You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #779994 Wysłany: 05 Lip 2015, 14:40; 
 Temat postu: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Maj 2015,
Posty: 9
Witam.

Mam kropka od niedawna (1.2. 8V 60KM z 2002 r.) i póki co było wszystko ok. Dzielnie pojechał nad nasze morze i wrócił, zero problemów.

Niestety teraz zaczeły się problemy - wariują zegary. Ale tylko czasem. Dotąd było ok, zero problemów, zaczęły się upały to i problemy.

Najpierw co jakiś czas zapala się czerwona kontrolka kierownicy. Zaprzyjaźniony mechanik twierdzi, że ten typ tak ma, przegrzewają się wspomagania elektryczne i świrują. Kontrolka zapala się jak jej się chce. Gorąco nic chyba nie ma do rzeczy bo po potrafi się zapalić chwilę po wyjeździe z garażu (podziemnego) gdzie jest naprawdę chłodno. U w/w mechaniora po podpięciu pod komputer (Autocom) zero błędów. Ale coś z tym wspomaganiem musi być bo jak się zapali ta kontrolka to ewidentnie czuć na kierownicy różnicę w ciężkości obracania.

Potem zapaliła się kontrolka check (pomarańczowy silniczek). Żadnych niepokojących objawów ze strony samochodu, normalnie silnik chodzi, można jechać, nic się nie dzieje.
Podpięty pod Autocoma wykazał 2 błedy - wg. mechaniora coś z immo. Błąd skasowany, coś tam kombinował tym programem - ale błąd teraz po 2 dniach powrócił.

Przedwczoraj stał cały dzień na słońcu (super upał) - po ruszeniu, po ok. 300 m. nagle zaczeły wariować zegary, najpierw tak "falowały" wskazówki od temperatury i paliwa (co chwila padały do zera i się podnosiły i tak ciągle), zapalały się kontrolki od świateł i inne a potem obrotomierz i prędkościomierz też zdechły (raz a dobrze). Zgasły wszystkie kontrolki - nie widać kontrolki od świateł ani kierunków jak się ich używa (ale one same są bo wyszedłem z samochodu i sprawdziłem). Zresetowała się godzina na wyświetlaczu, licznik kilometrów - ani ten główny ani ten "odnawialny" stoi w miejscu. Jechać można normalnie, nic się nie dzieje. Zegary podczas jazdy co parę chwil próbowały odżyć - zapalały się kontrolki jak przy kluczyku w pozycji "zapłon", wskazówki jakby zaczynały się powolutku podnosić ale zaraz wszystko gasło i zero. i tak co chwila. Po jakimś czasie przestało się coś dziać, wszystko było zdechłe tylko migała lampka że brak paliwa i czerwona od temperatury. Dodatkowo - jak się to zaczeło dziać zatrzymałem się i zgasiłem silnik, bo myślałem że ponowne odpalenie coś mu "zresetuje". Ale miałem potem problem z odpaleniem - rozrusznik kręcił ale silnik nie odpalał - jakby immo blokował. Zaskoczył niemal od razu dopiero za chyba 5 próbą...

Kropek postał w garażu przez noc i rano odpalił bez problemu, zegary funkcjonują normalnie. Pali się tylko ten check i coraz częściej znów ta czerwona kierownica. Niestety po jakimś czasie znów to samo - tym razem stał w cieniu więc raczej nie zagrzał sie zbytnio. Po jakimś 1 km znów zegary zwariowały jak wyżej. Znów postał w garazu - znów zegary działają...

I nie wiem czy wymieniać zegary - naczytałem się że lubią się psuć - czy może to cos innego (sterownik silnika) ?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #780001 Wysłany: 05 Lip 2015, 15:57; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 05 Lip 2015,
Posty: 2
Witam. Czytam, czytam i nie jestem sam. Wczoraj zdarzyła mi się taka sytuacja po przejechaniu około 10-20 km zaparkowałem i po ponownym uruchomieniu zdziwiłem się, bo zegary pokazały zero paliwa (rezerwa) tak samo temperatura oleju zero, wskaźnik wspomagania i inne, zegary same się podświetlały przed włączeniem świateł a po kontrolka od świateł mijania nie włączyła się. Zresetowałem, odłączyłem klemy zostawiając kluczyk w stacyjce i wyskoczył błąd poduszki ale to już inny rozdział, zapewne tylko wykasować błąd. Podsumowując mi pomogło i narazie spokój.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780132 Wysłany: 07 Lip 2015, 13:53; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Maj 2015,
Posty: 9
Próbowałem tego co kolega Atutu sugerował - ale problem jest non-stop.
Non-stop pali się tez czerwona kontrolka kierownicy i czuć słabsze wspomaganie, więc zapewne także czeka mnie wymiana czy regeneracja silniczka wspomagania.
Żadne błedy na kompie nie wychodzą, poza tymi zegarami nic się nie dzieje z pozostałą elektryką, ze światłami (zdarzająca się w Kropkach dyskoteka w tylnych światłach) czy z radiem itp. Stawiam więc, że zegary padły i spróbuje je wymienić bo nie widzę innej rady.

Jak pomoże to dam znać :-)

BTW czy zna ktoś w Warszawie lub okolicach wartego polecenia speca od naprawy tego wspomagania ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780136 Wysłany: 07 Lip 2015, 14:41; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Zegary możesz zmienić ale to nie zawsze pomaga jeśli chodzą normalnie i naliczają przebieg i czasem tylko wariują winna może być instalacja elektryczna która po prostu śniedzieje, może też chwilowo wystąpić brak masy może wariować sterownik silnika jeśli zegary nie padły całkiem to je zostaw :E

[ Dodano: 07 Lip 2015, 14:41 ]

Wspomaganie robią w Piasecznie koło Warszawy

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780155 Wysłany: 07 Lip 2015, 19:14; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Maj 2015,
Posty: 9
No zegary raz wariują raz nie - dziś rano pojechałem do pracy 30 km i dopiero prawie na miejscu padły a jak wracałem po południu to od razu po odpaleniu zdechły.

Najgorsze że pojawił się problem z odpalaniem - dziś dwa razy jak wyłączyłem silnik podczas powrotu z pracy to miałem duży problem z odpaleniem - kręcił normalnie ale nie odpalał - jakby immo blokowało. Tylko z powodu zdechłych zegarów nie widać nawet tej kontroli z kluczykiem więc w sumie nie wiem co i jak. Czy to możliwe żeby immo było w zegarach i ich padnięcie jest powiązane z trudnością z odpaleniem ??

Jakby ześwirował sterownik silnika albo elektryka to chyba by komputer coś pokazał ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780188 Wysłany: 07 Lip 2015, 22:28; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Weż wyczyść klemy o raz popatrz czy nie śniedzieją Ci złącza w puszce z bezpiecznikami pod maską, odepnij też wtyczki od kompa i przemyj je zmywaczem do styków, może gdzieś się zwarcie robi może masy nie ma, szczególnie zobacz masę która powinna być podpięta z prawej strony jak stoisz przed silnikiem gdzieś pod akumulatorem na błotniku, możesz też podłączyć do kompa punciaka i zobaczyć jakie błędy się zapisały oraz zrobić test zegarów :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780211 Wysłany: 08 Lip 2015, 07:57; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Maj 2015,
Posty: 9
Wczoraj przyjechał do mnie ten mój zaznajomiony mechanior z komputerem, po podpięciu wyszły błędy 1600 i 1601 - coś nieciągłość czy sygnał przerywany magistrali CAN. Tak mi powiedział.

Sprawdził taką puszkę z bezpiecznikami przy aku i stwierdził że może to jeden z przekaźników. Odłączył jeden (nie wiem jak wpadł który bo mało "mechaniczny" jestem) i podpiął inny. Po odpaleniu kontrolka check zgasła sama i już się nie pojawiła przy kilku kolejnych odpaleniach. Ten przekaźnik był tak gorący że wyciągał go kombinerkami bo nie szło go dotknąć.
Wykasował błędy i parę razy go odpalaliśmy - ale odpalał bez problemu i wszystko działało, żadna kontrolka się nie paliła.

Dziś rano odpalił bez problemu,żadnych kontrolek, nic. Niestety po 3-4 km najpierw zapaliła się czerwona kierowniczka, zaraz potem check, a po kolejnych jakichś 10 km zegary znów ześwirowały...

Ręce opadają... no nic, dziś jak wrócę z pracy zgodnie z radą rozbebeszę tą skrzynkę i przeczyszczę wszystko i ten przewód masy sprawdzę i oczyszczę.

Małe pytanie - gdzie jest ten komputer sterujący ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780215 Wysłany: 08 Lip 2015, 08:49; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Z lewej strony pod maską, w tej grodzi co odpływ dla wody z szyby :E Wygląda jak dysk twardy i jest osłonięty plastikową osłoną :E Jeśli chodzi o kostkę bezpieczników to nie są one drogie to podpiął bym drugą na próbę tylko musi być ona o tym samym numerze oraz muszą zgadzać się przekaźniki i bezpieczniki :E Co do błędu magistrali can to dlatego wariuje Ci zestaw wskaźników u mnie też się czasem pojawia :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780216 Wysłany: 08 Lip 2015, 09:11; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Lis 2013,
Posty: 88
U mnie było podobnie, zaczęły wariować wskaźniki. Problem był z masą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780619 Wysłany: 28 Lip 2015, 10:45; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Maj 2015,
Posty: 9
Sprawdziłem samodzielnie co potrafiłem ale nic. Najśmieszniejsze że jak się zrobiło zimniej na dworze to check zniknął a zegary zaczeły działać...

Qrde włoski samochód a upalów nie lubi... :-)

Dziś poszedł do mechanika - elektryka. Zobaczymy co tam w nim wynajdzie i co dalej.

[ Dodano: 28 Lip 2015, 10:45 ]

No niestety ale problem jakoś nie chce zniknąć całkowicie...

Kropek wrócił od elektryka, niby coś tam zrobił z jakimś sterownikiem (domyślam się że chodzi o ten bodykomp), dokładnie nie mówił, zresztą nie bardzo się znam, więc... w każdym razie zegary działają normalnie, żadne kontrolki się nie palą, wspomaganie działa i jest ok.

Niestety problem z odpalaniem ciągle występuje. Kontrolka code z kluczykiem nie zawsze gaśnie i wtedy muszę próbować kilka razy aż za którymś zgaśnie i odpala bez problemu. Miałem możliwość podmiany ten antenki (pierścienia) immo przy stacyjce od kropka znajomego ale nic się nie zmieniło więc to nie to. Niestety elepstryk teraz na urlopie więc ciąg dalszy za jakiś czas...

ehh, zaczynam ciut żałować wyboru Fiata, może coś jednak jest w tym że sporo ludzi przed nimi ostrzega. Z Renaultami a wcześniej z Oplami nie miałem aż tylu zabaw...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781579 Wysłany: 28 Lip 2015, 22:47; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Moze to ci pomoże
post743422.html
topic4603.html
topic44656.html

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781660 Wysłany: 30 Lip 2015, 09:58; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Maj 2015,
Posty: 9
@jarson55 - dzięki za porady.

Z antenka immo próbowałem i nic to nie dało. Spróbuje jeszcze z drugim kluczykiem, choć pewnie to nie to... coś czuje że elepstryk nie do końca zrobił ten sterownik jak powinno być... kropek odpala losowo jak mu się spodoba. Potrafi odpalać z 10 razy bez żadnego ale a potem nagle bunt i tak w kółko...

Jeszcze mi do kompletu zaczął "ćwierkać" gdzieś przy pasku klinowym. Wymieniłem pasek ale dalej ćwierka więc pewnie coś w altku się krzaczy... :evil:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781710 Wysłany: 31 Lip 2015, 00:17; 
 Temat postu: Re: Zegary wariują, raz działa raz nie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Może to też być wina wiązki kabli, może gdzieś się utlenia i są problemy a elektryk tego nie znalazł :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO