You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 17:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #795905 Wysłany: 10 Lut 2016, 13:51; 
 Temat postu: pompa paliwa huczy
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Lis 2013,
Posty: 88
Cześć

Siedząc za kierownicą przy wyłączonej dmuchawie, radiu stojąc samochodem odpalonym słyszycie z tyłu pracującą pompę paliwa? U mnie od jakiegoś czasu ją słychać i to dość wyraźnie, tak huczy, robi takie łuuuuuu :) Słychać to z fotela kierowcy. Przy zimnym silniku, po nocy jak rano się odpali jej nie słychać praktycznie, te huczenie dopiero jest po przejechaniu pewnego odcinka. To nie są jakieś duże decybele, ale słychać wyraźnie jak huczy.

Czyżby pompa pomału się zaciera albo jest zatarta? Kurde, nie przypominam sobie żebym kiedyś słyszał pompę paliwa poza odpalaniem samochodu kiedy przekręcamy kluczyk. Po przekręceniu kluczyka odgłos jest poprawy, taki krótki, szybki szum.

[ Dodano: 08 Lut 2016, 21:50 ]

Pompa jest w stanie agonalnym, na wykończeniu stąd ta głośna praca. Pompa jak jest "zdrowa" pracuje bardzo cicho, niesłyszalna z miejsca kierowcy. Zamówiłem Boscha 0580313026(prawie 500pln :/). Tak to jest jak przez wszystkie lata jeździło się na rezerwie. No, ale przez 13 lat i 180k km swoje przeżyła.

[ Dodano: 10 Lut 2016, 12:51 ]

Przyjechała, jutro montaż. Nie sądziłem, że ona taka wielka. Po fotce tego nie widać, ale jest duża. Kto wyjmował już to wie.

Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #796543 Wysłany: 11 Lut 2016, 19:14; 
 Temat postu: Re: pompa paliwa huczy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Powodzenia przy odkręcaniu :)
Nakrętka jest z miękkiego plastiku który lubi się zapiekać, po tylu latach może nie być łatwo.
Uważaj też przy odpinaniu wężyka aby nie połamać zaczepów.

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #796549 Wysłany: 11 Lut 2016, 19:52; 
 Temat postu: Re: pompa paliwa huczy
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Lis 2013,
Posty: 88
Pompa już wymieniona. Nie było najmniejszego problemu z odkręceniem tej nakrętki. We dwóch, dwa śrubokręty, dwa młotki, jeden człowiek po jednej stronie, drugi człowiek po drugiej stronie i jednoczesne stukanie w dwóch różnych punktach( co 180 stopni). Poszło po 4 sekundach. Odpięcie wężyka też poszło bezproblemowo, wystarczy wcisnąć ten biały pstryczek do środka i pociągnąć wężyk, od razu zszedł.

Po wymianie pompy zniknęły wszystkie problemy jak nierówna praca silnika, wypadanie zapłonów. Pompa pracuje cicho, nie słychać jej z fotela kierowcy. Przed wymianą pompy w diagnozie był sterownik, sterownik w pełni sprawny, kasa w błoto wywalona. Zostały wymienione dwie cewki i przewody, też kasa w błoto. Z racji tego, że pompa to najdroższa rzecz została zostawiona na sam koniec.
Mówiłem każdemu mechanikowi, że pompa zmieniła dźwięk pracy a po przejechaniu kilkunastu km czy nawet kilku zaczyna huczeć, wyć. To nie, nie możliwe, że to pompa.

Stare cewki były dobre, sprawdziłem rezystancję uzwojenia pierwotnego i wtórnego. Za to z wymiany przewodów w sumie jestem zadowolony bo zostały wymienione z badziewnych Sentechów na Magneti Marelli w izolacji z silikonu. Wcześniej jeszcze świece były wymienione, też nie potrzebnie.

Trzy litry zostało zlane wężykiem poprzez jeszcze starą pompkę(co chwile trzeba przekręcać kluczyk). Benzyna dziwnego koloru, na dnie butelek bo zlewałem do 1.5 litrowych była woda :(. Do tego brud też był na dnie butelek razem z wodą. Jakim cudem przez sitko przecisnął się brud? Więc ten brud też wędrował do wtrysków. Takie czarne paprocie. Zbiornik paliwa został ładnie wyczyszczony do sucha. Nie wykręcałem go, szmatkami można było dojść w każdy zakątek.

Tak to jest jak się przez 13 lat jeździło za 50pln. Woda na dnie zbiornika to nawet nie musi być wina CPN'ów. Jak się jeździ za 50pln, na kilku litrach to na ścinkach wytrąca się woda z różnicy temperatur i tak przez 13 lat się zbierała. Ja nie stosowałem nidy żadnych preparatów typu STP 30-041( http://www.stp.com.pl/produkt-21-30041_ ... 82427.html ). Sama pompa najzwyczajniej na świecie po prostu się zatarła po 13 latach.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO