You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #790458 Wysłany: 02 Sty 2016, 12:41; 
 Temat postu: Czerwona kontrolka silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Przemek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: 360*
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 07 Lut 2014,
Posty: 2
Witam wszystkich,

MAM Punto 1.9 JTD 2002, choć nie wiem czy to jest jakaś różnica ...

Chciałem się podzielić doświadczeniem z czerwoną kontrolką silnika na desce rozdz.

Zacznę od tego, że punciak jest jedynym autem, które spotkałem w którym ta lampka jak już się zapali to świeci się na czerwono. Moi znajomi jeżdżą sobie z taką kontrolką (ale u nich zawsze ma kolor pomarańczowy) i mają to gdzieś, że się pali. Ja niestety jak widzę święcącą kontrolkę na RED to po prostu mnie to w oczy kole !


Przejdźmy do sedna. Kilka miesięcy temu sporadycznie zapalała mi się kontrolka silnika na czerwono tuż po przekręceniu kluczyka i jak wszystkie lampki kontrolne pogasły po kilku sekundach ona nie gasła, po odpaleniu również nie. Natomiast jak zgasiłem kropka i odpaliłem na nowo kontrolka znikała. Z racji, że to się działo sporadycznie, a kontrolka po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu gasła sprawę po prostu bagatelizowałem. Dodam do tego, że żadnych niepokojących innych objawów nie było. Chodził bardzo ładnie. Z czasem natomiast kontrolka zaczęła coraz częściej mi się zaświecać, a po kolejnym okresie wyłączanie silnika i odpalanie na nowo już często nie dawało efektu co przedtem. W końcu zdarzyło się tak, że akurat przejeżdżałem niedaleko mechanika, kiedy wyskoczyła kontrolka. Pojechałem sprawdzić pod kompem. Wyskoczył błąd P1671 Regulator ciśnienia paliwa - właściwie to nie był komputer tylko jakieś badziewiaste urządzenia, które tylko pokazywało ten kod ...

Po tygodniu pojechałem do elektromechanika, który podłączył już pod prawdziwy komputer w którym oprócz błędu wyraźne pisało, że komponent uszkodzony. Na to ja mu mówię, że jeżeli to jest uszkodzone to czemu samochód chodzi idealnie ? On w zasadzie też się trochę dziwił i powiedział, że póki jeździ OK, to żeby nie wymieniać, bo to drogie cholerstwo i szkoda kasy. Ale oprócz tego błędu jak robił diagnostykę dostrzegł również, że w paliwie jest woda. To mnie z kolei skusiło na zakup jakiegoś środka, które się dolewa do paliwa, które osusza paliwo. Kupiłem firmy EXTREME bodajże, nie jestem pewien czy na pewno. UWAGA !! Po przejechaniu kilka km, po kolejnym odpaleniu kontrolka zgasła i potem przez bardzo długo się nie zapaliła, chyba przez kolejne 2000 km się nie pojawiła i potem znów trochę dolałem specyfiku i znów pomogło ! Normalnie szok !
Powiem wam, że poleciłem też moim rodzicom, którym bardzo dziwnie, bardzo niepłynnie chodził silnik i też kompletna zmiana ! Polecam wszystkim, którzy mieli tą sytuację co ja powyżej i wgl co jakiś czas stosować te preparaty, bo można zaoszczędzić potem nerwów i parę stówek u mechanika ! A ja zawsze myślałem, że te środki to bajeczki tych którzy je produkują.

Pozdrawiam

[ Dodano: 02 Sty 2016, 11:41 ]

Dodam tylko, że był to preparat firmy Xeramic, można go kupić np. w carefourze


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO