You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 13:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #793609 Wysłany: 15 Sty 2016, 18:30; 
 Temat postu: Wyrzucanie plynu z chłodnicy PROBLEM
Offline
Forumowicz

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 3
Witam.Sytuacja wygląda następująco.Zaczęło wywalać płyn z chłodnicy,najpierw korkiem,potem wezem przy zbiorniczku wyrównawczym,oba węże są gorące,dolny i górny,próbowałem go rozgrzac by sprawdzić czy załącza się wentylator - nie załączył się i zaczeło wywalać płyn.W płynie chłodniczym nie ma oleju,tak jak w oleju nie ma płynu chłodniczego.W ostatnim czasie został wymieniony termostat i chłodnica,jak i kompletny rorząd.W trakcie jazdy na zimnym silniku słychac wewnątrz auta bulgotanie,po nagrzaniu się silnika bulgotanie ustaje - ale układ chłodzenia był odpowietrzany kilkakrotnie.Zauważyłem równiez , że jak auto wystygnie to nie zmniejsza się poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym i przy odkręceniu korka od wlewu płynu chłodniczego płyn się wylewa na zewnątrz - i to na zimnym silniku.Jadąc autem zauważyłem ze ogrzewanie działa tylko na wysokich obrotach,gdy odpuszczę gaz ogrzewanie działa słabiej - powietrze staje się chłodniejsze i spada temperatura silnika na wskaźniku.Prosze o porady i wskazówki jak rozwiazać ten problem.Pozdrawiam !


Góra
 Profil  
 

 
 Post #793653 Wysłany: 16 Sty 2016, 00:37; 
 Temat postu: Re: Wyrzucanie plynu z chłodnicy PROBLEM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
A jakie masz wskazania wskaźnika temperatury płynu?

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #793657 Wysłany: 16 Sty 2016, 03:39; 
 Temat postu: Re: Wyrzucanie plynu z chłodnicy PROBLEM
Offline
Forumowicz

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 3
W normie,w połowie skali.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #793659 Wysłany: 16 Sty 2016, 09:30; 
 Temat postu: Re: Wyrzucanie plynu z chłodnicy PROBLEM
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Leszek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Maj 2013,
Posty: 69
Pomógł: 2
Na moje oko wszystko wskazuje na zapowietrzony (w dalszym ciągu) układ chłodzenia. Jeśli "układ był odpowietrzany kilkukrotnie" rozumiem, że pewnie ktoś popuszczał odpowietrzniki na włączonym silniku i w ten sposób odpowietrzał, co nie zawsze jest skuteczne. Może to też oznaczać, że ktoś zalał płyn np. nie odkręcając obydwu odpowietrzników i wytworzyła się spora poduszka powietrzna, której ciężko się pozbyć. Z doświadczenia powiem, że nie każdy mechanik/gazownik potrafi dobrze odpowietrzyć punto II, najlepiej więc robić to samemu i to nie kiedy płyn jest zalany, tylko kiedy się go zalewa. Przyjrzyj się jakości płynu (kiedy był wymieniany, z czasem traci właściwości, szczególnie zimą), szczelności układu (jeśli wylewa się z węża - tak nie może być). Układ najłatwiej (i najpewniej) jest odpowietrzyć jak wspomniałem, zalewając płyn. Na pustym układzie odkręcasz obydwa odpowietrzniki. Wlewasz płyn (zawsze powoli) do momentu aż zacznie się wylewać przez odpowietrznik chłodnicy, wtedy go zakręcasz, dalej lejesz dalej aż zacznie się wylewać przez odpowietrznik nagrzewnicy, zakręcasz go, poziom płynu będzie wtedy ponad MAX, ale się nie przejmujesz tym, jeździsz, kilka dni jeszcze lekko bulgocze. Po kilku dniach sprawdzasz poziom płynu (powinien opaść po wydmuchaniu resztek powietrza). Odpowietrzałem tak wiele razy, zawsze z satysfakcjonującym skutkiem.

Takie hece miałem zaraz po zakupie, zimą, okazało się, że przyczyną był stary płyn chłodniczy, niewiadomego pochodzenia, lub prawdopodobnie nigdy nie wymieniany/ zmieszany z wodą przez poprzedniego właściciela.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #793668 Wysłany: 16 Sty 2016, 12:15; 
 Temat postu: Re: Wyrzucanie plynu z chłodnicy PROBLEM
Offline
Puntomaniak

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 26 Maj 2013,
Posty: 84
Pomógł: 2
Brak pracy wentylatora przy styczniowych temperaturach to norma. Nagrzewnica mi bulgocze już 2.5 roku i nic zlego sie nie dzieje. Twoj problem moze byc spowodowany przedmuchem na uszczelce pod glowica - spaliny dostaja sie do plynu chlodniczego i powoduja jego nadmierne cisnienie. Byc moze mechanik wymieniajac rozrzad spuscil plyn nie czekajac az silnik calkowicie ostygnie. W takim przypadku upg od razu szlak trafi. Mozesz tez miec wadliwi jeden z wymienionych ostatnio podzespolow (pompa wody, termostast, chlodnica) i plyn chlodniczy nie ma przeplywu. Stad wieksze cisnienie w innych sekcjach.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO