You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 05:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #781109 Wysłany: 20 Lip 2015, 15:00; 
 Temat postu: GP 1.3 Multijet 208-szumiąca klima w kabinie (climatronic)
Offline
Forumowicz

Imię: Wojtek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lip 2015,
Posty: 3
Witam serdecznie Koleżanki i Kolegów
Jestem nowy na forum ale oczywiście szczęśliwym posiadaczem GP rok 2008 1.3 Multijet z dwustrefową klimą.Mam małą zagwozdkę problem z moją klimą. A mianowicie. Parę dni temu po przeglądzie okazało się że przewody od klimy są nieszczelne ale nadmienię klima chodziła cicho i mroziła. Zakupiłem na allegro przechadzane przewody a następnie je mechanik zamontował, sprawdził szczelność, napełnił czynnikiem 500 g klimę. Klima działa bardzo dobrze ale pojawił się nowy problem na wolnych obrotach wewnątrz kabiny (nie słychać tego z zewnątrz) dochodzi bardzo głośny dźwięk -szum trudny do określenia gdy klima jest włączono. Nasłuchiwałem samochód z zewnątrz moim zdaniem jest to dźwięk sprężarki-który tak się przenosi do kabiny, ale ręki nie dam uciąć. Na trasie po 2000 obr dźwięk zanika i nie jest aż tak słyszalny (ale jest). Najbardziej jest uciążliwy w mieście. Mam pytanie do Was czy ktoś miał taki problem, może gdzieś słyszał, czy to jest np. defekt sprężarek, może zawilgocone przewody które kupiłem z allegro bo nie były nowe (nowe jak wiem są pakowane szczelnie)???. Wycie na prawdę jest irytujące. Drugie pytanko do Was to praca wentylatora zewnętrznego. Podczas włączania klimatyzacji włącza się od razu wentylator (jest oczywiście jeden), okaże się dyletantem czy tak jest we wszystkich modelach głównie 1.3 multjet z climatronikiem. Dlaczego pytam wentylator włącza się od razu na pracę-bieg 3 gdy włączona jest klima gdy samochód stoi. Dzisiaj w garażu miałem 20 stopni i po jakiś 10 sekundach od razy wentylator się włączył. Pytam czy nie powinien chodzić na biegu 2 lub 1 itp. Czy jakiś czujnik jest padnięty. Jeżelii coś wiecie proszę napiszcie z góry dziękuję i pozdrawiam.
Wojtek


Góra
 Profil  
 

 
 Post #781320 Wysłany: 24 Lip 2015, 11:54; 
 Temat postu: Re: GP 1.3 Multijet 208-szumiąca klima w kabinie (climatroni
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 26 Kwi 2010,
Posty: 371
Pomógł: 5
przy zalaczeniu klimy powinien po paru sekundach na postoju ruszyc 1 bieg wentylatora gdy cisniene w ukladzie wzrosnie powinien zalaczyc sie 2 bieg wentylatora az do zbicia cisnienia 3 biegu nie ma !!! gdy nie chodzi 1 bieg tylko od razu 2 to masz spalony rezystor przy chlodnicy widoczny po odkreceniu zbiorniczka na plyn chlodniczy !!!

_________________
Kiedy się rodziłem to płakałem a wszyscy się śmiali. Kiedy umrę to ja będę się śmiał a Wy będziecie płakali .. LOS AMIGOS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781331 Wysłany: 24 Lip 2015, 14:20; 
 Temat postu: Re: GP 1.3 Multijet 208-szumiąca klima w kabinie (climatroni
Offline
Forumowicz

Imię: Wojtek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lip 2015,
Posty: 3
ok dziękuję za pomoc. Czy wymiana tego rezystora jest w miarę prosta? A czy spotkałeś się z wyciem na wolnych obrotach klimy-czy to sprężarka?. Teraz tam myślę byłem u paru fachmanów, nawet w ASO Fiata na Toruńskiej w Warszawie, ale tam to olewka totalna. Umówiłem się podjechałem opowiedziałem całą historię, że wymieniłem przewody i po wymianie taka sytuacja z wyciem na wolnych obrotach. Jeden fachman powiedziała że już tak raz w GP widział wymieniał sprężarki i tak było nawet po zmianie. Drugi powiedział że może za dużo oleju. Ogólnie nic nie wzięli kasy ale też nic nie powiedzieli. Podjechałem do znajomego, nasłuchiwał i na jego ucho to sprężarka. Tak teraz zbieram do kupy te diagnozy i myślę że przed wymianą przewodów, stare były nieszczelne może mało czynnika i sprężarka dawała radę. Teraz szczelne przewody - sprężarka już na wykończeniu i nie daje rady -zaczyna wyć. Zastanawiam się nad wymianą. Ale jeżeli macie takie obiawy, słyszeliście o nich to piszcie. Bo jestem bardzo ciekawy co to za ustrojstwo

pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781332 Wysłany: 24 Lip 2015, 14:20; 
 Temat postu: Re: GP 1.3 Multijet 208-szumiąca klima w kabinie (climatroni
Offline
Forumowicz

Imię: Wojtek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lip 2015,
Posty: 3
ok dziękuję za pomoc. Czy wymiana tego rezystora jest w miarę prosta? A czy spotkałeś się z wyciem na wolnych obrotach klimy-czy to sprężarka?. Teraz tam myślę byłem u paru fachmanów, nawet w ASO Fiata na Toruńskiej w Warszawie, ale tam to olewka totalna. Umówiłem się podjechałem opowiedziałem całą historię, że wymieniłem przewody i po wymianie taka sytuacja z wyciem na wolnych obrotach. Jeden fachman powiedziała że już tak raz w GP widział wymieniał sprężarki i tak było nawet po zmianie. Drugi powiedział że może za dużo oleju. Ogólnie nic nie wzięli kasy ale też nic nie powiedzieli. Podjechałem do znajomego, nasłuchiwał i na jego ucho to sprężarka. Tak teraz zbieram do kupy te diagnozy i myślę że przed wymianą przewodów, stare były nieszczelne może mało czynnika i sprężarka dawała radę. Teraz szczelne przewody - sprężarka już na wykończeniu i nie daje rady -zaczyna wyć. Zastanawiam się nad wymianą. Ale jeżeli macie takie obiawy, słyszeliście o nich to piszcie. Bo jestem bardzo ciekawy co to za ustrojstwo

pozdrawiam
Wojtek

[ Dodano: 24 Lip 2015, 14:20 ]

ok dziękuję za pomoc. Czy wymiana tego rezystora jest w miarę prosta? A czy spotkałeś się z wyciem na wolnych obrotach klimy-czy to sprężarka?. Teraz tam myślę byłem u paru fachmanów, nawet w ASO Fiata na Toruńskiej w Warszawie, ale tam to olewka totalna. Umówiłem się podjechałem opowiedziałem całą historię, że wymieniłem przewody i po wymianie taka sytuacja z wyciem na wolnych obrotach. Jeden fachman powiedziała że już tak raz w GP widział wymieniał sprężarki i tak było nawet po zmianie. Drugi powiedział że może za dużo oleju. Ogólnie nic nie wzięli kasy ale też nic nie powiedzieli. Podjechałem do znajomego, nasłuchiwał i na jego ucho to sprężarka. Tak teraz zbieram do kupy te diagnozy i myślę że przed wymianą przewodów, stare były nieszczelne może mało czynnika i sprężarka dawała radę. Teraz szczelne przewody - sprężarka już na wykończeniu i nie daje rady -zaczyna wyć. Zastanawiam się nad wymianą. Ale jeżeli macie takie obiawy, słyszeliście o nich to piszcie. Bo jestem bardzo ciekawy co to za ustrojstwo

pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Profil  
 
 
 Post #782401 Wysłany: 12 Sie 2015, 09:40; 
 Temat postu: Re: GP 1.3 Multijet 208-szumiąca klima w kabinie (climatroni
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 26 Wrz 2014,
Posty: 46
Mam podobny problem. U mnie klime też słychać ale nie mogę powiedzieć że jest to uciążliwe, bardziej martwi mnie duży ubytek mocy silnika przy włączonej.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO