You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 07:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #780663 Wysłany: 15 Lip 2015, 22:48; 
 Temat postu: Klimatyzacja - brak pierwszego biegu dmuchawy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 14 Kwi 2014,
Posty: 8
Witam,

Od jakiegoś czasu walczę z klimatyzacją. Kupiłem używany samochód z niesprawną instalacją. Okazało się, że uszkodzony był skraplacz i jeden z przewodów. Zostało to naprawione i instalacja jest szczelna. Po drodze okazało się, że jest uszkodzony rezystor wentylatora chłodnicy. Brakowało pierwszego biegu dmuchawy. Wymieniłem ten rezystor i wentylator włącza się na pierwszy bieg po nagrzaniu silnika. Jednak wentylator nie włącza się po uruchomieniu klimatyzacji. Sprężarka klimatyzacji włącza się po naciśnięciu przycisku od nawiewu. Od czego zacząć poszukiwanie usterki?

Czy ma ktoś z Was schematy elektryczne od 27-34 z książki Sam naprawiam? Brakuje mi ich, a tam jest między innymi sterowanie klimatyzacją.

[ Dodano: 14 Lip 2015, 22:45 ]

Problem rozwiązany. Na tym forum przeczytałem, że pierwszy bieg wentylatora włącza się nie od razu po uruchomieniu klimatyzacja, a dopiero po ok. 25-30 sekundach. I faktycznie tak jest. Początkowo obstawiałem też presostat od klimatyzacji, ale doszedłem do wniosku, że gdyby był uszkodzony, to nawet sprężarka by się nie załączyła. Kilka razy wpiąłem i wypiąłem wtyczkę od tego presostatu. Być może to też miało znaczenie, bo coś nie łączyło. Mechanik powiedział, że nie załącza się wentylator, ale nie wiem jak długo czekał na jego włączenie. Mówił, że ciśnienie w układzie rośnie.
W każdym bądź razie po kilkukrotnym wpięciu wtyczki presostatu, odpaleniu auta i włączeniu klimatyzacji, po ok 20 sekundach załączył się wentylator. Poczekałem jakieś 20 minut i wszystko ładnie chodziło. To znaczy włączała się sprężarka, następnie wentylator, potem się po kolei wyłączały i tak w kółko.
Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

[ Dodano: 15 Lip 2015, 09:36 ]

Aktualizacja.

Dziś rano po odpaleniu samochodu nawet sprężarka się nie włącza. Chyba bez elektryka się nie obejdzie...

[ Dodano: 15 Lip 2015, 22:48 ]

Wszystko wskazuje na to, że problem jest z presostatem. Jednak aby mieć pewność, musiałbym zewrzeć piny we wtyczce. Czy ktoś orientuje się, które trzeba ze sobą połączyć, aby sprężarka ruszyła?


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO