnych części zawsze coś znalazłem :) Tak jak pisał steyr poszukaj jak wygląda separator odmy może ma racje :)

[ Dodano: 26 Cze 2015, 10:43 ]

Znalazłem to odma steyr miał rację :)
http://allegro.pl/punto-ii-1-9-jtd-01r- ... 59126.html

[ Dodano: 26 Cze 2015, 10:50 ]

To miejsce gdzie masz wyciek dokładnie umyj benzyną ekstrakcyjną tak żeby oleju nigdzie nie było potem obserwują skąd Ci dmucha olej może z jakiegoś wężyka, może gdzieś na opasce się rozszczelniło bo jak na to puszkę to mi to nie wygląda żeby miało się tam cokolwiek popsuć chociaż nie wiem czy tą odmę da się jakoś czyścić może wypowie się ktoś kto wie lepiej albo zapytaj jakiego mechanika :)

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779700 Wysłany: 01 Lip 2015, 09:53; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
A wiec tak...
rozebralem mojego kropka i:
1. orzeczyscilem przeplywomierz ale niestety nie dalo to zadnego efektu :( auto dalej nie ma mocy - wymienic na uzywke czy zamiennik czy moze da sie jeszcze cos z tym zrobic ?
2. oczyscilem wiekszosc wezy/rur gumowych i niestety prawie wszystkie byly wilgotne badz mokre chyba od oleju algo ropy
3. wyjalem przepustnice i niestety tlustego i wilgotnego nagaru bylo w niej tyle ze nozem cale platy wykrajalem (srednia grubosc na sciance to jakies 2-3mm) - teraz po czyszczeniu jest sliczna.
4. metalowa rurka od niej biegnaca (EGR) byla sucha czarna w srodku jakby od kurzu ale suchutka wiec ja lekko przetarlem i tyle
5. wymienilem olej wraz z filtrem i filtr powietrza

Niestety nie ogarnalem wycieku z 5 rysunku bo juz braklo mi czasu :(

poradzcie cos drodzy koledzy w sprawie przeplywki...

PS.
jarson55 dzieki za foty - z nimi bylo duzo latwiej :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779707 Wysłany: 01 Lip 2015, 13:33; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Jak nie masz kasy to kup przepływkę używaną ale przed zakupem ją sprawdź czy coś to dało i czy jest poprawa jak masz możliwość taką, jeśli chodzi o nową to boscha kosztuje ze 4 stówy na inter carsie i ona by była najlepszym wyjściem chyba że znasz kogoś kto ma zniżki na części i załatwi Ci ją np: za 250 czy 300 zł to jeszcze może bym się skusił na Twoim miejscu, co do tańszych zamienników to czytałem kiedyś że mogą być gorsze jakościowo i dawać inne pomiary niż oryginał zresztą jak chcesz to możesz zaryzykować :E

[ Dodano: 01 Lip 2015, 13:01 ]

Lepiej kup używkę jakąś dobrą za stówkę, szkoda pchać parę stówek w nową. Co do nagaru i oleju w układzie dolotowym pewnie turbina Ci już dmucha dobrze olejem, i dlatego go tyle w przewodach i w przepustnicy, pewnie też w intercoolerze ale pojeździj jakiś czas i obserwuj stan oleju często żeby sprawdzać czy Ci go ubywa, za miesiąc albo dwa znowu odkręcisz przepustnice i przewody oraz zobaczysz czy nazbierało się w nich już oleju jak tak to bez wyjmowania turbiny będziesz wiedział że puszcza olej zapewne, wtedy się za nią kiedy zabierzesz i obadasz dokładnie jej stan co do wycieku z piątej fotki to albo wali z tej odmy albo z któregoś wężyka co do niej idzie, umyj ją i obserwuj gdzie pojawia się olej a jak masz w okolicy dobrego mechanika to zapytaj się co można z nią zrobić :wink:

[ Dodano: 01 Lip 2015, 13:09 ]

A co do tej rurki (harmonijki) to nie jest jeszcze egr, on jest nią połączony z przepustnicą właśnie :E
Image

[ Dodano: 01 Lip 2015, 13:33 ]

Poczytaj ten temat, wynika z niego że to wcale nie musi Ci turbina zawalać układ olejem a winny może być właśnie ten separator odmy :wink:
post636452.html

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779864 Wysłany: 03 Lip 2015, 14:33; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
Ju wiem co to jest to z czego mam wyciek - to rozdzielacz paliwa :)
Musze sie do niego zabrac przy najblizszej okazji. Z tego co slyszalem po rozebraniu czegos takiego to trzeba odpowietrzyc uklad paliwowy...jak to sie robi ?

jarson55 - gdzie pod maska jest ow separator odmy ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779893 Wysłany: 03 Lip 2015, 20:45; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Na allegro to ta jakby puszka plastikowa była podpisana jako odma a styer wcześniej pisał że to separator odmy może być ale jak już wiesz z czego masz wyciek to nie wracajmy do tamtych przypuszczeń :wink:
Układ paliwowy odpowietrza się bardzo łatwo, na filtrze paliwa pod jego spodem jest taka plastikowa nakrętka, odkręcasz ją przekręcasz kluczyk w stacyjce ale nie odpalasz kropka, załącza się pompa paliwowa i przez ten zaworek w zakrętce zacznie wylatywać paliwo i powietrze, spuszczasz z pół litra czy litr paliwa aż będzie ładnie ciurkiem lecieć i nie będzie już powietrza w układzie no i zakręcasz, układ paliwowy powinien się ładnie odpowietrzyć :wink:

[ Dodano: 03 Lip 2015, 20:36 ]

Image

[ Dodano: 03 Lip 2015, 20:41 ]

Byłem dzisiaj u mechanik, który mi robi sprzęgło i tak gadaliśmy o tym moim wycieku czy to turbina czy może przedmuch z odmy i on mi powiedział że odma w silniku u mnie to ten wężyk jest :wink:
Image

[ Dodano: 03 Lip 2015, 20:45 ]

Powiedział że jeśli jest przedmuch z odmy to znaczy że silnik jest już w takiej średniej kondycji, i żeby to sprawdzić należy odpiąć ten wężyk a w jego miejsce wsadzić drugi którego koniec będzie uchodził do butelki np; plastikowej i że jeśli będzie dmuchać olejem to znaczy że odma :wink: Pogadam z nim jeszcze raz żeby się upewnić i może zrobie taki test :wink: Jeśli by się okazało że to nie odma to na pewno z turbiny dmucha

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780040 Wysłany: 06 Lip 2015, 14:59; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
super !
To za ten rozdzielacz wezme sie prawdopodobnie w weekend i dam znac co i jak tam sie dzieje

Co do odmy to zdejmowalem ten wezyk jak czyscilem przepustnice i inne weze od turbo - byl wilgotny a na koncu w tej grubej rurce z mojego zdjecia nr 1 byl olej albo cos :)

wiec moze turbo nie jest jeszcze do remontu :)

ale bylbym wdzieczny za kazda mozliwa garsc informacji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780043 Wysłany: 06 Lip 2015, 16:21; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Jakby waliło z odmy to też nie jest powód do optymizmu bo silnik może być w takim średnim już stanie ale nie ma co się przejmować jak turbo jest dobre to trzeba jeździć i tyle, jeśli silnik nie bierze Ci dużo oleju to nie jest jeszcze żle :wink: olej zmieniaj co 10 tys km w tym silniku i filtr oleju także to jeszcze długo pochodzi :wink: nie zapominaj także o filtru powietrza jego również należy co 10 tysięcy zmieniać

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780629 Wysłany: 13 Lip 2015, 22:52; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
Siemka,
na 90% wali z odmy. Dzisiaj rozebralem przeplywke raz jeszcze i poddalem ja kapieli w rozpuszczalniku nitro.

Chcialem sie tez zabrac za EGR ale utknalem przy jego rozkrecaniu. Mozenie koledzy poinstruowac jak to zrobic ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780630 Wysłany: 13 Lip 2015, 23:11; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
A skąd wiesz że z odmy robiłeś ten test? A Z egr to z czym masz problem?

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780634 Wysłany: 13 Lip 2015, 23:43; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
bo odm schodzi w dol pod przeplywomierz i jak dzsiaj demontowalem to wlot od odmy do drubego weza do turbo byl wilgotny

EGR - tam sa 3 duze sruby ktore udalo mi sie wykrecic. Odkrecilem tez 2 sruby od tej metalowej harmonijki a mimo to nie chce zejsc. trzyma go jeszcze jakas metalowa tuta z tylu do ktorej nie ma praktycznie dojscia - da sie tam jakos wcisnac ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780656 Wysłany: 14 Lip 2015, 14:28; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
To że wlot od odmy był wilgotny to jeszcze o niczym nie świadczy :E

[ Dodano: 14 Lip 2015, 14:28 ]

Trzyma go zbrojona rura od spodu przykręcona na dwa imbusy tak samo jak harmonijka aby wsadzić tam rękę trzeba odkręcić przepustnice i wyjąć rurę od intercoolera i jak masz zgrabną rękę to ją wsadzisz od spodu i powinieneś odkręcić, potem żeby go przykręcić to nie wiem czy ktoś nie będzie musiał pomóc nasunąć Ci tą rurkę zbrojoną na swoje miejsce bo może być ciężko samemu to zrobić :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781666 Wysłany: 30 Lip 2015, 12:00; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 10 Cze 2015,
Posty: 33
Powitac ponownie.
Sorki za opoznienie - bylem na wakacjach :) ale darowalem sobie ten EGR.

Nie mniej jednak jadac moja strzala do Wawy na lotnisko spadl mi waz z przepustnicy i mialem awaryjny postoj. Na szczescie szybko udalo mi sie to poskladac ale zauwazylem ze wspomniany wez od przepustnicy jest wilgotny od oleju (chyba - czarna substancja). Co to oznacza ?

PS.
Wymienilem w moim kropku klocki i szczeki i po tym zabiegu mozna zaryzykowac ze nie mam recznego :( Masz moze jakas rade na to ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781707 Wysłany: 31 Lip 2015, 00:28; 
 Temat postu: Re: Wycieki w silniku Punto II 1.9 JTD 85KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Są tu posty o tym jak poprawnie zmieniać hamulce musiałeś za pewne coś pomylić i ręcznego nie ma :E

[ Dodano: 31 Lip 2015, 00:23 ]
post753728.html
topic13671.html
topic5491.html
topic34454.html
Co do tego oleju w rurach od intercoolera to na razie jeździj i się nie przejmuj póki nic się nie psuje a oleju dużo nie ubywa :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO