You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #792610 Wysłany: 06 Sty 2016, 12:59; 
 Temat postu: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 36
Witam – Bardzo proszę o rade HELP !

Moi drodzy. Posiadam od kilku lat Punto II 1,9 JTD 80 KM – rok produkcji 1999.
Mam z nim taki problem – już ręce opadają. Schodzę ostatnio do samochodu chcę odpalić – a tu nic z tego – mówię mrozy, może akumulator słaby – wziąłem do domu naładowałem – rano próbuję – dalej nic z tego. Zadzwoniłem do kolegi podjechał z kablami, a my go kręcimy kręcimy i nic nic nic. Mówię co jest zamarzł. Nie chciał za żadne skarby zapalić – mówi kolega może rozrusznik słaby, wymontowaliśmy, zawieźliśmy, gościu sprawdził – mówi dobry rozrusznik bardzo dobry. Daliśmy nowy akumulator to samo. Mówi daj plaka do dolotu i zapali – no i zapalił. Potem już za każdym razem odpalał prawie od strzału – postał noc to samo. Pc nic nie pokazuje oprócz nieszczęśliwego wspomagania elektrycznego ale to chyba nie ma nic wspólnego. Samochód wart na chwilę obecną może 2 tyś – 3 tyś. nie chcę władować miliona na diagnozy – może ktoś pomoże – dobra rada. Z góry dziękuje i sorry, że tak długo ale nie chciałem czegoś pominąć . Pozdrowionka.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #792611 Wysłany: 06 Sty 2016, 13:07; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
Może świece za słabo grzeją? próbowałeś podgrzewać na 2-3 razy zanim próbowałeś odpalić?

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792613 Wysłany: 06 Sty 2016, 13:13; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 36
Próbowałem - nawet mechanik mi sprawdzał te świece i jedną wymienił nawą a reszta mówi ok.
Dzięki bardzo za szybką odpowiedź. Pzdr.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792621 Wysłany: 06 Sty 2016, 13:57; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Wiesz czemu się tak dzieje jak paliwo kiepskiej jakości się leje albo wytrąci się woda potrafią przymarznąć wtryski lub filtr, albo szlam który gdzieś się tam nazbiera, ja tak miałem w tamtym roku, nie mogłem za cholery odpalić wziąłem farelkę ogrzałem trochę wtryski od góry i odpalił za pierwszym razem, po prostu masz jakiś syf w układzie paliwowym który zamarzł albo jeździsz często mając mało paliwa w baku i skrapla się woda, możliwe też że padł Ci podgrzewacz paliwa, jest też jeszcze jedna opcja jak nie układ paliwowy to masz słabą kompresję w silniku innych możliwości nie ma :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792751 Wysłany: 07 Sty 2016, 10:24; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 36
Czyli od czego zacząć przyjacielu?

Wylać całe paliwo z baku, wybrać szlam - zalać dobre paliwko - zawsze tankuje na dobrych stacjach - no ale ?. Masz racje, że często jeżdżę na tak zwanym judaszu he;-). Pytanko moje tylko czemu on na tym plaku nie miał problemu zapalić skoro by to wszystko było pozamarzane. Ewentualnie jak sprawdzić ten podgrzewacz paliwa czy jest sprany czy nie. Jak raz zapali to potem pali bez problemu za każdym razem - bez większego jakiegoś bólu. Ale ten pierwszy raz jest najważniejszy he;-) no i niestety nie odpala.

Pozdrawiam i sorki że tak łopatologicznie ale ... wiedza średnia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792778 Wysłany: 07 Sty 2016, 18:29; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Na tym plaku zapewne się przełamał i tyle, możesz zalać cały baka paliwa i jakiś dodatek do czyszczenia układu paliwowego może będzie coś lepiej, nie wiem jak się sprawdza ten podgrzewacz wiem że to ta podstawka co do niej jest przykręcony filtr paliwa, może tak być też że padają Ci wtryski i jednym z objawów tego jest duża trudność z odpaleniem samochodu zimą (nie musi dymić) albo słaba kompresja silnika nic więcej mi do głowy nie przychodzi, na początek zalej bak paliwa i jakiś dodatek do niego, (poczytaj na forach co polecają), jak nie pomoże to wtedy będziesz martwił się co dalej :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792834 Wysłany: 08 Sty 2016, 09:55; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 36
Dzięki bardzo za radę - mówisz, że może padają wtryski lub ciśnienie słabe - jakieś metody, żeby to zdiagnozować - ewentualnie wyeliminować. Chyba muszę poczekać na lato he :) bo zima coś nie służy mojemu kropkowi. Jeszcze raz dzięki za rady, widzę że masz głowę na karku jeśli chodzi o te bestie. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792840 Wysłany: 08 Sty 2016, 10:46; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Puntoświr

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 12 Lip 2011,
Posty: 294
Pomógł: 5
Plack w komorze silnika ma o wiele, wiele łatwiejszy zapłon, a jak już masz temperaturę to później silnik chodzi.
Jak będzie na plusie to sprawdź filtr paliwa, zlej paliwo/wodę ze spodu i uzupełnij ropą. środek do czyszczenia/ konserwacji wtrysków powinien pomóc.
Wg mnie gdyby problem był we wtryskach bądź niskiej kompresji to sprawę by załatwiło dłuższe kręcenie, bo na moje oko takie problemy nie są zero jedynkowe. dlatego stawiam na problemy z paliwem(syf) który został przepalony.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792843 Wysłany: 08 Sty 2016, 11:35; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 36
Dzięki Dzięki o słowo otuchy he ;-)

Bo jak wtryski siedzą i jeszcze sprężanie jest lipne to ja raczej nie będę inwestował w samochodzik średnio około 2 tyś zł skoro on jest tak mniej więcej tyle wart.
Ale już widzę jakiś punkt zaczepienia, że może woda się osadziła w filtrze - wymieniałem go ze 6 m-cy temu ale woda może zawsze tam się dostać. No i jakiś środek dolać do paliwka - pytanie tylko jaki będzie sprawdzony he :) może jakieś sugestie. Dzięki bardzo za informację. Widzę, że Panowie znajomością, wiedzą na temat samochodzików nie gardzą. Pozdrawiam i Jeszcze Raz Wielkie Dzięki za każdą mądrą radę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792846 Wysłany: 08 Sty 2016, 12:00; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Do paliwa można użyć preparatu Liqui Moly, niektórzy używają STP lub Ceramizer, sam musisz wybrać na co postawić, ja do tej pory jeszcze żadnego nie testowałem :E

[ Dodano: 08 Sty 2016, 12:00 ]

A i zapomniałem napisać nie używaj placka i samostartu do dopalania silnika, ponieważ odpalanie takie bardzo szkodzi nie dużym silnikom takim jak 1,9 Jtd, preparaty te bardziej nadają się do odpalania maszyn budowlanych, ciągników czy samochodów ciężarowych gdzie silniki są znacznie większe i wpływ tych preparatów nie jest aż tak szkodliwy, używaj placka tylko w wyjątkowych przypadkach, jak najrzadziej :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #792888 Wysłany: 08 Sty 2016, 17:18; 
 Temat postu: Re: PUNTO II 1,9JTD POMOCY ZIMA NIE PALI
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 36
Dzięki za podpowiedź w sprawie wyboru preparatu - coś wybiorę (co będzie na stacji he :). A jeśli chodzi o odpalanie silnika na plaku to 1 raz to uczyniłem, żeby zobaczyć czy w ogóle zapali czy już umarł śmiercią naturalną - zagadał więc szukam rozwiązania dalej u fachowców tu na forum. Dzięki jeszcze raz bardzo te wszystkie informacje, dla mnie każda na wagę złota. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO