You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 22 Maj 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #783463 Wysłany: 27 Sie 2015, 19:45; 
 Temat postu: GP 1.9 dławiący się/szarpiący - opinia o wykresie z MES'a
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Matt
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 27 Sie 2015,
Posty: 19
Hej! To mój pierwszy post na forum lecz od dość dawna się w nie wczytuje, więc witam :)

No to zaczynając od początku. Mój pacjent to Grande Punto 1.9 sport 130 PS oryginalnie bez dpf'a z 2006 roku z przebiegiem ok 145tkm.

Problem - auto od czasu do czasu się dławi podczas spokojnego przyśpieszania i czasem na wolnych obrotach zgaśnie ( krótkie pojedyncze szarpnięcie/zdławienie silnika) . Problem ustaje po rozgrzaniu silnika. Sporo jest o tym na forum, lecz chciałbym was prosić o wsparcie mimo wszystko.

Biorąc pod uwagę posty na forum wykonałem następujące czynności:

Czyszczony i sprawny EGR ( zaślepka z trzema dziurkami dorzucona przez poprzedniego właściciela ).
Wyczyszczony czujnik doładowania w kolektorze ssącym.
Turbo regenerowane w zeszłym roku, plus byłem na inspekcji w lipcu i powiedzieli że jest OK.
Wszystkie przewody ciśnieniowe są na bank szczelne. Auto nie kopci ( wiadomo ON więc bez sadzy się nie obędzie:)
Filtr paliwa i powietrza wymieniony ok 4k temu, olej 5W40 Valvoline ok 7k temu.
"Przepustnica" zdjęta i wyczyszczona.
Przepławka czyszczona i po wykresie wygląda, że sprawna.

Zamieszczam zdjęcie z wykresu z MES'a i domniemam że wtryskiwacz numer jeden może być za to odpowiedzialny ale chciałem was prosić o opinię ( na próbie przelewowej wyszedł że niby nr. 3 jest walnięty, lecz po inspekcji na maszynie wyszło że jest OK). To co mnie martwi dodatkowo to, że przepustnica sporadycznie zgłasza błąd klapy gaszącej/przepustnicy - P2100.

Tak BTW co myślicie o napięciu aku ? Oczywiście światła,radio i nawiew włączone podczas logu - zdarzyło mi się dwa razy, że wyłączyło mi się wspomagania, asr,abs HH. Domniemam, że to kwestia słabego aku ( jest po poprzednim właścicielu i jeśli dobrze rozkodowałem datę produkcji Varty to ma ok 4 lat) lub ładownia lecz nie wiem jakie wartości dla tej jednostki są OK ?


Załączniki:

Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO