You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 10:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #76913 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:24; 
 Temat postu: Przed zakupem Fiata 2
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
jestem przed zakupem fiata punto generalnie podoba mi sie ale znalazłem taka stronkę http://www.motoforum.pl/Opinie/Fiat/punto/punto.php3 gdzie 3/4 jej to same negatywy na punciaka auto które mam już praktycznie zaklepane jest rocznika 99 ale jest to już punto z serii drugiej mianowicie po tym co tam sie naczytałem mam obawy co do tego samochodu już ale proszę was tu powiedzcie szczerze czy kupno fiata punto to by był dobry wybór samochód który chcę kupić ma być dla kobiety bo ja osobiście jeżdżę czy innym proszę o wasze opinie a po auto jadę w piątek już czekam na wasze komentarze :?: :?: :?:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #76917 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
Jak każdy samochód Punto ma swoje wady i zalety , ale przyjemność z jazdy jest bezcenna. :wink:
Powiedz coś więcej, jaki silnik, wyposażenie itp.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76924 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:40; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
wyposazenie to chyba standard elektryczne szyby imobilaizer wspomaganie centralny zamek i taie tam benzyna napewno przebieg kolo 140tysiecy silnik 1,1 jak sie nie myle o mocy 75km. i to co na tamtej stronce sie naczytalem to masakra i mam pewne a nawet duze obawy przed tym kupnem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76927 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:46; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
lukasw1986 ale o czym TY mowisz ?? o punto 1 czy 2 w koncu bo roznie widze juz..... i wcale nie jest tak zle jak to mowia oczywiscie samochod nie jest bez wad i awarii jakie go trapia ale nie jest tez tak ze sie sypie :!: :!: ja chociazby na swojego punto 1 nie narzekam :!: :!: i co wiecej jestem zadowolony :) a to co teraz opisujsze w drugim poscie jest punto 1 a nie punto 2 gdzie o taki sie pytasz w temacie :P i ten silnik 1.1 nie ma 75 km tylko 55 silnik 1.2 MPI ma 75 km ... a to co tam sie nie bierz tak do konca bezposrednio pod uwage jak mowie wszystko zalezy od tego jak kto dba i dbal o niego ... nie wszystkie sa takie... tak jak mowie ja nie narzekam a wrecz go chwale :) i zreszat tutaj sa tez ludzie ktorzy to potwierdza :) jest troche tematow gdzie mowa o tym jest poszukaj spokojnie poczytaj :) nie taki punciak straszny :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76928 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:46; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
czy to prawda ze te fiaty gasna w trakcje jazdy??????


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76930 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:47; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
lukasw1986 kto tak powiedzial ?? pierwsze slysze :E

[ Dodano: 02 Sty 2008 19:47 ]
poza tym jak ktos nie mial fiata zawsze bedzie go krytykowal a prawda jest taka ze Fiat to calkiem niezla Firma ktora ludzie niedoceniaja :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76931 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:50; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
Thomas powiem ci szczerze niepamietam jaki ma silnik ale wiem napewno jest to punciak 2 sorki za wprowadzanie w bad ale ejstem pewien ze to dwójka

[ Dodano: 02 Sty 2008 19:50 ]
Thomas pytam na tym forum o to co przeczytalem ona tamtej stonce o jego problemach bo sadze ze tu sa ludzie bardziej kompetentni no niestety nie mialem diata mialem honde teraz mam VW a dla kobiety chcem fiata powiedz szczerze czy taki rocznik z tym przebiegiem 140tysiecy byl by ok i sadzisz ze to co tam wszyscy mowia to powiedzmy sprawdza sie w malym stopniu :?: :?: :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76936 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
Wiesz przebieg samochodu jest dość duży. Po zakupie radziłbym abyś podjechał nim na stację diagnostyczną, powymieniaj wszystkie płyny, sprawdź hamulce !! bo kto wie co on widział.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76941 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
juz wiem ze olej do wymiany i klocki hamulcowe z przodu facet odrazu na w stepie mi o tym powiedzial co bede musial wymienic no i oczywiscie ze pojade i tak na sracje diagnostyczna


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76942 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:57; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
lukasw1986 zauwaz ze tam wiekszosc komentarzy pisza ludzie posiadajacy punto 1 ... i nie ma takiej tragedii sa normalne awarie.. ja jak mowie mam punto 1 i pochwale go bo na prawde jest niezlym samochodem i nie sprawia klopotu .... a co do mk2 to tu juz zostalo zmienione zawieszenie tylne ktore jest o wiele bardziej wytrzymale wrecz calkiem niezle :) silnik 1.2 oszczedny chocc nie mozna powiedziec ze dynamiczny ale do miasta spokojnie wystarczy i na trase tez a tym bardziej dla kobiety... ale wazne ze jest oszczedny... glowny mankament punto 2 to zarowki swiatel mijania ktore dosyc czesto siadaja... poza tym takie raczej eksploatacyjne wymiany... zawieszenie w km 2 jest calkiem dobre szczegolnie tyl :) ale niech sie teraz troche inny wypowiedza posiadacze... mk2 szczegolnie :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76945 Wysłany: 02 Sty 2008, 20:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
No to czym sie przejmujesz. Powiedz mi czy ma zamontowaną instalację gazową , a jak tak to jaką? Niektórzy mają problemy z nią, ja osobiście mam sekwencję i jestem zadowolony :wink:
Zgadzam się z poprzednikiem zawieszenie jest bardzo dobre, samochód jak przyklejony trzyma sie drogi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76953 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
Kolega lukas jakos dziwnie sie wypowiada by nie powiedziec bełkotliwie. Ma zaklepane auto do kupienia a nie wie ile ma koni, poza tym twierdzenia ze 1.1 ma 75km swiadcza o braku wiedzy badz jakims niechlujstwie. Punto II to niezły samochód ale przed face liftingiem ma słabe reflektory co uwazam jest powazna wadę i w dodatku parują. Poza tym mi sie szczególnie nie psuje.Wszystko zalezy jak był zajezdzany.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76955 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
powiem szczerze jestem przeciwko instalacji gazowej nie wiem czemu ale mam takie jakieś zdanie a te auto co chcemy kupić nie ma instalacji gazowej

Thomas czyli uwazasz ze to co tam pisza ludzie nie jest w pelni prawda co tam ludzie wypisuja :?: :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76957 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:06; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
tatarstan napisał(a):
przed face liftingiem ma słabe reflektory co uwazam jest powazna wadę i w dodatku parują.

tak oczywiscie paruja ale przed liftingiem wada ta byla usunieta poprzez miane reflektorow znaczy sie wstawienie takiego jakby zaworka bodajze rok 2002 to byl jak tego dokonano i wtedy to zniknelo...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76959 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
Tamto forum darowałbym sobie :( Ludzie czepiają się pierdół, a poza tym w większości komentarze są do Punto mk1 a nie mk2...
Moim zdaniem to udane auto i dobrze wypada na tle konkurencji, co do przebiegu 140k km to nie tragedia i przynajmniej nie trzeba od razu podejrzewać,że licznik był cofnięty.
Ja w moim Mk2 FL (co prawda młodszym od podanego przez Ciebie) otwieram maskę tylko po to aby uzupełnić płyn do spryskiwaczy :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76961 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:10; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
lukasw1986 tam co ludzie pisza nie twierdze ze jest nieprawda ale tam sa glownie wypowiedzi posiadaczy punto 1 :!: a bardzo malo punto 2 tak wiec nie beirz tak do konca tego co tam jest napisane.... jak mowie w punto 2 poprawiono bledy ktore byly w punto 1 w szczegolnosci zawieszenie i wstawiono lepszy silnik 1.2 ktory ma o 5 koni wiecej i jest bardziej oszczedny ... jak mowie nie jest to samochod bez wad ale nie jest taki zly tym bardziej jakiekolwiek naprawy nie sa drogie ze wzgledu na ceny czesci ale musisz dobrze oblukac samochod przed zakupem... bo ktos moze ukrywac niektore mankamenty i mozesz sie wkopac ... ale ogolnie samochod jak najbardziej godny polecenia

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76962 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
Thomas napisał(a):
tatarstan napisał(a):
przed face liftingiem ma słabe reflektory co uwazam jest powazna wadę i w dodatku parują.

tak oczywiscie paruja ale przed liftingiem wada ta byla usunieta poprzez miane reflektorow znaczy sie wstawienie takiego jakby zaworka bodajze rok 2002 to byl jak tego dokonano i wtedy to zniknelo...


Dokładnie ja mam tego doskonałe porównanie. A mianowicie jedną lampę mam Z H7 a drugą z H1 i ta pierwsza paruje. Po własnoręcznym dorobieniu odpowietrznika problem znikł :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76963 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:14; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
tatarstan stary nie jestem mechanikiem a po drugie mam go prawie zaklepany ale to nie znaczy ze go kupie a po trzecie nie musisz ublizac bo po ta sa fora by sie dowiedziec o wszystkim stary

[ Dodano: 02 Sty 2008 20:14 ]
Maciey a tak z ciekawosci jaki masz rocznik co??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76988 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
oki lukas sorry nie chciałem ublizyc myslałem ze sobie jaja robisz, stary wszystko gra pozdro

[ Dodano: 02 Sty 2008 20:43 ]
RzLukas napisał(a):
Thomas napisał(a):
tatarstan napisał(a):
przed face liftingiem ma słabe reflektory co uwazam jest powazna wadę i w dodatku parują.

tak oczywiscie paruja ale przed liftingiem wada ta byla usunieta poprzez miane reflektorow znaczy sie wstawienie takiego jakby zaworka bodajze rok 2002 to byl jak tego dokonano i wtedy to zniknelo...


Dokładnie ja mam tego doskonałe porównanie. A mianowicie jedną lampę mam Z H7 a drugą z H1 i ta pierwsza paruje. Po własnoręcznym dorobieniu odpowietrznika problem znikł :wink:


a gdzie ten odpowietrznik zrobiłeś i jak?, moze tez zrobie bo mi jeden paruje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76990 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:46; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
tatarstan dla mnie jest ok nie nie robi sobie jaj poprostu chcem sie dowiedziec jak najwiecej o tym samochodzie poniewaz niechcem by moja kobieta dzwonila ze cos sie jej swieci psuje i wogole dlatego chcem sie dowiedziec odwas posiadaczy punciakow jak najwiecej czy to wszytko prawda co wyczytalem na tamtej stronie i wogole


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76994 Wysłany: 02 Sty 2008, 21:55; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
lukas mam dla cie bie kilka rad: sprawdz wydech czy nie przezarty, czy amortyzatory z tyłu były wymieniane spytaj mi poszły po 120 tys- zuzycie w trakcie jazdy poznaje sie ze samochód sie buja z tyłu, mozna tez na diagnostyke pojechac, spytaj czy pasek rozrzadu był wymieniany i po ilu km i czy był wymieniany razem z pompą wody najlepiej je razem wymienic , ja wymieniłem tylko pasek po 120 km i po nastepnych 15 tys popma mi poszła, zwróc uwage na lakier zdarzaja sie wady fabryczne lakieru w postaci odbarwien - taki posiadam, i jeszcze zwróc uwage czy na progach przy przednich nadkolach nie ma odprysków lakieru bo pózniej rdza moze zaatakowac i jeszcze sprawdz czy miska olejowa nie jest przerdzewaiała bo wymiana miski olejowej jest kosztowna, ja mam przerdzewiała ale wyczysciłem i zamalowałem i jest ik ale blacha w jednym miejscujes cieniutka, i to tyle siema stary., a dość często wymienia sie w punto II klocki hamulcowe i jeszcze sprawdz czy nie przerdzewiała linka hamulca recznego - mi własnie ostro rdzewieje, jak znajdziesz jakas usterke moze bedziesz mogł zejsc z cena.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76998 Wysłany: 02 Sty 2008, 22:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
tatarstan Tak jak był montowany w lampacj z H1 z tyły na zaślepce wywierciłem otwór i założyłem wężyk. i na razie jest ok Nie są zaparowane.

_________________
MOJA KROPA :)
http://fiatpunto.com.pl/topic907.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76999 Wysłany: 02 Sty 2008, 22:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
tatarstan dzieki stary za te rady jestem wdzieczny napewno zwroce na to uwage i czekam na inne podpowiedzi na co musze zwrocic uwage


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77002 Wysłany: 02 Sty 2008, 22:06; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
Ogólnie moge powiedziec ze swojego doswiadczenia ze punto II nie jest zły, jesli własciciel go szanował i powymieniane jest to o czym mówiiłem to nie powinno byc problemów, jesli nie było powymieniane to bedzie cie to czekac, zwróc uwage na to co napisałem i poucz kobiete ze tzreba sprawdzac olej i płyn do chłodnicy, jeszcze zwróc uwage na luz na kierownicy czy nie jest zbyt duzy i czy powymieniane sa takie poduszki w przednim zawieszeniu no i oczywiscie czy nie był bity bo to nagminne, fachowiec to pozna szybko i jeszce zwróc uwage na stan opon i to tyle. Ale to nie gwarantuje ze kobieta nie bedzie dzwonic przy takim przebiegu z kazdym samochcodem moze cos sie wydazyc. Statystycznie wieksza pewnosc jest w przypadku toyoty yaris I chodz jest paskudna i droga ale kobiety ja lubią.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77006 Wysłany: 02 Sty 2008, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecn
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 12
tatarstan powiedzmy ze nie bylo to wymieniane i jesli tak moze wiesz orientacyjnie jaki by byl koszt tego wszytkiego jesli bym ja musial sam wymieniac to wszytko co nie wiesz moze ile by mnie to kosztowalo ??


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO