You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 02:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #785162 Wysłany: 26 Wrz 2015, 17:58; 
 Temat postu: Słaby ręczny
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Kwi 2012,
Posty: 178
Pomógł: 1
Witam
Naczytałem się o regulacji ręcznego i w ogóle hamulców w punciaku ale że nigdy tego nie robiłem chcę mieć pewność aby pięć razy do tego nie podchodzić.
Około 2 lata temu były wymieniane szczęki oraz linki przez mechanika. Wszystko chodziło jak należy. Po roku na przeglądzie facet stwierdził że lewe tylne koło słabo ciągnie. Dziwiłem się i mu powiedziałem że całkiem niedawno były wymieniane hamulce i linki. Puścił mnie ale kazał to zrobić. Wyszło także że miska olejowa jest do wymiany. Pojechałem do tego samego mechanika na wymianę miski oraz powiedziałem o hamulcach (które niedawno robił). Zdjął koło i bęben, coś zrobił śrubokrętem (coś strzeliło) i po tym działało. Podejrzewam że samo regulator ale pewności nie mam. Po tym ręczny jak i hamulce działały bez zarzutu.
Przechodząc do sedna. Na kolejnym przeglądzie facet patrzył na mnie jak na debila :shock: Same hamulce z tyłu równo ciągną ale ręczny był tak słaby że masakra. Do tego różnica w ciągnięciu obu kół przekraczała 40%. Powiedział że jak by tył nie hamował to by mnie nie puścił ale ręczny nie ma aż takiego znaczenia (no i kazał zrobić).
Nie wiem czy moje rozumowanie jest prawidłowe więc piszę co ustaliłem. Podniosłem tył auta i na opuszczonym ręcznym oba koła się kręcą bez żadnego oporu. Po zaciągnięciu na pierwszy ząbek czuć że hamulec łapie (opór nie jest wielki). Wg instrukcji na piątym ząbku koła nie powinny się w ogóle obracać. Co z tego jak dalej mogę je ręką obrócić (tu trzeba użyć większej siły).
Efekt jest taki że auto na zaciągniętym ręcznym powoli zjeżdża z niewielkiej górki :(
Dodam że regulacja naciągu linki pod popielniczką niewiele daje. Lekkie naciągnięcie powoduje na "luźnym" ręcznym wyczuwalne blokowanie kół.

Jak się za to zabrać aby zrobić lub co wymienić?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #785174 Wysłany: 26 Wrz 2015, 21:28; 
 Temat postu: Re: Słaby ręczny
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Regulacja ręcznego to kwestia cierpliwości. Musisz tak wyregulowac odległość szczęk od bębna, aby po zaciagnięciu ręcznego dzwignia z ręcznego nie opierala się o piaste. W tym cały problem. Poza tym koła w czasie jazdy nie powinny sie grzać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785213 Wysłany: 27 Wrz 2015, 15:27; 
 Temat postu: Re: Słaby ręczny
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Kwi 2012,
Posty: 178
Pomógł: 1
O jakiej dźwigni piszesz?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785262 Wysłany: 28 Wrz 2015, 10:34; 
 Temat postu: Re: Słaby ręczny
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Zdejmij koło, beben. Po zaciągnieciu ręcznego zobaczysz jak przy szczekach linka ciągnie za dżwignię z ręcznego. Ona lubi się oprzeć na piaście i wtedy koniec z ręcznym. Musisz tak wyregulować, aby nie dopuścić do tej sytuacji. Oczywiście regulować odległośc szczęk od bębna, zakładająć co chwilę bęben. Po założeniu bębna naciskaj parę razy na pedał hamulca i sprawdzaj, czy beben lużno sie kręci. Tak do skutku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO