You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 06:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #792207 Wysłany: 03 Sty 2016, 11:38; 
 Temat postu: Jak sprawdzić szczelność zaworów i wykluczyć inne rzeczy?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Cześć. Chciałbym dowiedzieć się sprawdzając czy ewentualny spadek kompresji w silniku na 2 i 3 cylindrze jest spowodowany nie zamykającym się zaworem do końca/źle wyregulowaną płytką zaworową czy przebiciem na UPG pomiędzy cylidrami. Jak to sprawdzić? Jak zrobić test?

Co się dzieje?:
- klepie jeden z zaworów słychać metaliczne brzęczenie, 2 lata temu ustawiałem płytki zaworowe, ale to dawno, teraz jeżdżę codziennie po 20km
- auto wydaje się słabe (ale jeżdżę na LPG silnik 1.1 55KM), kiedyś mierzyłem kompresję była niska rzędu 5-6 bar na 2 i 3 cylindrze, 1 i 4 był w porządku - 11-12bar. Wlałem ceramizera rok temu kompresja wyrównała się na każdym cylidrze po 12 bar, wkrótce na dniach zmierzę kompresję u mechanika aby znać realny stan. Zakładam że znów nie ma kompresji na 2 i 3 cylidrze
- nie ma plam oleju w układzie chłodzenia, nie ma bulgotania w zbiorniczku płynu chłodzącego ale nagrzany silnik generuje mało ciepła do środka wczoraj o tym się przekonałem, będę na dniach odpowietrzał cały układ chłodzenia i sprawdzę termostat
- wskazówka temp podnosi się prawidłowo po kilku km i zostaje na połowie czyli ok. 80 stopni. Czasem włącza się wiatrak jak stoję w korku. Silnik nie przegrzewa się.
- węże wodne nie wydają się napuchnięte, tzn. jestem w stanie je ścisnąć jak są zimne
- ucieka olej ale poci się miska olejowa i cieknie spod klawiatury, to jest do roboty na wiosnę
- samochód raczej odpala od strzała na benzynie
- rok temu wymienione świece, kable zapłonowe, cewki 2 lata temu


Góra
 Profil  
 

 
 Post #792945 Wysłany: 09 Sty 2016, 00:41; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić szczelność zaworów i wykluczyć inne rzeczy
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie. Z kolei łatwo sprawdzić luz na zaworach i to proponuje zrobić, o ile już nie zrobiłeś.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #802052 Wysłany: 03 Kwi 2016, 21:52; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić szczelność zaworów i wykluczyć inne rzeczy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Zbyszek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 28 Mar 2016,
Posty: 7
8850 napisał(a):
- auto wydaje się słabe (ale jeżdżę na LPG silnik 1.1 55KM), kiedyś mierzyłem kompresję była niska rzędu 5-6 bar na 2 i 3 cylindrze, 1 i 4 był w porządku - 11-12bar. Wlałem ceramizera rok temu kompresja wyrównała się na każdym cylidrze po 12 bar, wkrótce na dniach zmierzę kompresję u mechanika aby znać realny stan.


Wspomniałeś o użyciu ceramizera. Jakie jest Twoje zdanie na jego temat? Z tego co napisałeś wynika, że daje jakiś efekt.
Warto go stosować?
ps. Nie często można usłyszeć lub przeczytać opinie na ten temat, którą można uznać za wiarygodną.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #805661 Wysłany: 18 Maj 2016, 17:00; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić szczelność zaworów i wykluczyć inne rzeczy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Sprawdziłem ponownie kompresję: jest 11-12 barów na każdym cylindrze. Mechanik powiedział abym na razie nic nie robił z autem
Uważam, że ceremizer działa, i nie kosztuje dużo bo ok. 60-70 PLN. Natomiast nie działa motodoktor czyli zagęszczacz oleju. Ceramizer to ok. 10 gram substancji, motodoktor to ok. 500 gram zagęszczacza. MOtodoktora nie polecam, zakleja kanały olejowe.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO