You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 09:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #782702 Wysłany: 17 Sie 2015, 12:27; 
 Temat postu: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Lis 2013,
Posty: 88
Cześć

Wymieniał ktoś z Was środkowe gumy stabilizatora? Jedna sztuka totalnie mi się rozleciała i wahacz stuka mi o stabilizator. Dzwoniłem do ASO, co ciekawe producent nie przewiduje wymiany tych dwóch środkowych gum stabilizatora, ale w sprzedaży ASO te gumy ma jak najbardziej(30pln jedna sztuka zamiennik, oryginał 60pln). Gość mi mówił, że trzeba będzie czymś rozciąć obejmę, wsadzić nową gumę i obejmę zespawać. Te boczne gumy co są na whaczach to owszem one wymienialne w banalny sposób. Gorzej z tymi dwoma środkowymi. Oczywiście wymienię wszystkie 4 sztuki.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #782710 Wysłany: 17 Sie 2015, 14:36; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Dziwne rzeczy Ci opowiadają :shock:

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #782711 Wysłany: 22 Sie 2015, 11:38; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Lis 2013,
Posty: 88
O, poważnie? Hmm, no ja nic nie mogę powiedzieć bo nigdy nie rozbierałem tego. Tak mi powiedzieli w Konrysie białostockim, ASO Fiata.

[ Dodano: 22 Sie 2015, 10:36 ]

Gumy wymienione. Jednak gość z ASO miał rację. Środkowe obejmy gum nie są rozbieralne. Wystarczyło rozwiercić trochę w obejmie dziury na śruby i dwie części obejmy się rozeszły. Te dwie części obejmy są ze sobą połączone na taki kołnierz w miejscu dziur, gdzie wsadza się śruby. Rozwiercenie było na tyle małe, że nawet nie trzeba było dawać pod śruby podkładek.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792454 Wysłany: 05 Sty 2016, 13:45; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 02 Lut 2014,
Posty: 1
Odświeżę trochę temat, ponieważ mam pytanie w sumie w temacie.
Będę niedługo wymieniał wahacze i przy okazji chcę też zmienić tuleje stabilizatora oraz belki tylnej.
Niestety nie mam możliwości zajrzeć pod samochód, będę to wymieniał w warsztacie, stąd moje pytanie: ile sztuk kupić tych tulei
1. http://www.unto.pl/tuleja-stabilizatora ... -1319.html
2. http://www.unto.pl/tuleja-belki-tylnej- ... p-520.html

Apropo nr 1. to widziałem w książce, że są 4, ale czy te środkowe i boczne to jest to samo?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792506 Wysłany: 05 Sty 2016, 19:37; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Najpierw sprawdż czy tuleja jest sparciała. Po co wymieniać coś dobrego. Poza tym jak będzie wymieniał mechanik, to niech on kupi. Jak coś nie spasuje to jego problem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792530 Wysłany: 05 Sty 2016, 21:53; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Lis 2013,
Posty: 88
WaiT napisał(a):
Apropo nr 1. to widziałem w książce, że są 4, ale czy te środkowe i boczne to jest to samo?


Nie, nie jest to samo. Środkowe są większe i nierozbieralne. Żeby je zdemontować trzeba zrobić tak jak napisałem wyżej. Te boczne co są wkręcone w wahacze są mniejsze i je normalnie się ściąga.

Tak wyglądają środkowe -> https://motodelta.pl/tuleja-stabilizato ... ,280.html# Akurat to nie do punto II według opisu, ale wyglądają identycznie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825564 Wysłany: 04 Lip 2017, 03:02; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: David
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sound
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 06 Lut 2016,
Posty: 79
Czesc, odswiezam kotleta z racji tego iż mam taki sam problem, zabrałem się popołudniu za wymiane gum stabilizatora, zewnętrznych i wewnętrznych, zewnętrzne wiadomo wyciągnij i wsadz, ale z wewnętrznymi już nastapil problem, klamry/tuleje udało mi się rozlaczyc, gumy wlozyc nowe ale po pierwsze nie do końca, po drugie co z rozlaczana tuleja? trzeba to na nowo spawac? Ciezko to scisnac by w ogole guma cala weszla w nia, zamocowałem w 2 częściach, najpierw plaska czesc tulei do podwozia, później ta klamra z guma na stabilizatorze i to scisnalem lewarkiem do góry przy przylapac i zlaczyc razem na sruby dosciskajac. Ciezko trafic w gwint, naprostować i w ogole to wymienić? Ktos ma rady i sposoby na latwiejsza wymiane i czy można w ten sposób to zamontować czy trzeba oddac do ponownego zespawania? Czekam na odpowiedz bo auto mam rozebrane iż ukrecila się sruba do tego w gwinie do gumy wewnetrznej przy dokręcaniu..

_________________
Aprilia Rs 125 38KM 97r. > Fiat Uno 0.9 z wielkim znaczkiem 88r. 3D > Honda Civic 1.5 vtec 114KM 00r. 5D > Honda Hornet 600S 100KM 01r. > Rover 416 1.6 111KM 98r. 5D > Fiat Uno 1.0 off-road project 00r. 5D > Fiat Cinquecento 0.7 97r. > Fiat Stilo 1.8 138KM 03r. 3D > Fiat Tempra 1.4 BOR Cars 93r. 5D > Subaru Legacy 2.5 155 KM 4x4 automat na airach 96r. Kombi > ...

Fiat Punto 1.2 8v EX Sound 05r. 3D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826350 Wysłany: 25 Lip 2017, 14:12; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2016,
Posty: 416
Pomógł: 4
Udało się z tego wyjść?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838603 Wysłany: 13 Cze 2018, 11:45; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
Jestem ciekaw o jakich gmach mowa jak w grande są tylko 2 gumy Wy mówicie o jakiś zewnętrznych i wewnętrznych Ja oglądałem i mam 2 gumy


Załączniki:


_________________
Image
Góra
 Profil  
 
 
 Post #851099 Wysłany: 30 Lis 2019, 21:12; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Lis 2013,
Posty: 88
emigrant_ napisał(a):
Cześć

Wymieniał ktoś z Was środkowe gumy stabilizatora? Jedna sztuka totalnie mi się rozleciała i wahacz stuka mi o stabilizator. Dzwoniłem do ASO, co ciekawe producent nie przewiduje wymiany tych dwóch środkowych gum stabilizatora, ale w sprzedaży ASO te gumy ma jak najbardziej(30pln jedna sztuka zamiennik, oryginał 60pln). Gość mi mówił, że trzeba będzie czymś rozciąć obejmę, wsadzić nową gumę i obejmę zespawać. Te boczne gumy co są na whaczach to owszem one wymienialne w banalny sposób. Gorzej z tymi dwoma środkowymi. Oczywiście wymienię wszystkie 4 sztuki.


Witam,

Dawno mnie nie było na forum. Zacytowałem sam siebie. Z tego co widzę post z 2015 roku. Wtedy to była wymiana gumy stabilizatora a teraz to będzie wymiana samochodu... Po 17 latach podłoga tak zgniła w Punto II, że wyrwały się mocowania stabilizatora z podłogi 2 dni temu... :hahaha: Od początku Punto garażowane, ale garaż wolnostojący i nieocieplony. Moim zdaniem to są gorsze warunki dla samochodu niż pod chmurką. Haki środkowe od tłumika też odpadły od podłogi - całość wisiała na dwóch skrajnych hakach, to wydarzyło się 2 lata temu i tak jeździłem do dziś. W środę złomuję Punto. Punto zastąpi Toyota Yaris III z 1,5 litrowym, wolnossącym silnikiem i automatem z układem planetarnym, czyli wersja Hybrid z e-CVT. Tym postem żegnam się z marką Fiat raczej na zawsze i forum. Niech Wasze "kropki" służą Wam jak najdłużej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851111 Wysłany: 02 Gru 2019, 15:56; 
 Temat postu: Re: Gumy stabilizatora, wymiana środkowych
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2016,
Posty: 416
Pomógł: 4
coffe, gumy zewnętrzne, czyli inaczej tuleje metalowo gumowe, które po obu stronach łączą drążek z wahaczami. Nie wiem jak jest u Ciebie, bo fotka nie obejmuje i gum może tu nie być po demontażu, ale podejrzewam, że wygląda to po złożeniu identycznie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO