You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #780475 Wysłany: 11 Lip 2015, 19:56; 
 Temat postu: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Cześć. Byłem na zbieżności ponieważ od jakiegoś czasu miałem przestawioną kierownicę trochę w lewo co mnie strasznie irytuje. Facet który zajmuje się wyłącznie zbieznością ustawił to na laserach, zapłaciłem 70 PLN, wyjeżdżam i kierownica przestawiona w prawo (auto jedzie prosto). Wróciłem 2 razy poprawił ale albo w prawo przestawiona była albo w lewo, nie potrafi wycentrować. Za każdym razem jak wjeżdżałem na kanał kazał mi złapać mocno kierownicę w obojętnie jakiej pozycji a sam wydłużał lub skracał drążek.

Juz 4 raz do dziada nie pojadę bo marudzi i twierdzi że należy patrzeć na drogę a nie na kierownicę, jak sobie samemu to poprawić? Który drążek i o ile mam wydłużyć skrócić? Czy to jest obrót drążka o 1/6 tak malutkie wartości?, czy jeszcze mniej? Aktualnie sytuacja jest mniej więcej taka że jest przestawiona w lewo (może nie aż nawet tak mocno jak na zdjęciu) aby auto jechało prosto:
Załącznik:



Góra
 Profil  
 

 
 Post #780478 Wysłany: 11 Lip 2015, 21:20; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Rafał
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 04 Cze 2015,
Posty: 21
Pomógł: 1
Drążka kierowniczego nie ruszaj, kierownica może być i przestawiona nawet o pół obrotu ale zbieżność jest na 99% ustawiona idealnie (o ile mechanik kompetentny) Zresztą chyba masz wydruk ze zbieżności to porównaj wartości obecne z wartościami fabrycznymi. Na Twoim miejscu zdjął bym zaślepkę widoczną na kierownicy, odpiął klakson, odkręcił kierownicę, bodajże kluczem 22 ? i przestawił ją na wieloklinie... No chyba, że pojedziesz kolejny raz na zbieżność :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780487 Wysłany: 11 Lip 2015, 23:32; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Jedyne co mogę : napisać, to fuszera :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780497 Wysłany: 12 Lip 2015, 10:52; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Kiedyś przestawiałem kierownicę o ząbek, ale skok tego ząbka jest tak duży że będzie przestawiona z lewo na prawo o kolejny kąt, to odpada. To co jechać po raz 5 do gościa? NIe otrzymałem wydruku ze zbieżności. Co dalej zrobić?
Macie ustawione prosto?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780501 Wysłany: 12 Lip 2015, 11:45; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Kiedyś miałem podobny problem w Stilo, 4 krotnie ustawiali zbierzność a kierownica dalej uciekała w lewo przy jeździe na wprost.
Powodem była nie zbierznosć tylko rozjechna geometria zawieszenia, przesunięte przednie sanki przez co kąt wyprzedznia sworzenia zwrotnicay był mocno przestawiony.
Po ustawieniu sanek na fabryczne punkty wszystko wróciło do normy :)

Na twoim miejscu sprawdziłbym geometrae zawieszenia, poproś o wydruk i wszystko się wyjaśni.


Góra
  
 
 
 Post #780511 Wysłany: 12 Lip 2015, 14:11; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Grodzisko
Rejestracja: 10 Gru 2013,
Posty: 315
Pomógł: 11
70 dych to zdzierstwo ja ustawiam zbieżność dwa razy do roku po każdej zmianie kuł z zimowych na letnie i odwrotnie ina stacji diagnostycznej za każdym razem płacę 20 zł i koleś zawsze ustawia mi kierownice idealnie na środku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780523 Wysłany: 12 Lip 2015, 18:18; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 20 Lis 2014,
Posty: 157
Pomógł: 1
Co prawda nie w Punto ale w Lagunie tydzień temu zmieniałem łaczniki stabilizatora i końcówki drążków.Przed przeglądem. Ustawiałem zbieżność sam miarką i na,,patyczki". Na przeglądzie na wydruku kontrolnym zbieżność wypadkowa wyszła 0,07 mm..ideał, choć przy napędzie przednim lepiej jest gdy jest troche rozbieżna w granicach 1-2mm. Kierownica stoi idealnie prosto i samochód bardzo długo utrzymuje prosty tor jazdy. Można samemu? Mozna.
Jezeli chodzi o zbiezność, bo geometrię całego pojazdu tez można ale za duzo zabawy i wtedy lepiej jednak jechać na lasery,komputery..choc jak widać w postach wyżej po takim super nowoczesnym ustawianiu pacjent wyjeżdżał z zapewnieniem ,,wszystko jest ustawione tip-top"...a kierownica przekrecona :(
Bo wazne zeby wiedzieć jak :D

_________________
10/100 :(...tyle spala w mieście zimą na krótkich odcinkach, ale mam zamiar go ujarzmić i przechytrzyć :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780528 Wysłany: 12 Lip 2015, 19:42; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
W całej swojej historii z samochodem dwa razy ustawiałem zbieżność na stacji i za każdym razem mechanik kazał się przejechać i sprawdzić, czy kierownica jest prosto. Inaczej do poprawki. Póżniej sam sobie ustawiałem i kierownica również była prosto. Jak dla mnie jest niedopuszczalne takie fuszerstwo. Po prostu nie wie jak za to się zabrać. Ale nie odpuszczaj, ma być prosto.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780571 Wysłany: 13 Lip 2015, 12:38; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Byłem 5 raz, pokręcił drążkami to samo, czyli praktycznie tak samo jest kierownica ustawiona, dziad nie zna się na swojej robocie. Auto ma kierownicę przestawiono w lewo a auto jedzie prosto. Zatem zbieżność jest teraz tylko ustawić tą kierownicę. Jak mogę samemu ją przekręcić, facet twierdzi, że robi ułamek obrotu. Ale czym i jak oraz w którą stronę? Przypuszczam że jeden drążek kierowniczy wykręca drugi wkręca, tak?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780575 Wysłany: 13 Lip 2015, 14:43; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Kręcąc drążkami ustawiasz kierownice. W tym jednak problem, że wystarczy minimalny obrót, a poprzestawiasz zbieżność. Sam tego nie ogarniesz. Tylko dlaczego nie zwracasz mu uwagę na miejscu, że żle kierownica ustawiona.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780584 Wysłany: 13 Lip 2015, 18:11; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 20 Lis 2014,
Posty: 157
Pomógł: 1
8850 napisał(a):
Jak mogę samemu ją przekręcić

Nie wiemy ile w lewo jest przekręcona ale...na początek wykręć(wydłuż) o 1/4 obrotu drążek prawy i o 1/4 wkręć(skróć) lewy.Tylko równo! :) Nie musisz zdejmować kół tylko je skręcasz na maksa i kręcisz. Takim prostym sprawdzeniem zbieżności lub rozbieżności jest wolna jazda na parkingu i maksymalny skręt.Jezeli kierownica odbija to jest ok...jezeli samochód sam pogłębia zakręt i kierownica nie odbija to masz za dużą ,,zbieżność"..o taką / \ patrząc z góry lub od tyłu) ..a przy napędzie na przednie koła powinno,,rozbieżnie" \ / dlatego,że przedni napęd ,,ciągnie" koła i je prostuje | |
Ale Ty chyba kręciłeś na ,,krzyżaku", wieloklinie..i wszędzie :E Najpierw ustaw listwę w pozycji,,0", potem krzyżak i kierownica na wieloklinie. Jeżeli kierownica bądzie miała tyle samo obrotów w lewo i prawo to dopiero wtedy można ustawić ją prosto i brać się za zbieżność.

_________________
10/100 :(...tyle spala w mieście zimą na krótkich odcinkach, ale mam zamiar go ujarzmić i przechytrzyć :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #820970 Wysłany: 18 Mar 2017, 23:37; 
 Temat postu: Re: Kierownica krzywo ustawiona - jak sobie samemu poradzić
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 29 Lis 2016,
Posty: 5
Jak moge podepnę się do tematu z innej beki. Mam krope 1.6 90KM 5D z 95r. model SX. Przy prędkości 65/h i w zwyż ściąga na lewo i muszę mocniej trzymać kierownice, ale ciężko mimo wspomagania.. Co to może być? I drugi problem mam zwykłą instalację lpg i często strzeli mi w tłumnik i szarpanie chwilę przed strzeleniem i po strzeleniu w tlumnik i dzieje się to tylko na lpg.. Na pb elegancko śmiga i ma kopa, czy to filtry gazu? Bo ktoś mi mówił, że za duża dawka minimalnie przykręciłem i ciut lepiej, ale małą ma teraz moc.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO