You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 22:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #77429 Wysłany: 03 Sty 2008, 21:28; 
 Temat postu: Po włamaniu, uszkodzone okolice zamka
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2007,
Posty: 17
Witam, serdecznie. Mam pytanie do was. W okresie swiątecznym spotkała, mnie "niespodzianka" w postaci próby włamania (zdjęcia poniżej), na szczeście autko się obroniło w środku, nie zdążyli wejść. Mam AC i był u mnie przedstawiciel oglądać szkody, wg niego do wymiany są drzwi i zamek. Tu moje pytanie : czy sens jest wymieniać całe drzwi czy może naprawić w inny sposób? Pomoźcie . Zamek normalnie się zamyka.
Mój Puncik to Punto 2 1.2 8v, 2002r. ver GO

Image

Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #77478 Wysłany: 03 Sty 2008, 22:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
dobry lakiernik powinien to opanować,ale mysle ze nie warto,skoro ubezpieczyciel chce zapłacić za nowe drzwi to bierz i kupuj,kazde takie wstawki zakoncza sie wczesniejsza niz w innych miejscach korozja

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77512 Wysłany: 03 Sty 2008, 22:47; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2007,
Posty: 17
kox napisał(a):
dobry lakiernik powinien to opanować,ale mysle ze nie warto,skoro ubezpieczyciel chce zapłacić za nowe drzwi to bierz i kupuj,kazde takie wstawki zakoncza sie wczesniejsza niz w innych miejscach korozja


Może i racja,ale ja się obawiam, że porwią mi auto na dość długi okres czasu, a potrzebuje go do pracy. Wcześniej miałem fabie i po tym jak staruszek po 62 roku życia wjechał mi w bok, to w serwis VW trzymali mi ją miesiac !!!!!!!. :twisted:
Nie wiem czy jechać do autoryzowanego serwisu czy szukac gdzieś indziej.
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77547 Wysłany: 03 Sty 2008, 23:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 31 Gru 2007,
Posty: 160
Polska;/ szkoda drzwi :(
swoja droga czy ktos sie orientuje czy czesto kradna punciaki?
Pozdro

_________________
Pierwsza i najlepsza: 1.2 8v LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77579 Wysłany: 03 Sty 2008, 23:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
Zbydlęceni złodzieje mi w ten sam sposób ukradli radio. Identycznie roz..lili mi zamek, to jest taki zwykły łamak do zamków. Nie radze kombinowac u blacharza, widze ze masz porzadnie blache uszkodzona, szybko chwyci rdza. Przecież mozna do aso pojechac dobiora kolor zamówia drzwii jak bedzie gotowe przyjedziesz do wymiany drzwi kilka godzin i po zabawie no chyba ze chcesz oszczedzac. Poza tym czeka cie wymiana wszystkich zamków bo nie dorabiaja pojedynczych a to kosztuje kuoe forsy. Kolejny argument za AC, chyba ze chcesz zrobić u speca od kluczy tak zw przekładke - inny zamek plus przekładka i otwierasz tym samym kluczykiem. Nie wiem tylko jak w takim przypadku byłoby z ubezpieczeniem gdyby ci np ukradli samochód a dowiedzieli sie ze miałes nieoryginalny zamek. CI złodzieje jakby czepili sie punto i załatwiaja je w taki sam brutalny sposób, wiedzą gnojki ze mało który ma alarm. Nawet widziałem morde jednego przed kradzieżą, stał obok w samochodzie takim gracie sprowadzanym i czekał kiedy wyjde, to był taki szczyl.

[ Dodano: 03 Sty 2008 22:24 ]
sławu napisał(a):
Polska;/ szkoda drzwi :(
swoja droga czy ktos sie orientuje czy czesto kradna punciaki?
Pozdro


napewno sie zdarza idą na rozwałke i na częsci


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77656 Wysłany: 04 Sty 2008, 01:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Paź 2007,
Posty: 495
sebastian dwa razy :evil: miałem taką akcję - w autoryzowanym serwisie współpracującym z PZU zajęło to dwa dni - rano wstawiam furę, następnego po południu odbieram. W Warszawie. A przecież Ty mieszkasz w polskiej stolicy Fiata :wink: .
A z zamkami tez poradzili sobie w tym czasie - do dziś nie wiem jak, ale dorabiali zawsze tylko tą rozwaloną wkładkę. Nawet nie jestem pewien czy nie radzili sobie bez kodów zamka...

[ Dodano: 04 Sty 2008 01:37 ]
Oczywiście załatwiałem to bezgotówkowo, więc generalnie nic mnie nie obchodziło - parę razy się podpisałem i sprawdziłem czy zamki działają i lakier się nie różni.

_________________
LAUPUNKT 2 1.2 8V * 60KM * 2002 * 5D * >165tys km*


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77677 Wysłany: 04 Sty 2008, 08:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
też bym radził załatwic to w ASO o skorzystać z AC, wkońcu po to sie je płaci prawda

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77683 Wysłany: 04 Sty 2008, 09:21; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2007,
Posty: 17
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Teraz czekam tylko na oficjalne pisemko od ubezpieczyciela i lece do ASO. Pozdrawiam i dzięki, że takie forum istnieje.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79237 Wysłany: 07 Sty 2008, 22:39; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 07 Sty 2008,
Posty: 4
sebastian napisał(a):
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Teraz czekam tylko na oficjalne pisemko od ubezpieczyciela i lece do ASO. Pozdrawiam i dzięki, że takie forum istnieje.


ja wtrące jeszcze swoje 5 groszy :P

ile wzrosnie składka na AC po wypłacie ubezpieczenia?? kalkulowałeś to ??
dobry blacharz zrobi drzwi bezproblemowo i niemal bez śladu max 3 dni.

W ASO będą chcieli wymienić zamek ale z tego co wiem nie wymieniają 1 zamka tylko komplet + stacyjka + kodowanie nowych kluczyków - ciekawa opcja co ??:D

ewentulanie przy wolnym czasie można odwiedzić okoliczne i nie okoliczne szroty i popytać za dzwiami do kropka w interesującym kolorze, co może się udać i tanio wyrwiesz dzwi całe zdrowe i z zamkiem który wymontujesz i wsadzisz swój.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79250 Wysłany: 07 Sty 2008, 23:19; 
 Temat postu: Re: Po włamaniu, uszkodzone okolice zamka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Van
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Pabianice
Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 536
sebastian napisał(a):
Witam, serdecznie. Mam pytanie do was. W okresie swiątecznym spotkała, mnie "niespodzianka" w postaci próby włamania (zdjęcia poniżej), na szczeście autko się obroniło w środku, nie zdążyli wejść. Mam AC i był u mnie przedstawiciel oglądać szkody, wg niego do wymiany są drzwi i zamek. Tu moje pytanie : czy sens jest wymieniać całe drzwi czy może naprawić w inny sposób? Pomoźcie . Zamek normalnie się zamyka.
Mój Puncik to Punto 2 1.2 8v, 2002r. ver GO


Zdezydowanie szybszą naprawą będzie wymiana drzwi niż spawanie tego wszystkiego i lakierowania.

[ Dodano: 07 Sty 2008 22:19 ]
tatarstan napisał(a):
Zbydlęceni złodzieje mi w ten sam sposób ukradli radio. Identycznie roz..lili mi zamek, to jest taki zwykły łamak do zamków. Nie radze kombinowac u blacharza, widze ze masz porzadnie blache uszkodzona, szybko chwyci rdza. Przecież mozna do aso pojechac dobiora kolor zamówia drzwii jak bedzie gotowe przyjedziesz do wymiany drzwi kilka godzin i po zabawie no chyba ze chcesz oszczedzac. Poza tym czeka cie wymiana wszystkich zamków bo nie dorabiaja pojedynczych a to kosztuje kuoe forsy. Kolejny argument za AC, chyba ze chcesz zrobić u speca od kluczy tak zw przekładke - inny zamek plus przekładka i otwierasz tym samym kluczykiem. Nie wiem tylko jak w takim przypadku byłoby z ubezpieczeniem gdyby ci np ukradli samochód a dowiedzieli sie ze miałes nieoryginalny zamek. CI złodzieje jakby czepili sie punto i załatwiaja je w taki sam brutalny sposób, wiedzą gnojki ze mało który ma alarm. Nawet widziałem morde jednego przed kradzieżą, stał obok w samochodzie takim gracie sprowadzanym i czekał kiedy wyjde, to był taki szczyl.

[ Dodano: 03 Sty 2008 22:24 ]
sławu napisał(a):
Polska;/ szkoda drzwi :(
swoja droga czy ktos sie orientuje czy czesto kradna punciaki?
Pozdro


napewno sie zdarza idą na rozwałke i na częsci


Kolego, oczywiście, że dorabiają pojedyńcze wkłady. Ja po próbie włamania dorobiłem sobie jeden wkład na zapas :)

_________________
Tu był podpis


Góra
 Profil  
 
 
 Post #80682 Wysłany: 11 Sty 2008, 10:31; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2007,
Posty: 17
WItam wszystkich. Dziś rano kaska z Warty z AC przyszła i byłem w serwisie Fiat-a, drzwi mi zamówią, pomalują: zamek jest nie uszkodzony to nie będą go zmieniac, bo ktoś tylko próbował, ale się nie dostał. Wymiana drzwi to byłem w szoku jak na ASO :rano zostawiam, wieczorkiem odbieram. A znajomy z policji podpowiedział mi, żebym zmienił fabryczny alarm, który był zamontowany w punciku, na jakiś inny model, bowiem często złodzieje, wiedzą jakie były montowane alarmy w ASO, szczególnie chodzi tu o alarmy + centralny fabryczny(bo fiat leci w danym roku tym samym producentem alarmów). Wiec sobie przy okazji jakis inny zamontuje na "mieście", dzięki za wszystko. Wg mojego znajomego, częsciej się włamują do aut, które mają zamki poniżej klamki,a jak ktoś ma w klamce to szkody są mniejsze bo wtedy *** złodziej rozwierci ew. zamek, a nie niszczy nasze ukochane puntka.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO