You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #784208 Wysłany: 09 Wrz 2015, 23:31; 
 Temat postu: Akumulator nie ładuje - test ładowania u mechanika pozytywny
Offline
Forumowicz

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Wrz 2015,
Posty: 2
Witam! Pewnie odgrzewany kotlet, ale do tej pory nie znalazłem nikogo na forum, kto miałby taki problem jak ja.
Auto: Punto I SX 60KM, 1998 r.
Po wymianie alternatora (4 miesiące temu).

Sprawa wygląda tak: w zeszłą niedzielę wymieniłem żarówkę światła mijania, po czym przejechałem 160 km swoim punciakiem i było wszystko ok. W poniedziałek rano pojechałem autem do pracy. Ze swojej firmy pojechałem w rejon, w którym pracuję (jestem doręczycielem), który jest oddalony od niej o kilka km. Zatrzymałem się, doręczyłem, co miałem doręczyć, wchodzę do auta, a tu brak prądu, jak gdyby akumulator się rozładował. Auto odpaliłem po kablach z innego auta, zaraz po podłączeniu kabli auto ruszyło. Potem stawałem już tylko z górki, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Wracając do domu wpadłem w korek i znowu zauważyłem brak napięcia (wyłączające się po kolei radio, gasnące kontrolki, spadek obrotów silnika prawie do zgaśnięcia itd), musiałem "dogazowywać", żeby silnik nie zgasł. Po dojechaniu do domu i wyłączeniu silnika postanowiłem zapalić jeszcze raz i nic, trup. No więc wymieniłem akumulator (w porządnym sklepie, nie na bazarku) na nowy. Wczoraj w robocie było wszystko ok, do czasu kolejnego korku, kiedy to samochód całkiem mi zgasł podczas pracy silnika, po prostu się wyłączył. Znów odpalałem po kablach i znów wystarczyło kilka sekund podłączenia do innego akumulatora, żeby odpalić. Wróciłem do domu, podłączyłem akumulator do prostownika na 24h (do pełnego naładowania). Dziś byłem u mechanika, zrobili mi test ładowania i wszystko wyszło ok, żadnego spadku mocy. Powiedzieli, że akumulator ok, alternator ok, ładowanie jest. Dla pewności dokręcili mi klemy i powiedzieli, żebym pojeździł, a jak sytuacja się powtórzy, to dać znać i (kiedy wróci z chorobowego) elektromechanik zobaczy, co się z autem dzieje. W aucie nie posiadam alarmu, mam el. szyby, radio i zegarek nad lusterkiem głównym, no ale zegarek nie może rozładowywać akumulatora, a radio ma zabezpieczenie, które wyłącza radio, kiedy wyjmie się kluczyk ze stacyjki (zamontowane po tym, jak radiem parę razy rozładowałem akumulator). O żarówce na początku wspomniałem, bo gdy wróciłem dziś od mechanika, włączyłem samą elektrykę w aucie i przy włączaniu świateł mijania usłyszałem z reflektorów dźwięk, jakby silniczków, tak jakby się światła nastawiały, czy coś. Nie znam się na tym, więc nie wiem, co to jest, ale każda informacja może być przydatna. Dodam jeszcze, że żadna kontrolka na tablicy rozdzielczej mi nie świeci, a wszystkie bezpieczniki są sprawne (sprawdzałem).

Czy ktoś wie, co może mojemu punciakowi dolegać?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #784215 Wysłany: 10 Wrz 2015, 09:42; 
 Temat postu: Re: Akumulator nie ładuje - test ładowania u mechanika pozyt
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 29 Cze 2011,
Posty: 713
Pomógł: 29
Jeżeli ładowanie jest, to znaczy że coś bardzo mocno rozładowuje Ci akumulator. Podjedź do jakiegoś elektromechanika niech zmierzy Ci pobór prądu z akumulatora na postoju i jeszcze raz dokładnie ładowanie, napięcie paska klinowego alternatora i stan koła pasowego na wale napędzającego pasek (zdarza się że guma tłumiąca w kole pasowym się rozwulkanizuje i są cyrki z ładowaniem)

_________________
'05 Punto IIFL 1.2 8V with Diego G3 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784238 Wysłany: 16 Wrz 2015, 20:40; 
 Temat postu: Re: Akumulator nie ładuje - test ładowania u mechanika pozyt
Offline
Forumowicz

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Wrz 2015,
Posty: 2
Zawęziłem problem do dwóch przyczyn:

1. Miałem poluzowane klemy, we wtorek mechanik mi je dokręcił na maksa.
2. Nastąpiła jakaś awaria w instalacji elektrycznej radia. Dziś jeździłem cały dzień bez niego i wszystko jest ok.

Jutro sprawdzę, jak auto jeździ z radiem, jeśli nie będzie problemu, to znaczy, że klemy były za luźne.

[ Dodano: 16 Wrz 2015, 20:40 ]

Witam!
Problem powrócił po 6 dniach bezawaryjnej jazdy. Dziś rano silnik nie zapalił. Podładowałem przez 10 godzin akumulator na prostowniku i pojechałem do mechanika. Tam też niewiele mi powiedzieli. Zostawiłem samochód w warsztacie. Powiedzieli mi, że skoro nie widzą problemu (jak mogą widzieć, skoro akumulator jest podładowany), to sprawdzą jeszcze masę, oczyszczą ją i będą monitorować. Na forum dla VW przeczytałem, że masa ma wpływ na ładowanie (prąd omija klemę ujemną, czy jakoś tak). Ojciec poradził mi również, żeby sprawdzili rozrusznik pod kątem szczotek. Czytałem też o wadliwym działaniu komputera (komutator). Czy ktoś ma jeszcze inne pomysły?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO